Rumianek pospolity

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
praszka
50p
50p
Posty: 75
Od: 8 cze 2009, o 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Rumianek pospolity

Post »

Witajcie, sialiście kiedyś rumianek pospolity?
Ja posadziłam pierwszy raz w moim życiu, nie przykryłam nasion i coś mi marnie wschodzi. a może rumianek tak długo wschodzi?
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rumianek - problem

Post »

Witaj, mi też nie wszystkie nasiona wzeszły, wysiewałam w zeszłym roku. Kupiłaś nasiona w sklepie?
praszka
50p
50p
Posty: 75
Od: 8 cze 2009, o 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: rumianek - problem

Post »

Kupiłam nasiona w tradycyjnej saszetce.

Wysiewałam dwa razy.
- 1 raz przykryłam ziemią, wzeszło bardzo dużo roślinek ale większość obumarła i zostało 8 sztuk (na dzień dzisiajszy są małe ale dobrze się miewają
- potem dowiedziałam się że nasion rumianku się nie przykrywa ziemią, a więc wysiałam 2 raz i obecnie jest 6 sztuk, wysiewałam w dolnej części kartonu po mleku.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: rumianek - problem

Post »

Swoje rumianki w zeszłym roku siałam prosto do gruntu - też kupiłam nasiona w sklepie ogrodniczym.
Awatar użytkownika
aleks
100p
100p
Posty: 112
Od: 12 lut 2011, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ślask - bliżej Częstochowy

Re: rumianek - problem

Post »

W ubiegłym roku mój rumianek wschodził dobrze, ale przykrywałam folią, żeby ziemia nie wysychała (robiłam rozsadę w domu). W tym roku posieję wprost do gruntu, bo parapety przeznaczę na pomidory:) Ale zauważyłam, że rumianek chyba skutecznie odstraszył nornice (posadziłam w miejscu, gdzie zawsze te paskudztwa ryły swoje korytarze). W tym miejscu do dziś nie widać śladu obecności gryzoni. Może to działa?
Cóż,życie...
Monika
Awatar użytkownika
kamilosz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 20 lut 2012, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: rumianek - problem

Post »

Moje pierwsze doświadczenie z "hodowlą" roślinek to rumianek, pierwsza próba nie powiodła się a nie mam cierpliwości więc wyrzuciłam do kosza i zrobiłam podejście numer dwa i czekałam dosyć długo aż coś się pokaże i jestem pod wrażeniem bo była cisza aż tu nagłe stadko maleństw się pojawiło
Pozdrawiam Kamila :D
sidebe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2014, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rumianek - problem

Post »

Kiedy najlepiej wysiać rumianek? Mógłby ktoś doradzić? :)
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: rumianek - problem

Post »

A ja mam inny problem.Co roku to samo, na wiosne troche mi szkoda je wyrywać "parę" zostawiam, a potem to już tylko sekator i rekawice, ale zapach to nieziemski.
Obrazek

Propozycje skladamy na PW lub sekcji OFERTY /KaRo
Na pewno ci wzejdzie. Ja co roku klnę, że na wiosnę zlitowałam sie nad chwaściorem. Mysle, że to sie wysiewa gdzieś teraz. Ja usuwam je dokładnie bo mi zagłuszają gożdziki i zatrwian, a i tak na wiosne jest darń z siewek rumianku. Zostawiam może co 50tą siewke, a i tak to co nie było w jesieni przekopane wygląda jak tak:

Obrazek
sidebe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2014, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rumianek - problem

Post »

Ale odlot! :) Przepięknie to wygląda! A jak musi pachnieć! Zmoderowano/K. ;:138
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: rumianek - problem

Post »

Pewnie nie masz dostępu do PW, ale to nic, ja jutro pościnam główki wysuszę zapakuje do koperty ty za ten czas zrobisz te 22 wpisów. Wycinałam dziś ten rumianek to zapach ,ze głowa boli, a przy tym goździki zaczęły kwitnąć, a mam ich sporo.Ale z tym rumiankiem to nie jest tak źle, usuwałam go sekatorem, a pod nim nie ma nic, jednego chwasta, ziemia czyściutka. na stronie gdzie nie ma rumianku to nie widać mnie z chwastów, i dużo trudniej jest je usunąć.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rumianek pospolity

Post »

:wit Czy zielone łodyżki rumianku tez pachną rumiankiem?? czy tylko kwiaty?? cos mi wyrosło i nie wiem co to rumianek czy chwasty.
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Rumianek pospolity

Post »

Chyba najpewniejszym sposobem jest sprawdzenie czy koszyczek jest pusty w środku, jeśli tak to mamy do czynienia z rumiankiem. Podobne wizualnie gatunki zwykle pachną słabiej, u mnie występuje w ogródku rumian polny i po zielsku jeszcze nie umiem odróżniać - jeżeli nie rośnie tam gdzie zasiałem rumianek to musi być rumian. :wink:
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Rumianek pospolity

Post »

Czas na siew rumianku do gruntu. Ja dzisiaj wysiałem. Zamierzam w lato zbierać kwiatki i suszyć na herbatkę.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”