Zioła na działce cz. 1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2828
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

kasia1s2 pisze:Jutro mam w planie sianie majeranku. Co roku mam problemy ze wschodami, w ubiegłym roku siałam 3 razy i udało mi się wychodować, aż 3 roślinki, które po wsadzeniu na działkę, po paru dniach mąż mi wyrwał bo myślał, że to zielsko ;:134
Kasiu, a może nasionka przykryłaś za mocno. Ja sieję rośliny na rozsadę każdej wiosny pod folią, przeważnie w ogórkach, bo tam początkowo mam dużo miejsca. Nasiona tylko lekko wgniatam w ziemię, i pilnuję, żeby miały wilgoć, zraszam, aby nie wypłukać i kiełkują naprawdę szybko! Przesadzam, jak miną przymrozki, pod koniec maja, na miejsce stałe, po dwie, a nawet trzy roślinki razem, podlewam i i czekam aż podrosną.. A później tylko ścinam i ścinam :wink:
Spróbuj jeszcze raz, na pewno się uda, powodzenia!
;:7
Pozdrawiam Eugenia
kasia1s2
100p
100p
Posty: 133
Od: 15 mar 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie, okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Nasionka posiałam, nie przykrywałam ziemią tylko lekko przygniotłam, tak jak zawsze, po dwóch dniach już kiełkowały a teraz robi się zielono. Nie dam za wygraną i będę walczyć jak tygrys, żeby coś z tego wyrosło ;:134 Może jakieś felerne nasionka miałam.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2828
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Kasiu, chyba będzie trzeba go przepikować do kubeczków, czy paletek, bo do gruntu wyjdzie za wcześnie. Swój, spod folii pikuję od razu na miejsce stałe. Powodzenia!
;:7
Pozdrawiam Eugenia
kasia1s2
100p
100p
Posty: 133
Od: 15 mar 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie, okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Tak też planuję zrobić a na razie chucham i dmucham
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Dziewczyny, a czy macie jakieś doświadczenia z cząbrem??
W zeszłym roku próbowałam w dość dużej doniczce na balkonie i wykiełkowały, ale później zrobiły się mizerne i nic. Ponieważ od razu były w dużej doniczce, nie pikowałam ich, nie przesadzałam, może powinnam zacząć od małych kubeczków, a później dopiero do dużej doniczki ;:131.
Joasia
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Właśnie wysiałam majeranek i po 2 dniach już zielono:) ziołowy ogródeczek dopiero zaczynam robić obecnie wysiałam rozmaryn, oregano, bazylie a w zeszłym roku w ogrodzie miałam mięte, lawendę lekarską a no i do kanapeczek szczypiorek wieloletni:) polecam taki szczypiorek do wielu potraw się nadaje a zwłaszcza codzienna kanapkę wschodzi gdy tylko cieplej się robi i był aż do mrozów ;:333
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

ślimak,

tylko, że mój balkon właśnie śnieg zasypał i miętę, która już chciała się budzić znów zasypało ;:306. Jedyne oregano na parapecie się trzyma, jak to mówią byle do wiosny ;:215.
Joasia
kasia1s2
100p
100p
Posty: 133
Od: 15 mar 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie, okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Mój majeranek :D
Obrazek
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Yoannak u mnie dziś miejscami 50cm śniegu ;:145 odechciewa się wszystkiego a mięta ;:218 w tym roku jeszcze jej nie widziałam czy coś już ruszyła bo ciągle śnieg swoją drogą już się trochę zaczyna to nudzić
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Wiem,

u mnie groszek czeka w opakowaniu na wysianie, nie wiem czy w kwietniu to jeszcze coś z niego będzie. Za nim ziemia rozmarznie, ja ją przekopię............ ;:306 jesień będzie.
Dlatego nastawiam się na zioła na balkonie, choć liczę, że lubczyk przetrwał i mimo długiej zimy szybko się obudzi do życia :heja.
Joasia
kasia1s2
100p
100p
Posty: 133
Od: 15 mar 2013, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie, okolice Starogardu Gdańskiego

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Zawsze mam problem z majerankiem. Trzy posty wyżej mój majeranek. Kiedy i jak go pikować? Czy mogę głębiej go przepikować?
koka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 lut 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

W tym roku zachciało mi się ziół ,myślałam żeby kupić gotowe u pani której kupuje pomidory koktajlowe i posadzić w pojemnikach .
Ale poczytałam Was i może sam sobie wysieję ....tylko kiedy ? czy już teraz mogę wysiać i postawić na parapecie ?
Witam i pozdrawiam Katarzyna
murano
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 21 mar 2013, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Tak! Na torebkach z nasionami jest napisane, że można do skrzynek wysiewać przez cały rok.
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”