Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6  
Autor Wiadomość
Majka86
 Tytuł: Re: Mieta pieprzowa,m.lekarska - wymagania,porady
PostNapisane: 15 lut 2017, o 12:48 
100p
100p

---
Warto wysiać nasiona mięty pieprzowej czy lepiej kupić sadzonkę? Wyjdzie coś z nasion?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Aguss85
PostNapisane: 15 lut 2017, o 12:51 
1000p
1000p

więcej niż 1
Wyjdzie, mięta ;) Mówi się, że lepiej i łatwiej miętę pozyskać z rozsadzonej rośliny, ale z siewu też jest ładna mięta, miałam taką rok temu. Nie kwitła, a niektóre wyszły o ciemniejszych listach pachnących miętowo-kakaowo. Także jeszcze niespodziankę możesz mieć ;)
Nasionka długo kiełkują i rośliny są długo malutkie, więc teraz posiane nie będę za wczesne.

Agnieszka

kaLo
PostNapisane: 15 lut 2017, o 13:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Z sadzonki to masz 100% pewności co za gatunek. Z nasion to zawsze niespodzianka. Siałem 3 razy i za każdym razem inna. Raz mniej raz b.mietowa raz mniej z różnymi posmakami. W końcu w jakiś starym ogrodzie trafiłem na taką z fioletowymi łodygami i omszonymi liśćmi i ta jest super.Teraz to już chyba wszyscy naokoło maja tą miętę , bo jest najlepsza.

guru302
 Tytuł: Re: Mięta pieprzowa, M.lekarska - wymagania,porady
PostNapisane: 16 lut 2017, o 23:03 
500p
500p

1 szt.
Ja też mam miętę ze starych odmian . Posadziłam małą roślinkę 3 lata temu a teraz już mam jej bardzo dużo . Bardzo lubię ja pić . Przyjemnie pachnie świeżo zaparzona . A jaki ekstra smak :)

kaLo
PostNapisane: 16 lut 2017, o 23:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
W lecie w czasie upałów do PETa z zimną wodą wkladam kilka gałązek mięty. Super sprawa :) .
Ja się doda trochę soku cytrynowego jest jeszcze lepsza.

jimmy1991
PostNapisane: 17 lut 2017, o 22:48 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
Witajcie, mam mały problem z moją miętą. Siałem już 2 razy i nic. Posiałem ją ponownie jakiś tydzień temu i bingo, zaczęła właśnie wschodzić. Problem tkwi w tym, że chyba niepotrzebnie nakrywałem doniczkę foliówką i na powierzchni, pomiędzy kiełkującymi nasionami utworzyła się pleśń. Teraz juz oczywiście nie podlewam ani nie nakrywam doniczki ale jak myślicie, będzie coś z tego, czy nasiona mają szansę na prawidłowy wzrost, czy lepiej sobie darować dalszą uprawę i posiać od nowa?

kiziorek
PostNapisane: 6 mar 2017, o 16:22 
50p
50p

1 szt.
W zeszłym roku wysiałam z nasion miętę meksykańską i muszę przyznać, że nikomu z moich domowników nie posmakowała. Najlepsza według mnie jest czekoladowa i pieprzowa. Kupuję sadzonki z nasion już przestałam wysiewać z braku miejsca na parapetach.
jimmy1991 pojęcia nie mam czy coś będzie z twojej miętki...jednak bardziej doświadczeni może powinni się wypowiedzieć.

Aguss85
PostNapisane: 6 mar 2017, o 18:56 
1000p
1000p

więcej niż 1
jimmy jak masz previcur, to podlej nim roślinki, a jak nie, to na pleśń może pomóc posypanie wierzchu ziemi cynamonem albo podlanie wodą z olejkiem herbacianym. No i dobrze trzymać w cieple jakiś czas doniczki i nie przelewać ;)
Powodzenia! :)

Agnieszka

kaLo
PostNapisane: 6 mar 2017, o 21:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wystarczy przesuszyć powierzchnię i pleśń sama zginie.

ZielonaZabka
PostNapisane: 24 mar 2017, o 18:23 
200p
200p

---
Rośnie w oczach ;)

Obrazek

Trajfer
 Tytuł: Mięta, problem z pielęgnowniem.
PostNapisane: 9 maja 2017, o 18:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam po raz pierwszy na tym forum.

