Zioła w doniczkach!

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
KiniaSG
100p
100p
Posty: 172
Od: 5 lut 2011, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Moje siewki melisy lekarskiej

Obrazek

Obrazek

W prawym rogu koperek w doniczce
Obrazek
Pozdrawiam.
Kinia.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=43949" onclick="window.open(this.href);return false;
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Witam, kiedy należy pikować majeranek i bazylię zaczynają się pojawiać zaczątki liścia właściwego? Pozdrawiam.
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Majeranek i bazylię możesz popikować jak masz za gęsto do większych doniczek, a do gruntu dopiero początkiem/ w połowie maja, jak miną przymrozki nocne, no chyba że maj cieplejszy będzie to wcześniej, i jak ciepły dzień jest możesz je powoli hartować na słoneczku a na noc do domu. A bazylkę jak puści kilka listków ok 6 to możesz urwać górną część - poderwać a lepiej się rozgałęzi i będzie gęstsza, a potem jak już będzie kwitła to obrywaj kwiaty wtedy będzie więcej miała liści, a tak to przygotuje się do wysiłku na nasiona i będzie brzydsza i liści mało.
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ponieważ siewki są wybiegniętę i zaczynają mieć tak jak pisałem - zaczątek liścia właściwego. Więc chciałbym je przesadzić do osobnych doniczek. Jednak czy w tej fazie to nie jest za wcześnie :?:
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Zenon, jak pokażą się dwa listki właściwe to możesz pikować, ale bardzo delikatnie i podlewaj przez lekke spryskiwanie, jak się nie łamią i nie są zbyt delikatne to smiało ! No chyba że aż tyle i gęsto nasiane są to możesz tam gdzie duzo ich na razie poprzerywać aż podrosną, ale pikuj pikuj to relaksuje :) ja dziś pikuję resztę moich pomidorków bo nie miałam w co :)
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

sylwana85 pisze:ale pikuj pikuj to relaksuje :) :)
A czy przypadkiem się nie relaksujesz przy pikowaniu begonii np. stale kwitnącej :D Mi ten relaks zajął 2 godziny około 120 sztuk :;230
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 735
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Zenon pisze:
sylwana85 pisze:ale pikuj pikuj to relaksuje :) :)
A czy przypadkiem się nie relaksujesz przy pikowaniu begonii np. stale kwitnącej :D Mi ten relaks zajął 2 godziny około 120 sztuk :;230
Hmmm niestety nie :) Ale dzięki za pomysł :) zdjęć nie chcę wyobrażam sobie już :) mogę jesczze posiać te begonie ? zawsze kupuję gotowe, ale wiem że można też zimować begonie tak jak mieczyki itp ? zakwitną mi gdybym posiała teraz ?
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

na razie wszystkie posiane pyszności siedzą sobie grzecznie pod ziemią. Jeśli w ciągu kilku dni cokolwiek nie zacznie wyłazić na powierzchnię, odbiorę to jako brak grzeczności. ;:224
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Wyszły pomidorki cherry. ;:138 To właściwie nie ziółka, ale też część mojego jadalnego asortymentu.
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ja mam już około 4 cm siewki bazylii i jestem cala happy ;:138
W wolnej chwili wstawię fotkę :)
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

sylwana85 pisze:Zenon, jak pokażą się dwa listki właściwe to możesz pikować, ale bardzo delikatnie i podlewaj przez lekke spryskiwanie, jak się nie łamią i nie są zbyt delikatne to smiało ! No chyba że aż tyle i gęsto nasiane są to możesz tam gdzie duzo ich na razie poprzerywać aż podrosną, ale pikuj pikuj to relaksuje :) ja dziś pikuję resztę moich pomidorków bo nie miałam w co :)
Zamierzam jutro pikować majeranek i bazylię. Myślałem aby dać jedną siewkę do osobnej doniczki. Majeranek ma już drugi liść właściwy jednak jest b. wiotki i wybiegnięty. Czy w tej sytuacji nie lepiej dać np. 3 siewki do doniczki w odstępie 2-3 cm? Bazylia jest b. krępa ale ma tylko jeden liść właściwy. To mam czekać z pikowaniem? Jutro wg. kalendarza biodynamicznego można przesadzać - dobry czas. Dodam że bazyli jest trochę ciasno.
Pamiętajcie o ogrodach...
elifit
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 kwie 2011, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

ja próbowałam pikować jak były cienkie łodyżki i mi nie wyszło. U mnie bazylia też ma ciasno ale łodyga jest mocna i dorodna więc nie boję się jej ruszać. A moja bazylia ma już 4 liście właściwe i ją uszczykuje. Na twoim miejscu poczekałabym aż jej więcej liści wyrośnie :)
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

1,5 tygodnia temu posiałam szczypiorek, mięte, bazylię i rumianek. :heja
Wszystko ładnie wzeszło oprócz mięty, dzisiaj dosiałam 4 ziarenka i zobaczymy :|
Więcej tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=43180
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”