Mech w trawniku

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Proponuje już wygrabianie mchu z trawnika im wcześniej tym lepiej, pogoda do wykonywania tych czynności jest doskonała więc do pracy. :D
Awatar użytkownika
fezo
100p
100p
Posty: 115
Od: 31 sty 2008, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łuków

Mech i jak go usunąć....

Post »

:lol: :oops: ;:36
Z tym mchem teraz to Ty masz rację aby go już grabić.
Ale co z dziurami do nim/ocztwiście tymi w ziemi/pozostają placki bez mchu ale też trawy ? :arrow:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Trawę dosiejesz w kwietniu. :D
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Tu, jest świetny artykuł o różnych mchach i ulubionych przez odmiany podłożach od zasadowych do kwaśnych.

http://www.salamandra.org.pl/przyrodapo ... .php?id=16
anafur
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 29 sty 2008, o 09:40
Lokalizacja: Podkarpackie

Mech na działce

Post »

Jesienią z mężem kupiliśmy działkę, ale jesteśmy nowicjuszami i nie wiem jak mam sobie poradzić
ponieważ na 1/4 zarósł Ją mech.Proszę o pomoc . :cry:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Wpisz w wyszukiwarkę hasło "mech". Jest wiele tematów. M.in.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... light=mech
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... light=mech
Pozdrawiam Andrzej.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Haniu fajna stronka :D . Pierwsze grabienie mam za sobą. :D :D :D
donarturro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 21 wrz 2007, o 21:18
Lokalizacja: Glinojeck

Post »

są specjalne preparaty przeciw mchom (chyba tak to się pisze ;P) tak więc nie masz się czym martwić, bo są dość skuteczne
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

hmmm a ja uwielbiam mech ;:1 szczegolnie w ogrodzie ! piekna zielen- przez caly rok, bardzo milutka w dotyku. A jak pieknie wyglada na sciezkach, kamieniach ach...nie moge zrozumiec tej checi niszczenia mchu ( jeszcze w jakims centralnym punkcie na trawniku moge zrozumiec ze jest niechetnie widzianym gosciem... )

Dlatego tez pozwalam sobie zamiesic przepis, na zaproszenie do swojego ogrodu mchu :lol: -> smarowac wybrane miejsca kwasnym mlekiem 8)

Kiedys w ksiazce przeczytalam, ze mozna tez uzywac wody po gotowaniu ryzu jak i smarowac rozcienczonym krowiencem - tego nie sprawdzalam.
anafur
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 29 sty 2008, o 09:40
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Erazm dzięki za wiele tematów z których mogłam skorzystać a tobie Donarturro za pamięć i dodanie otuchy.
anafur
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ja sadzę wapniolubne mchy murowe na wapiennej zaprawie łaczącej okładzinę kamienną oczka. I mam nadzieję, że się ładnie przyjmą.
Na trawniku, idiotycznie posianym przez nas, na nieprzygotowanej gliniastej i kwasnej glebie miała w pierwszym roku - wypalone słońcem łysiny lub koniczynowo-mchowe place.
Dopiero odkwaszenie trawnika, areacja widłami amerykańskimi i wmiecenie ok. 1 t piachu na 80m2 (!), zlikwidowały problemy.
Skończyło się błoto, stojąca woda, pH unormowało się na 6,8-7,5 po opadach, trwa zasilana kompostem rośnie zdrowo, bo korzenie mają czym oddychać!, a mech..sam już zrejterował z nieprzyjaznych dla niego warunków :P
I zanim się ruszy na mech z wapnem i innymi środkami, warto najpierw zadać sobie pytanie:
Dlaczego on tam rośnie?
Bo jest kwaśno, gleba zbita, mokra, ciężka i nieurodzajna....
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mech na działce

Post »

anafur pisze:Jesienią z mężem kupiliśmy działkę, ale jesteśmy nowicjuszami i nie wiem jak mam sobie poradzić
ponieważ na 1/4 zarósł Ją mech.Proszę o pomoc . :cry:
A ja znalazłam informację,ze mech jest wskaźnikiem zakwaszenia gleby,rośnie na glebach zbitych i słabo napowietrzonych oraz zacienionych.Pierwszym zabiegiem jest aeracja trawnika,zbita darń należy wygrabić ostrymi grabiami,a następnie podziurkować aeratorem lub widłami.Potem wapnujemy trawnik wapnem ogrodniczym lub kredą / 50g/m kw./.Dobre efekty może dać posypanie trawnika piaskiem na grubość 1-2 cm.Trawa sobie doskonale poradzi a mech powinien zniknąć.
JOANNA OLO
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 9 kwie 2007, o 16:40

MECH W OGRÓDKU

Post »

Jestem niedoświadczoną ogrodniczką. Ogródek mam od 2 lat. Pierwszy raz teraz po zimie na części działki zauważyłam mech, który pojawił się pod krzakami porzeczek i malin. Co z nim zrobić? Czym powinnam posypać ziemię? Z góry dziękuję za pomoc.
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”