Byliny które sie szybko rozrastają

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
minik
200p
200p
Posty: 413
Od: 4 gru 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

witam jakie znacie byliny które się szybko rozrastają bo mam dużą działkę i chciał bym takie które się rozrosną , z góry dziękuje za odpowiedź .
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Jest ich bardzo dużo, ale musisz sprecyzować na jakie stanowisko, jaka gleba, obecność innych roślin itp.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
minik
200p
200p
Posty: 413
Od: 4 gru 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Gleba mokra w jednym miejscu a w drugim sucha więc potrzebuje na suche i mokre stanowiska a innych roślin na razie brak
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Czyli w miejscach słonecznych?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
minik
200p
200p
Posty: 413
Od: 4 gru 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Tak
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Proponuję jaskier rozłogowy. Posadziłam 2 szt, a po 3 miesiącach wywaliłam 3 wiadra ( posadziłam , o naiwna, w rabatce z różami). Późną wiosną zakwita przecudnymi żółtymi kwiatkami).Oddałam sąsiadowi, i w 2 miesiące porosło mu całą skarpę za domem.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Właśnie... Zanim zadarnisz sobie pól działki zastanów się czy to jest juz wszystko ,co wymagasz od swego ogrodu :D Zastanów sie czy nie zamierzasz przygotować jakiś rabat kwiatowych, sadzić drzewka, warzywa itp.

Oto propozycje roślin okrywowych na miejsca słoneczne:
- barwinek
- rogownica
- acena
- bodziszki ( niektóre )
- rozchodniki ( kamczacki, ostry)
- czyściec
- truskawka ozdobna
- jasnota
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Proponuję tojeść rozesłaną.U mnie na wilgotnej glebie rosła szybko, a że miejsca brak, to posadziłam ją pod płotem z tyłu działki. Rozeszła się w tempie błyskawicznym (nie wiem chyba się też rozsiewa). Teraz zagłuszyła tam skutecznie trawę, ale ja jestem zadowolona , bo prawie nie trzeba kosić:), a kosiarka jej zresztą nie rusza gdy trzeba przejechać by jakieś badylki ( babki lancetolistne) skosić.Staram się jednak przed kwitnieniem z kosiarką tam nie jeździć, bo żółte kwiatki są urocze, a do tego wysiewają się tam stokrotki, którym tojeść jakoś nie przeszkadza ( w miejscach bardziej cienistych) i wygląda to bajecznie :D
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Poziomka ozdobna. Wsadziłem trzy sadzonki, a po dwóch latach mam na ~20 m2
Przy okazji wie ktoś jak tego skuteczne się pozbyć? :roll:
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Szybko rozrasta sie rogownica, dąbrówka, a w miejsca półcieniste - pragnia syberyjska.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Dominiku!! Ja też mam duuużą połać do obsadzenia alę, że robię to już kilka lat podpowiem z moich doświadczeń , że :
1, Dąbrówka (choć piękna gdy kwitnie) jest zbyt ekspansywna . Wciska się wszędzie . Tam gdzie chesz i nie chcesz ! Ja już z Niej rezygnuję. jeśli Cię to nie przeraża, mogę Ci wiosną podesłać :D
2. Barwinek pięknie się rozrasta, a często przycinany bujniej i przez cały sezon kwitnie!!! Polecam i też się mogę podzielić :D
3. Konwalia . No ale ta dama lubi cień. U mnie konwalie słabieńkie. Dopiero w tym roku przesadzone do cienia pokazały swoje piękno. Nie mam nic przeciwko temu ,by dużą połać w cieniu zagospodarowały!!! Wszak konwalie , to nie tylko cud kwiatki ale i jeszcze liście....
4. Liatria. Wyższa od poprzedniczek (znacznie) . Co roku jej więcej i więcej :D Cieszy oczy!!!
5. Rudbekia . Również z gatunku wysokich. Cieszy pięknymi kwiatami. A rozrasta się tak szybko , ze miło się dzielić!!!
6, Nawłoć ogrodowa. To już "kolos" roślina. Pięknie kwitnie późnym latem i wabi wszystkie pszczoły i motyle itd. Podobno mocno się rozprzestrzenia. Ja trzymam "na uwięzi" i wiem ,że skoro ja potrafię - to każdy też :D !!!Wrzucam kilka zdjęć dla zachęty : nawłoć, barwinek, Obrazek Obrazek dąbrówka - początek kwitnieniaObrazek
Ulka buziaki przesyła
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Jeszcze bym dodała macierzankę piaskową na suche miejsca lub w ogóle całe mnóstwo odmian macierzanek. Na wilgotniejsze miejsce bluszczyk kurdybanek.
minik
200p
200p
Posty: 413
Od: 4 gru 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Byliny które sie szybko rozrastają

Post »

Dziękuje wszystkim za rady .
Kozo dziękuje ,zdjęcia bardzo ładne i na twoje roślinki będę chętny bo na wiosnę każdą roślinka znajdzie swoje miejsce na mojej działce .pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”