Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Stryj na Warmii ma taki trawnik od 10 lat i pięknie to wygląda, trawa zagęszczona koniczyną, nie zauważyłm u niego "plag egipskich" ;:306 Tylko on nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania bo robi to na tzw "czuja" :idea:

Moje pytanie jest skierowane do ogrodników, którzy prowadzą w ten sposób swój trawnik - jakie są ich spostrzeżenia.
Ministerstwo Książki
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Dzięki ogrod2000!

Postanowione, będę siać trawę z mikrokoniczyną! :tan

Tak właśnie wygląda trawnik u stryja, a zdjęcie poniżej jest poglądowe, zapożyczone od wujka Google.

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... czyna1.jpg
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Lepiej zamień fotkę na link bo jak się właściciel wkurzy to będziesz się tłumaczył przed prokuratorem.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
wiolka2412
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 maja 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik nie rośnie - nasiona nie kiełkują

Post »

Witam
Mam problem. Parę dni temu a dokładnie w piątek posadziłam trawę. Oczywiście teren wcześniej wyczyściłam z różnego rodzaju chwastów, korzeni itp. Podlewam codziennie. Ale martwi mnie fakt iż nie przykryłam trawy (niczym) Czy nasiona wykiełkują??? dodam jeszcze że dziś u mnie w mieście pada deszcz. Czy teraz jak minęło parę dni mogę jeszcze te nasiona przykryć???? proszę o pilną odpowiedź
Pifcio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 wrz 2012, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik nie rośnie - nasiona nie kiełkują

Post »

Przykryj cienką warstwą ziemi. Dzięki temu możesz jeszcze większość nasion odratować. Raz, że będziesz miał je osłonięte przed wysychaniem (więcej wilgoci zostaje), chociaż od dzisiaj zapowiadają jakieś ochłodzenia, a dwa przed słońcem i trzy przed ptactwem. Jak przykryjesz ziemią to bardzo szybko zobaczysz efekty.
Grisza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 maja 2013, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Witam serdecznie,
to mój pierwszy post na tym forum, do tej pory byłem tylko czytelnikiem wielu cennych wskazówek. Jednak czuje że nadszedł czas aby zabrać głos i zadać pytanko.
Po ponad 2 tygodniowych przygotowaniach gleby w miniony poniedziałek zasiałem trawę, przegrabiłem grabiami i zwałowałem. Od wtorku można powiedzieć, że z niewielkimi przerwami ciągle pada, część nasion została jakby wymyta z ziemi, leży teraz na wierzchu. Ziemia zrobiła się wręcz błotnista, a miejscami tworzą się nawet kałuże, a na dnie kałuży nasionka.
Moje pytanko brzmi, czy trawa w takiej warunkach może zgnić?
Sonkas
100p
100p
Posty: 141
Od: 16 gru 2012, o 06:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Witam, wyrośnie na pewno, może trochę deszcz przemieścił nasionka, ale to nic, cierpliwości, pozdrawiam Krysia
Ogród w budowie nieustającej ,pozdrawiam Krysia
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Mnie w ogóle zastanawia ta mikrokoniczyna. Bo samej nie można znaleźć w handlu w ogóle. Więc czy istnieje naprawdę ?

A moja zwykła koniczyna, rosnąca w trawniku jest mikro w wyniku regularnego koszenia. I dzięki niej trawnik jest gęsty i sprężysty.
Grisza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 maja 2013, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Dzięki Krysiu za pocieszenie.
Dzisiaj nie padało, ziemia troszkę obeschła, nie ma kałuż, ale ciągle jest bardzo mokra, a na jutro i pojutrze zapowiadają kolejne opady :|
Póki co zaczęły przebijać się małe chwasty i jakaś dzika trwa, na razie posiane nasionka trawy nie kiełkują.
A posiałem trawę firmy Polski Trawnik (taki tańszy Barenbrug na nasz rynek) skład:
Poa pratensis - Baron - 9%
Lolium perenne - Pinnacle II - 30%
Festuca rubra rubra - Swing - 61%

Pozdrawiam
Grisza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 maja 2013, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

No i stało się, dzisiaj było oberwanie chmury, na działce rzeka, większość nasion najzwyczajniej została wypłukana i spłynęła poza działkę. MASAKRA :evil: Tyle pracy na marne, ręce opadają.
A najlepsze jest to, że niektóre nasionka już zaczęły kiełkować.
Coś takiego jak na załączonym zdjęciu zabrałem 2m poza działką.

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Trudno przewidzieć pogodę, ale najlepszy termin na wysiew trawy to kwiecień.Nie ma wtedy takich gwałtownych i ulewnych deszczów, albo z kolei dłuższej suszy jak o tej porze roku.Jak najszybciej to co zebrałeś takie wilgotne staraj się rozsypać z powrotem i najlepiej przysypać lekko.Co będzie to będzie, najwyżej nieco gęściej będzie w niektórych miejscach, albo zrobisz pod koniec sierpnia dosiewkę.
Grisza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 maja 2013, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

selli7 pisze:Trudno przewidzieć pogodę, ale najlepszy termin na wysiew trawy to kwiecień.Nie ma wtedy takich gwałtownych i ulewnych deszczów, albo z kolei dłuższej suszy jak o tej porze roku.Jak najszybciej to co zebrałeś takie wilgotne staraj się rozsypać z powrotem i najlepiej przysypać lekko.Co będzie to będzie, najwyżej nieco gęściej będzie w niektórych miejscach, albo zrobisz pod koniec sierpnia dosiewkę.
Ok, to idę jeszcze trochę tego pozbierać.
Na początku myślałem aby to co widać na zdjęciu troszkę podsuszyć, żeby lepiej było rozrzucić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”