Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konwalia

Post »

Wszystko się da, jak się chce .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
_fox_

Re: Konwalia

Post »

Robercie ale nie z kłączy teraz wykopanych ;:108 do takich celów używa się zeszłorocznych kłączy przechowywanych w chłodniach.
Stiven89
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 cze 2014, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Konwalia

Post »

Yhmmm... Dziękuję za nadzieję jaką mi zrobiliście ! :)

Muszę spróbować !

Reasumując :
1. Kupić kłącza, będące w doniczce ?
2. Trzymać je w lodówce, bądź zamrażalce ? - Ale nie wiem przez jak długo...
3. No i co później ? Jak mam je "zapylić", czy nie potrzebują zapylenia ? Bo to kłącza.

... Pomożecie mi jeszcze zrobić jakiś plan tego, jak mam postępować. Moje zdolności ogrodnicze na dzień dzisiejszy, to kupowanie, obieranie i jedzenie warzyw i owoców :wink: ... Więc nie wiem w co dokładnie ręce włożyć...

Przepraszam że tak komplikuje, jednakże zależy mi bardzo.

A i jak jest łatwiej wyhodować kwiatki z zeszłorocznych kłączy, to powiedźcie mi czy mogę takowe dostać ? Może gdzieś zamówić w centrum ogrodniczym ? Jakiejś szkółce leśnej ?
Czekam na podpowiedzi,
pozdrawiam :wink:
_fox_

Re: Konwalia

Post »

Stiven obawiam się ze z tegorocznych kłączy nic nie wyjdzie ;:185 za krótki okres. Co do zakupu zeszłorocznych kłączy to tylko producenci kwiatów ciętych, żadne centrum ogrodnicze nie sprzedaje w tym okresie.

Popatrz w serwisach poczta kwiatowa i tam zadaj pytanie czy jest możliwe zdobycie kwiatów konwalii na ten termin.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Konwalia

Post »

Witam cz myślicie ża jak pomiędzy sosnami posadzę kanwalie połączoną z barwinkiem to będzie dobra połączenie?
duduś
Awatar użytkownika
Laelia
200p
200p
Posty: 231
Od: 17 lis 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Konwalia

Post »

Powinno być ok. Wszystko zależy od ilości i tego jak gęsto posadzisz. Z moich doświadczeń wynika, że w lesie (u mnie jest mieszany) na marnej glebie jaką lubią sosny barwinek rozrasta się szybciej niż konwalie, więc trzeba by to wziąć pod uwagę planując nasadzenie. Ale raczej nie zagłuszają się wzajemnie. Tam gdzie gęściej były konwalie to one dominują, a tam gdzie wsadziłam więcej barwinka konwalie przebijają się nieśmiało. A najwięcej tych choler chce rosnąć na ścieżce ;:223
One kwitną w podobnym okresie, więc wygląda to świetnie, potem masz rabatę z ładnymi, kontrastowo zestawionymi liśćmi.
Ja mam jeszcze dosadzony dzwonek brzoskwiniolistny, który kwitnie praktycznie do jesieni i funkie.
Pozdrawiam
Magda
Al 56
100p
100p
Posty: 164
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Knurów

Re: Konwalia

Post »

W tym roku zachciało mi się pędzenia konwali. choć dużo pączków z piachu wykopały mi kosy, to troszkę zostało - pachną tak samo jak te majowe :D
Obrazek

Jedyna trudność to ta aby wybrać odp. pąki aby zamiast kwiatów nie wyrosły nam same liście
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Konwalia

Post »

I nadszedł czas konwalii. :-D

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konwalia

Post »

:wit
Właśnie nauczyłam się od Was jak rozpoznawać pąki kwiatowe i liściowe konwalii ;:180
Mam całe mnóstwo konwalii, rozrastają się jak szalone. Miałam - i być może okaże się na wiosnę, że nadal mam ;:306 - problem z usunięciem konwalii z rabaty bylinowo-cebulowej. Przeszła tam od sąsiada...
Ale też uwielbiam tę roślinę i jej zapach. Trzeba tylko dobrze zastanowić się gdzie ją posadzić aby nie zagłuszyła innych roślin.
Pozdrawiam
Agneska
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Konwalia

Post »

Praktycznie niemożliwe jest usunięcie konwalii gdy wrośnie w kępę innej rośliny bez jej wykopania, więc zawczasu wkop tam jakiś ogranicznik.Mnie najbardziej podoba się w bukiecikach i tak robię od kilku lat, bo przynajmniej w ten sposób się nią nacieszę.W ogrodzie niby jest, a jej nie ma, kwiatki schowane pomiędzy liśćmi.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1046
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Konwalia

Post »

Bardzo lubię konwalie. Kupiłem w Castoramie jakieś holenderskie i posadziłem między sosnami na podlejszej części działki. W naturze widziałem całe kępy na marnym piachu. Niestety zginęły... I teraz pytanie. Zginęły bo były holenderskie? Zginęły z powodu suszy? Ale były podlewane. Zginęły bo wolą cień?
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Konwalia

Post »

Moje rosną w cieniu, ale nie wiem, czy są holenderskie ;:173
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Konwalia

Post »

dziad_Jag, myślę, że unicestwiło je połączenie dwóch niekorzystnych czynników - słoneczne stanowisko i letnia susza połączona z upałami. Konwalie ogrodowe są bardziej wymagające w uprawie od dziko rosnących. Tolerują słońce tylko przy dużej wilgotności gleby. Poza tym ziemia musi być przepuszczalna z dużą zawartością próchnicy. Jesteś pewien, że wszystkie wyginęły? Może niektóre kłącza przeżyły i na wiosnę wypuszczą nowe pędy.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”