Dosiewanie trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Koniec września-dosiewka

Post »

Prosze o podpowiedź (z firmą zakładająca trawnik bedę się żegnał). Są pasy ubytków między kepkami trawy, w sumie z 50 metrów ogółem wymaga dosiewek (gdyż trawa nie zadarniła się tam), mam trochę ziarna z siewu - zastosować je plus przysypwanie torfem (jakim?) czy jakiś wynalazek "3 w 1" na takie "selektywne" dosiewki?
pozdrawiam, WW
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: dosiewka - koniec września

Post »

Dosiewkę robisz takimi samymi nasionami. Przysyp piaskiem, a nie torfem.
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: dosiewka - koniec września

Post »

a czemu piaskiem?
pozdrawiam, WW
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: dosiewka - koniec września

Post »

a co to daje i czemu torf gorszy?

Proszę zwracać większą uwagę na pisownię. Zdania zawsze zaczynamy wielką literą! K.
pozdrawiam, WW
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: dosiewka - koniec września

Post »

Piasek jest cięższy, drobniejszy, dobrze trzyma wilgoć, rozluźnia ziemie, szybciej się nagrzewa. Przy dosiewkach jest dużo lepszy bo jak spadnie Ci na trawę która już wyszła to opadnie na glebę, a torf może zostać na delikatnej trawie która już istnieje, przygniecie ją czy coś takiego... zrobisz jak zechcesz.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koniec września-dosiewka

Post »

Torf jest za lekki. Torfu pozbędziesz się przy pierwszej wertykulacji. A bywa, że nie przykryje należycie nasion i wiatr, ptaki i tak zrobią swoje, jakby nie było przykryte.
kizol
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 9 lip 2015, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dopiewiec k. Poznania

Re: Dosiewanie trawy

Post »

Witam,

planuje dosianie trawy na całym trawniku i chciałbym zapytać czy jest możliwość "przesiania" tzn dosiania zbyt dużą ilością nasion co zaszkodziłoby istniejącej już trawie. To samo tyczy się ziemi (2cm) którą zależy przykryć nowe nasiona czy nie "przydusi" obecnej trawy.
Z góry dziękuję za odpowiedź
kizol
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 9 lip 2015, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dopiewiec k. Poznania

Re: Dosiewanie trawy

Post »

Witam,
ponieważ nie otrzymałem odp ponawiam prośbę.
można prosić o odpowiedź w temacie czy można dosiać zbyt dużą ilość trawy ze szkodą dla obecnie rosnącej?
Z góry dziękuję
kizol
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 9 lip 2015, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dopiewiec k. Poznania

Re: Dosiewanie trawy

Post »

Witam,

Trawa dosiana miesiąc temu ładnie wzrosła. Chciałbym zapytać o wertykulacje na jesień czy ja przeprowadzić czy nie. Nie wiem czy nie zaszkodzi nowo dosianej trawie stąd pytanie. Proszę o odpowiedź.
qurter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2018, o 07:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc przy sianiu trawy

Post »

Witam otóż jestem nowicjuszem w sianiu trawy i chciałbym zapytać jak zasiać, aby wschodzila. Posiadam trawę uniwersalną. Chciałbym ją zasiać tam gdzie wcześniej trawa rosła lecz leżały w tym miejscu przez dłuższy czas kamienie i trawy nie ma. Teren jest dość suchy. Słońce cały czas ma tam dostęp. Najpierw przekopac ten teren zasiać i położyć na trawę warstwę 1-2cm ziemi czy jak? Mógłby ktoś objasnic?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dosiewanie trawy

Post »

Rozumiem, że jest to jakiś placyk, niewielki teren.O tej porze (późna wiosna) nasiona dobrze jest przykryć lekko ziemią, nie będą szybko wysychały, a podlewanie, czy silniejszy deszcz ich nie spłuczą.Najprościej (jeśli nie masz jakiejś ziemi w zapasie skąd wziąć) z całego placyku z samego wierzchu zebrać ok.2-3 cm ziemi, lekko wzruszyć wierzchnią warstwę np .metalowymi grabiami, wysiać i przykryć rozsypując z wiaderka tym co zostało zebrane.Podlać i gotowe.
Jeśli wysiewa sie wczesną wiosną, lub jesienią, to wystarczy zagrabić?przemieszać wierzchnią warstwę ziemi wraz z nasionami.
qurter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2018, o 07:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dosiewanie trawy

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Tak teren jest nie duży. Ziemię do lekkiego przykrycia nasion mam także z tym większego problemu nie będzie. A jak siać to rozumiem, że krzyżowo?
Zobaczymy może coś wyrośnie ;P
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Dosiewanie trawy

Post »

Siać krzyżowo i dobrze podlewać codziennie, kosić po około miesiącu jak już będzie mieć około 10 cm najlepiej. Później miejsca w których zostaną puste place można dosiewać mieszając w dużym wiadrze ziemię z nasionami i rozsypując tam gdzie ubytki. Nawóz stosowałbym bardzo ale to bardzo delikatnie na jesień lub na kolejna wiosnę. Podlewać, często kosić - i będzie zwarta darń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”