Mlecz(Sonchus),Mniszek(Taraxacum )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Zielony1111
100p
100p
Posty: 113
Od: 6 gru 2011, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Ja nie rozumiem jak można pracować w sklepie z chemią i odwalić taki numer ;:oj
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Nie o takich cudach słyszałam.
Lukaszooo powinien wrócić do sklepu i zrobić awanturę, może uchroni inny ogród od pogromu ?
I naprawdę nie ufajcie wiedzy sprzedawców, istnieją naprawdę dobrzy sprzedawcy ale niekoniecznie uda się nam na takiego trafić.

Lukaszooo, naprawdę Ci współczuję, ale z drugiej strony to nauczysz się czytać dokładnie ulotki i nie ufać sprzedawcom. Tajfun to naprawdę odpowiednik Roundapu, niestety dowiedziałeś się o tym już po oprysku. Trudno, teraz musisz to naprawić. Cofnąć się tego nie da.
lukaszooo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 maja 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Panowie nie ma takiej opcji abym skopał trawnik bo jest za duzy i zbyt intensywnie obsadzony drzewami, po prostu jest to nie wykonalne, działka ma 1800m a to naprawdę duzo ....... Środek działa podobno 21 dni, mam zamiar po 14 dniach od oprysku zrobić porządną wertykulacje, wygrabić, dosiać trawę i podsypać piaskiem, po następnych 14 dniach posypać porządnie florowitem i lać oporową wodą. Jak myślicie ma to sens ????? Nie jestem w stanie przekopać całej działki a na wynajęcie firmy która to zrobi mnie po prostu nie stać bo są to mega duze pieniądze


Nie ma takiej opcji abym przekopał cały trawnik bo jest to nie wykonalne na takiej powierzchni. Zaczekam jeszcze pare dni i zobacze jak trawa bedzie sie zachowywać. Może ktos polecić jakiś dobry nawóz na wzmocnienie tego co zostało, pryskałem opryskiem ręcznym więc nie wszedzie srodek doszedł.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Prawdę mówiąc nie wiem czy to prawidłowe działanie, zwłaszcza na starszym trawniku w ziemi pozostanie sporo korzeni, co z tego że martwych. Oddarniałam kawałki trawnika i wiem jakie zbite korzenie mają, ciężko było. Wykopywałam grube skiby i odwracałam "do góry nogami" zasypując po wierzchu ziemią.
Próbuj, to chyba na razie jedyny sposób, może się uda ? Małymi kroczkami ale jakoś dojdziesz z tym do ładu, a przy okazji sprawdzisz jaka metoda się sprawdza lepiej. Na pewno nie zdołasz odtworzyć całego trawnika równocześnie ( i dobrze ), zatem możesz się uczyć na własnych błędach.
Stary trawnik wyjadł sporo azotu, nie zapomnij o jego uzupełnieniu. Tylko nie wiem czy przed wysiewem czy dopiero po kilku miesiącach, musisz sam poczytać. Florowit zaraz po wysiewie ja bym sobie darowała, raczej przed wysiewem.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Poczekaj pełne trzy tygodnie od oprysku i dopiero zrób wertykulację i dosiej trawę. Wody dawaj tyle, żeby była wilgotna ziemia, nie przelewaj, to nie przyspieszy wzrostu trawy (ale mchu i owszem).
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Fernando Forte ,to środek który niszczy w trawniku wszystkie dwuliscienne.
Po pierwszym zastosowaniu nie byłam zadowolona ,ponieważ zwolnił tępo wzrostu ale nie zniszczył uporczywego ziela.

Najbardziej skuteczny był Tomigan 200,czy 250 Ec ,ale od dwóch lat nie mogę go znaleść na rynku .Ten srodek wyraznie niszczył wszystkie dwuliścienne w pień ,po mleczu została czana dziura . jeśli ktoś ma do niego dostęp Polecem.
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
dziakowiec
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 12 paź 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe świętokrzyskie

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Czy to pewne, że mlecz ścięty w stanie żółtym potrafi wykiełkować? Nawet jak kosiarka potnie i wyrzuci bokiem?
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Mlecz (Sonchus )- jak się go pozbyć

Post »

Tak!!!
Kiedyś dzieci powiesiły na płocie wianek z mleczy i po jakimś czasie zrobił się wianek z dmuchawców. To samo dzieje się z kwiatami w pąkach.
dziakowiec
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 12 paź 2014, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe świętokrzyskie

Re: Mlecz (Sonchus )- jak się go pozbyć

Post »

To już wiem dlaczego mój trawnik zamienił się w tym roku w mlecznik :-( Teraz tylko chemia pozostaje.
PS. Jak zutylizować skoszoną zieleninę. Na kompost się nie nadaje, bo zawiera nasiona mleczu. Suszyć i palić?
x-A-56
---
Posty: 2
Od: 18 sie 2016, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mlecz(Sonchus),Mniszek(Taraxacum )

Post »

Stosowałem u siebie Golf Plus 540SL i jest to też środek chwastobójczy na chwasty w trawie. Stosowałem na swój trawnik przy domu i jestem zadowolony. W 90% mlecz został wytępiony. Myślę ze cenowo też w miarę bo 100 ml starcza na 500m2 kosztuje coś w granicach 30-35 zł. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”