Chciałbym Państwa prosic o pare porad jak i wyjasnienie mi pewnej sprawy. Jestem początkującym w tym temacie i szczerze nie mam prawie zadnego pojęcia o roślinach ale kiedys trzeba zacząc prawda? Ale wracając. Moja mięta (postaram sie dodac zdjęcia) Jest fioletowa. Na początku wiadomo młoda, zielona, a gdy zaczelo sie robić cieplo i wyszlo słońce (moze akurat przypadek), zaczela sie wlasnie taka robić. Słyszalem porady, ze to przez nadmiar wody, ale mięta przeciez lubi mieć wilgotno. Mam w planach rozsadzić, tę mięte na 2 oddzielne doniczki, ponieważ moze Państwo zauważą, zaczyna ona puszczać "młode" z ziemi (wydaje mi sie ze to z korzenia idzie ). Mógłbym prosic o jakąs pomoc? Dodam, ze zaczolem od mięty poniewaz wydawala mi sie dosyc banalną rośliną jak na sam początek- nie droga, ładnie pachnie i chyba nie potrzebuje duzo opieki.

Na zdjęciach widać że mięta ma pod sobą duzy burdel, to żadne smieci tylko liście, które zdązyly zleciec, jakies galązki itd. Wszystko co mięta sama straciła. Liście które są "luzem" zostały dosłownie z 5 minut przed napisaniem tutaj, zcięte (nożyczkami). Mój "cykl" podlewania to średnio jedna, niepelna szklanka wody dziennie, czasem co 2 dni.

Fotki: http://imgur.com/a/RId3A

PS: Te patyki w ziemii i nitka mają za zadanie uniemozliwic mięcie kłasc sie na doniczke tylko rosnąc w góre.

kiziorek
PostNapisane: 11 maja 2017, o 08:35 
50p
50p

1 szt.
Trajfer a co to za rodzaj mięty? Na moje to ma zbyt wilgotno, podlewasz szklanką wody codziennie lub co dwa dni, na moje to zbyt często. Być może to nie jest przyczyna tego co się z nią dzieje, może ktoś z większym doświadczeniem powinien się wypowiedzieć. Halo jest tu kto? :roll:

KaRo
PostNapisane: 11 maja 2017, o 09:50 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
To zapewne jest Mięta pieprzowa ' Chocolate',choć nie jestem pewna bo jej liście są zbyt okrągłe jak na mietę,
ale może to jakaś nowość odmianowa.
To jej liście przybierają brązową barwę.
Pachną miętą?

Roślina jak widzę rośnie w zbyt małym pojemniku,ma zdecydowanie za mokro - to nie jest roślina bagienna,ziemia przed kolejnym podlaniem musi przeschnąć choćby tylko na wierzchu.

❤ KaRolinki

Trajfer
PostNapisane: 11 maja 2017, o 19:12 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Na opakowaniu (kupowalem sadzonke) bylo napisane "mieta" pachnie miętą i to dosyc intensywnie.

Dziekuje za rade, postaram sie "przysuszyc" ziemie. Mięta stoi na parapecie pod którym jest grzejnik (obecnie caly czas ciepły), czy to ma jakies znaczenie?

Mięte własnie planuje przenieść w wiekszą doniczke a dodatkowo rozdzielić ją na 2 doniczki. Moge tak zrobic? Nie zepsuje jej?

Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie. Jak mam postępować jezeli chce zeby mięta bardziej sie rozkrzewila? Wiem ze musze ją przycinać, ale zamiast iść na boki ona idzie najpierw w bok a za chwile w góre i wychodzi tak dziwnie.

kiziorek napisał(a):
Trajfer a co to za rodzaj mięty? Na moje to ma zbyt wilgotno, podlewasz szklanką wody codziennie lub co dwa dni, na moje to zbyt często. Być może to nie jest przyczyna tego co się z nią dzieje, może ktoś z większym doświadczeniem powinien się wypowiedzieć. Halo jest tu kto? :roll:

Niestety rodzaju nie znam, na naklejce umieszczonej na opakowaniu bylo tylko "mięta". Tak jak wyżej ktoś napisał, postaram sie jej nie podlewać przez jakis czas. Dziękuje za odpowiedz.

Tutaj pokaże ciekawostke.
http://imgur.com/a/wPft9

Tutaj mam drugą mięte, tą sama tylko ze szczepki. Uciolem galązke, włozylem do kieliszka z wodą a gdy ta puscila korzenie, włozylem do wody. Nie byla ona u mnie w pokoju, byla tylko podlewana i nic wiecej. Liscie ma ogromne (w porownaniu do mojej), i jak widac zielone, chociaz niektore juz zaczynają sie robic fioletowe. Tak wiem, równiez ma za małą doniczke. :D Czy sposób hodowania tej mięty ma wplyw na kolor czy to tylko przypadek?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 74 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości