Trzcina cukrowa

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
delta2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 sie 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trzcina cukrowa

Post »

Wiem że pytanie zapewne zostanie uznane za głupie ale mimo to zapytam. Czy można trzymać w domu (raczej ogród lub jakaś sklarnia przydomowa a nie mieszkanie) trzcine cukrową. Z tego co zauwarzyłem wiele roślin egzotycznych można trzymać w warunkach polskiego kilmatu lub w mieszkaniu. Próbowałem szukać sadzonek lub nasion trzciny ale bez rezultatu. A poza tym nawet gdybym zdobył ciekaw jestem czy wogłule zaczeła by rosnąć (choć pewnie słabiej niż w cieplejszych klimatach). Chociaż pomysł ciekawy ale przeczówam że małą szansa na realizacje.
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzcina cukrowa

Post »

Witam,
Trzcina cukrowa jest bardzo potężną i ekspansywną rośliną potrzebującą tropikalnego lub subtropikalnego klimatu o rocznych opadach wynoszących co najmniej 600 mm. Jedyną możliwością jaką widzę w uprawie tej rośliny w naszym klimacie jest to szklarnia i regularne obfite podlewanie. Ponadto należałoby zapewnić roślinie miejsce - założyć w szklarni specjalne wyodrębnione kwatery do uprawy.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
axel1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 16 kwie 2009, o 23:27

Re: Trzcina cukrowa

Post »

W maju zasadziłam nasionko trzciny cukrowej.Mam ładną trzcinę urosła do 70cm, obok rośliny matecznej wyrosły 4 sadzonki młode.Nie wiem czy dobrze zrobiłam młode sadzonki zasadziłam do osobnych doniczek wcześniej je ukorzeniając
iwona1m
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 paź 2015, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Trzcina cukrowa

Post »

Jestem ciekawa jakie efekty. Fajnie wygląda trzcina, jednak na nasz klimat to nie wiem czy się przyjmie.
aniakkk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 paź 2015, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzcina cukrowa

Post »

Trzcina cukrowa - dosyć oryginalny wybór :D Moim zdaniem w naszym klimacie uprawa będzie bardzo trudna, ale może warto spróbować.
milvus2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 maja 2011, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzcina cukrowa

Post »

I ja coś napiszę.
Tak więc zdobyłem nasionka trzciny cukrowej w tamtym roku, i w marcu tego roku je posadziłem w domu normalnie na parapecie po 15 V przesadziłem roślinki na dwór, teraz jest koniec sierpnia i wszystkie trzcinki urosły i powypuszczały dodatkowe rośliny.
Moje trzciny mają wysokość ok. 2,5 m i każda trzcina ma wiechę z nasionami. Czekam do przymrozków wtedy je pościnam i wysuszę nasiona do następnego posiewu.Jutro jak nie zapomnę wrzucę zdjęcia.Jeszcze jej nie próbowałem.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2086
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Trzcina cukrowa

Post »

Trzcina cukrowa jest w uprawiana na powierzchni wielu hektarów w okolicach Grudziądza ;:333
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”