Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
delta2
 Tytuł: Trzcina cukrowa
PostNapisane: 20 sie 2011, o 18:58 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Wiem że pytanie zapewne zostanie uznane za głupie ale mimo to zapytam. Czy można trzymać w domu (raczej ogród lub jakaś sklarnia przydomowa a nie mieszkanie) trzcine cukrową. Z tego co zauwarzyłem wiele roślin egzotycznych można trzymać w warunkach polskiego kilmatu lub w mieszkaniu. Próbowałem szukać sadzonek lub nasion trzciny ale bez rezultatu. A poza tym nawet gdybym zdobył ciekaw jestem czy wogłule zaczeła by rosnąć (choć pewnie słabiej niż w cieplejszych klimatach). Chociaż pomysł ciekawy ale przeczówam że małą szansa na realizacje.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

LeroyMerlin
 Tytuł: Re: Trzcina cukrowa
PostNapisane: 21 sie 2011, o 09:36 
200p
200p

---
Witam,
Trzcina cukrowa jest bardzo potężną i ekspansywną rośliną potrzebującą tropikalnego lub subtropikalnego klimatu o rocznych opadach wynoszących co najmniej 600 mm. Jedyną możliwością jaką widzę w uprawie tej rośliny w naszym klimacie jest to szklarnia i regularne obfite podlewanie. Ponadto należałoby zapewnić roślinie miejsce - założyć w szklarni specjalne wyodrębnione kwatery do uprawy.

axel1
PostNapisane: 10 paź 2015, o 21:28 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
W maju zasadziłam nasionko trzciny cukrowej.Mam ładną trzcinę urosła do 70cm, obok rośliny matecznej wyrosły 4 sadzonki młode.Nie wiem czy dobrze zrobiłam młode sadzonki zasadziłam do osobnych doniczek wcześniej je ukorzeniając

iwona1m
PostNapisane: 13 paź 2015, o 10:22 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Jestem ciekawa jakie efekty. Fajnie wygląda trzcina, jednak na nasz klimat to nie wiem czy się przyjmie.

aniakkk
PostNapisane: 14 paź 2015, o 16:31 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Trzcina cukrowa - dosyć oryginalny wybór :D Moim zdaniem w naszym klimacie uprawa będzie bardzo trudna, ale może warto spróbować.

milvus2
PostNapisane: 26 sie 2017, o 01:43 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
I ja coś napiszę.
Tak więc zdobyłem nasionka trzciny cukrowej w tamtym roku, i w marcu tego roku je posadziłem w domu normalnie na parapecie po 15 V przesadziłem roślinki na dwór, teraz jest koniec sierpnia i wszystkie trzcinki urosły i powypuszczały dodatkowe rośliny.
Moje trzciny mają wysokość ok. 2,5 m i każda trzcina ma wiechę z nasionami. Czekam do przymrozków wtedy je pościnam i wysuszę nasiona do następnego posiewu.Jutro jak nie zapomnę wrzucę zdjęcia.Jeszcze jej nie próbowałem.

Szczurbobik
PostNapisane: 27 sie 2017, o 20:52 
200p
200p

---
Trzcina cukrowa jest w uprawiana na powierzchni wielu hektarów w okolicach Grudziądza ;:333

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kleksik i 37 gości