Astry bylinowe,marcinki - FOTO i identyfikacja

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Marcinki przyjmują się bez problemu, zaobserwowałam u siebie, że przy wyrzucaniu na kompost następnego roku zakwitły przy te, które wypadły za kompost, niczym nie były zabezpieczone, a przeżyły zimę takie zbrylone korzenie.
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Witam .Super dziś była pogoda i udało mi się sporo zrobić na pasiece.Posiałem nasionka przegorzanu ,trochę białego nostrzyka.Posadziłem rokitnik i octowiec.Oraz najważniejsze.Nie wiem dokładnie ile ,ale myślę ,że z 50-60 kłączy marcinków zostało posadzonych.I wysokie buraczkowe i niebieskie niskie. .Ciekawe ,jak to będzie wyglądało na wiosnę.Jak zaświeciło słoneczko ,to pszczółki parę szukało pyłku na marcinkach ,które jeszcze posiadają kwiaty.Mam pytanie ,,jak zetnę już przekwitłe marcinki ,to należy je spalić ,wyrzucić ,zakopać?
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Kiedyś nie ścinałam zaschniętych badyli (nie ma takiej potrzeby) - dopiero wiosną robiłam porządki, teraz ścinam i zabezpieczam badylami chryzantemy, bo dużo ich posadziłam, a szkoda mi ciachać świerczkowi gałązki.
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
yasemin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 lis 2012, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Ja zawsze ścinam i palę zeschnięte marcinkowe badylki, ale nigdy nie okrywałam żadnego z moich marcinków. :roll:
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Witam.A czy to ,że palisz spowodowane jest możliwością jakiejś zarazy?Ja właśnie będę ścinał ,dlatego moje pytanie.A w sobotę około 150-220 sadzonek do posadzenia.Uff ,sam nie dam rady .Może ktoś help me ;:138 ;:185 :)
yasemin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 14 lis 2012, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Nie palę z powodu zarazy, tylko raczej ze względów estetycznych.
marcinki rzadko u mnie dopadają choroby, choć w tym roku pojawił się mączniak.
Palę bo nie lubię stojących smętnie badylków i nie chcę by ich nasiona zajęły sporą część mojego ogródka, zresztą one i tak same poprzez rozłogi już wspaniale powiększają swój obszar pobytu.
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Witam. Dziś kolejne astry ,zostały posadzone.Nie wiem ile dokładnie ,ale około 150?. :D :D Trochę oddałem kolegom pszczelarzom. Może nie były ,to za duże kłącza ,ale z pewnością coś wyrośnie. I przerzedziłem ,astry posadzone w tym roku.Jak wysadzałem na wiosnę kilka roślinek.I tak porosły.Ale po wyciągnięciu z ziemi mają mnóstwo korzonków i odrosty.Ja podzieliłem np na [pojedyncze kłącza,ale z dużą ilością korzonków.Czy z tego wyrosną na następny sezon nowe kwiatki.Tzn ,czy wytworzy się kępa marcinków.Bo może po pierwszym roku ,lepiej nie dzielić?
Z tym ,że te moje to maja bardzo grube badyle i nie potrzebowały podpórek.Natomiast kopane na działkach ,już są innego pokroju ,bo mają cieńsze gałązki.A na tych kupionych na allegro było mnóstwo kwiatków , ale zdecydowanie były późniejsze dla pszczółek i mniejszy pożytek.Nie mogę się doczekać przyszłego sezonu i zobaczyć co wyrośnie z tych sadzonek.Bo w sumie może ze 250? posadziłem marcinków.Uff,ale roboty to trochę było.Do tego dziś 100 szt śnieguliczki :) .Pozdrowionka
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Marcinki podzielone tylko bardziej Ci sie rozrosną, to super wytrzymałe roslinki. Mówisz dereń i pigwowiec , kolekcja nasadzeń się powiększa, tak tak takim słonecznym terenie będziesz miał ładny zbiór owoców na nalewkę.
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Dziś pościnałem pędy marcinkowe i przykryłem nimi sadzonki jeżyny.Może to i dobry sposób.Ale marcinki kupione na allegro maja tak twarde pędy ,że ledwo mogłem obciąć sekatorem.A kłącza OLBRZYMY :;230 .Co prawda już ostatnie dni sadzenia i nie wiadomo czy się przyjmą.Aby do wiosny.
P.s Mam jeszcze pytanie.Czy potrząsając kwiatostanami wysypują się nasionka z marcinków?Bo ja zauważyłem mnóstwo białych nasionek? ;:185 A może to były płatki kwiatowe? ;:223 :;230
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Witam.Zrobiła się zima,posypało białym śnieżkiem i jakoś smutno .Ale na rozweselenie bukieciki marcinków ,szybciej zleci zima i znowu zakwitną nasze marcinki ;:138 :;230
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
peonia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 26 mar 2006, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pólnocny wschód
Kontakt:

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Marek, zawsze czym ciekawym zaskoczysz, wspaniały zbiór Ci się zgromadził, to twoja kolekcja?
Ja tez tęsknię za wiosną , a wiesz ze są odmiany wiosenne -alpejskie astry?
Zaczęło się od rabaty-Beata Paulina
"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić."
Mark Twain
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Astry bylinowe-zwane marcinkami

Post »

Witaj Beatko.Zima ma swoje uroki ,ale ja wolę cieplejsze klimaty ;:3 Tak ,to marcinki z mojego ogrodu. :;230 Już nie mogę się doczekać wiosny ,lata i jak wyrośnie ponad 200 sadzonek. :heja .To jeszcze jedna fotka z moimi astrami.A jak są wiosenne ,to trzeba poszukać i posadzić .
Obrazek
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Marcinki...

Post »

Na odziedziczonej działce mam Marcinki fioletowe. Kiedy dokładnie je przesadzić? Czy można z nich zbierać nasionka?
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”