Bazylia (Ocimum basilicum) uprawa

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

właśnie przed chwilą posiałam różne różniste...
69adrien69
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 10 lut 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

tak wygląda moja bazylia na dzień dzisiejszy
chce w tym roku jej dużo wysiać, coby nie brakło ani trochę :)

Obrazek

zachęcam niezdecydowanych do jej uprawy, szybko i łatwo kiełkuje.
Pozdrawiam :heja
C18H27NO3 my love.

Pozdrawiam, Adrian.
Awatar użytkownika
tomoe
50p
50p
Posty: 86
Od: 17 maja 2009, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołów Młp. (woj. podkarpackie)

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Po przeczytaniu tego wątku poczułem się strasznie głupi :roll: Do tej pory byłem przekonany, że bazylia tylko w doniczkach rośnie :roll:
DarekR
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 mar 2009, o 20:17
Lokalizacja: Małopolska

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Jeśli rośnie w doniczkach to tym bardziej w skrzynkach lub w gruncie. Ale to tylko moje przypuszczenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Bazylia w doniczkach - hmmm do tego widoku przyzwyczailiśmy się w marketach - tam bazylia jest strasznie wiotka - z gruntu jest zupełnie inna.
Co do szybkości kiełkowania - moja skiełkowała po 2 dniach o od wysiewu. Nie było mnie od piątku w pracy a tu busz :D różnokolorowy :D
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Ja bazylię kupuję na rynku, w takiej małej doniczce jest w niej parę sadzonek.Kupuję dwie doniczki zieloną i czerwoną Rozsadzam je w folii. wystarcza na cały rok. Jeśli jest jej dużo to sadzę w gruncie tez ładnie rośnie. Ale byle przymrozek potrafi ja zniszczyć.
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

A nie zgadzam się, u mnie jak była wysiana do gruntu i swoje przeżyła (np zeszłe deszczowe lato), to jej byle tam przymrozek nie zniszczył. W listopadzie zebrałam ostatnie. Ja polecam hodowanie ziół w lekkim cieniu, wtedy się tak "nie wypalają" i idą w korzeń, w pień, takie małe bonzaje się robią. nie mam niestety fotek. Polecam sadzić między pomidorami, nie dość że dobrze na siebie oddziałują, to i trochę cienia ma i możemy w jednym miejscu zbierać składniki na sałatkę :D :D :D
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Potwierdzam to co napisała mamba - w zeszłym roku moja bazylia rosła w foliaku razem z pomidorami i czuła się świetnie. Była posiana do gruntu końcem kwietnia, jak posadziłam pomidorki :wink:
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

a ze mnie dziewczyny w pracy się śmieją - bazylii posiałam tyle, że na biurowym parapecie wygląda jak kolorowa rzeżucha :)
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Ja w gruncie za bardzo na nią miejsca nie mam , ale posadze w skrzniach :D . W zesżłym roku cudna wyrosła i pięknie pachniała , a i jeszcze coś mam w zamrażarce :D . Naprawdę daje aromat w potrawach i wszytsko jest lepsze :P .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Dobry patent jest też taki, że uciera się masło z bazylią (albo innymi ziółkami) i zamraża w foremkach do lodu, potem mamy np smażoną rybkę, wyciągamy sobię kosteczkę masła i kładziemy na gorącej rybce, szybko się rozpuści i nadaje bardzo dobry smak. Albo wyciągamy sobie kosteczkę masła i ciach na gorące grzanki. :D :D :D Kończę, bo zgłodniałam. :D :D :D
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Wczoraj kupiłam na rynku bazylię cynamonową i cytrynową. Ta cynamonowa pachnie cynamonem bardzo mocno, może ktoś ma jakiś pomysł z czym ją jeść.
Zaraz idę przesadzać, w takiej małej doniczce za 2 zł jest 8 sadzonek, przesadzone ładnie się rozrosną w duże krzewinki, nie rozsadzone będą duże słabsze, tak samo można robić z majerankiem , moja sąsiadka sadzi całymi doniczkami, a ja pojedyńcze roślinki i mamy podobny zbiór. Tylko ta różnica, że ją stać na kupno 20 doniczek, mnie tylko na dwie, a po rozsadzeniu mamy i tak to samo.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Uprawia ktoś bazylię?

Post »

Już wysadziłam bazylkę do gruntu i przykryłam kloszami z 5-litrowych butli. Może trochę za wcześnie, ale nie miałam miejsca na dłuższe przechowywanie jej w domu.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”