Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1855
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Kupowałam kłącze w ubiegłym roku w połowie lutego, a do gruntu wsadziłam dokładnie 4 kwietnia.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Czy ktoś z Was ma różową konwalię i czy może potwierdzić, że coś takiego jest naprawdę?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6603
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety jakieś kawałki kłącza podagrycznika pozostały w glebie i teraz mam mały problem. Nie będę jednak wykopywał roślin tylko pobawię się w pędzlowanie herbicydem. Moje różowe konwalie nie powalają na kolana. Rosną bardzo powoli i są jasnoróżowe.
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

kluska pisze:Czy ktoś z Was ma różową konwalię i czy może potwierdzić, że coś takiego jest naprawdę?
Mam różową od kilku lat (o ile nie padła tej zimy). Słabo rośnie, nie to co biała. I mało urodziwa jest niestety, taki brudny róż.
Pozdrawiam - nikka
marek69
200p
200p
Posty: 331
Od: 8 lip 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Chełmińskie

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Ja też mam różową konwalię. Zgodzę się co do koloru, to taki brudny róż. Taka sobie ciekawostka. Jeśli chodzi o uprawę to u mnie rozrasta się bardzo silnie. Sama wybrała sobie miejsce pod dziurawą rynną. Często stoi w wodzie, ale widocznie tak lubi. Inne konwalie z pasiastymi listkami i pełnymi kwiatkami też ciągną w stronę zalewanej ścieżki. Lecz ich mam jeszcze niewiele.
Pozdrawiam Jarek
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Ja mam tylko zwykłą i w pasiaste liście, teraz tu czytam jeszcze o pełnych i różowych więc muszę zacząć szukać. Do pasiastej jest to drugie podejście i pierwszą sadzonkę kupowałam ponad 5 lat temu i mi nie przeżyła. Ta co mam teraz ma dwa lata i juz ładnie zaczyna się rozrastać jak rozwiną się listki to pokażę.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1855
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Ja różową kupiłam w zeszłym roku w kapersie chyba w Auchanie. W ubiegłym roku nie kwitła, a w tym wyszedł paczek kwiatowy :heja , ale czy faktycznie zakwitnie na różowo to się okaże (bo kupiłam serduszkę w Ler. M. białą i właśnie zakwita na różowo), mam nadzieję, że jednak konwalia zakwitnie tak jak powinna.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Sadzona przeze mnie lata temu dopiero ma pączki, za to te posadzone przez poprzednią właścicielkę ogrodu już kwitną:

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

U mnie konwalie zbierają się do kwitnienia. Różowa słabo przyrasta ,ale może i lepiej, zwykłe idą jak szalone. Lepiej mi rosną też pasiaste.Dekoracyjne z liści długo utrzymują ładny ich kolor.
Dodam tylko,że odmianowe lepiej rosną i kwitną w półcieniu. Zwykłe panoszą się wszędzie.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1855
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Na jakiej głębokości rosną kłącza konwalii? Chciałabym odgrodzić konwalie od trawnika obrzeżem, tylko nie wiem na jaką głębokość je powinnam wkopać, by nie przerastały na trawnik (bo niestety bez obrzeża już zaczęły mi przerastać - nawet 30-40 cm od kępki wyrastają). Proszę pomóżcie z góry dziękuję - czytałam tu w wątku, że 20 cm powinno wystarczyć, ale jak to jest w praktyce? Pytam, bo z drugiej strony konwalii jest siatka oddzielająca mnie od sąsiada, który dopiero będzie budował dom - no i nie wiem jak by się zapatrywał na to, że mu coś (może niechcianego) wyrasta - jak już będę wkopywać obrzeże to zrobię je już od razu dookoła kępy.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Ja wykopywalam ostatnio konwalie i najglebiej mialam kolo 20cm na cala lopate :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1855
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Konwalia majowa (Convallaria majalis )

Post »

Dzięki serdeczne, to dam obrzeże 30 cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”