Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Justka
 Tytuł: Stokrotka hiszpańska czyli Przymiotno Karwińskiego Erigero
PostNapisane: 27 lip 2010, o 17:23 
500p
500p

1 szt.
Czy ktoś z Was słyszał o takiej roślince jak stokrotka hiszpańska, a może ma jeszcze inna nazwę. Chciałabym coś wiedziec o jej pielęgnacji a zwłaszcza czy nadaje się do przechowania przez zimę i ewentulanie w jakich warunkach. Jak sie przejaśni za oknem i będzie mozna wychylic nos to zrobie zdjęcie. Ma zwisające łogygi i grube liście i male różowe kwiatuszki wyratsające z łodyżki.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Wojtek- LM
 Tytuł: Re: Stokrotka hiszpańska
PostNapisane: 27 lip 2010, o 19:08 
50p
50p

---
"Łatwa w uprawie, silnie krzewiąca się roślina jednoroczna o zwisających pędach długości 40 ? 60 cm. Od czerwca do późnej jesieni rośliny są wprost obsypane licznymi kwiatami o barwie delikatnego różu. Doskonała roślina do uprawy w pojemnikach, na rabatach i w ogródkach skalnych. Cenna do tworzenia kompozycji z innymi roślinami uprawianymi w pojemnikach. Opakowanie zawiera 0,03 grama nasion. Każde opakowanie zawiera informację o zasadach uprawy oraz terminie przydatności do siewu."
Cytat z ogród kwiatowy

Pozdrawiam
Wojtek

selli7
PostNapisane: 27 lip 2010, o 19:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Hiszpańską stokrotkę czyli przymiotno Karwińskiego uprawiałam przez kilka lat.W 1 roku wysiewu była raczej nieszczególna, ale przezimowałam ją ( trzeba uważać by nie zalać)w niedużej doniczce na jasnym parapecie w chłodnym pomieszczeniu.Wiosną przesadzałam do sporej misy i wtedy pokazywała na co ją stać.Robiła się duża, zwiewna kępa, uważam, że tylko w masie jest dekoracyjna.Misa stała na drewnianym pieńku, wyglądało to bajecznie :) .Nie szkodził jej deszcz, sporo trzeba latem podlewać.Obficie sypały się nasiona, latem wysiewała się sama.Brałam łopatkę, wykopywałam sadzonki, sadziłam po kilka do doniczki i znów zimowałam.

Justka
PostNapisane: 27 lip 2010, o 21:02 
500p
500p

1 szt.
Bradzo dziękuje za info. Moja jest z kupnej sadzonki i mieszka w doniczce w półcieniu żeby niepowiedziec w cieniu, Jak ją przestawiłam na słoneczko (też na drewniany pień :D ) to wydawało mi sie że więdną jej liście i wróciła na dawne miejce. Mam nadzieje, że przezimuje i mimo, że jest ładna to bedzie jeszcze ładniejsza. Jeszcze raz dzieki :lol:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości