Zioła na działce cz. 1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Mam 2 rodzaje mięty i obie problematyczne, już dawno opuściły rabatkę na której miały rosnąć, walczę z nimi zajadle. Lubczyk cenię i nie wyobrażam sobie bez niego zupy, na zimę mrożę w pudełeczkach.
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Wsadź mięte w duża donice i zakop,nie będzie wypuszczać podziemnych odłogów
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

:wit Ja mam mięte pstrą kupioną w tym roku częsć wsadziłam do donicy z daliami ładnie wygląda ;:173 a część jeszcze w domu bazylia , tymianek , oregano i majeranek też jeszcze w rozsadkach ale musze przesadzić zastanawiam się tylko nad tymiankiem cytrynowym czy w naszych warunkach jest wieloletni czy jednoroczny ?
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Mi się wydaje, że każdy tymianek jest wieloletni :wit
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

DorkaS-66 napisał(a):
Mam 2 rodzaje mięty i obie problematyczne, już dawno opuściły rabatkę na której miały rosnąć, walczę z nimi zajadle.

danutka66 napisał(a):
Wsadź mięte w duża donice i zakop,nie będzie wypuszczać podziemnych odłogów
Moje mięty rozsadziły gliniane donice, w które je wsadziłam więc w zeszłym roku dałam je do plastikowych 10 litrowych wiader z odciętym dnem (oczywiście wkopane są w ziemię). Na razie mam spokój.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w uprawie wrotyczu?
Ten pospolity chwast łąkowy nie chce u mnie w ogóle rosnąć. Mam piaszczystą lekko kwaśną glebę ok. 6ph.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zosia 2405
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 29 sty 2013, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Witam! W zeszłym roku posadziłam estragon, w tym bardzo ładnie wypuścił pędy i jest już całkiem duży, tylko zapach ma dziwny, jak jakieś zielsko :( Czy wiecie co się mogło stać, może z czasem nabierze aromatu ;:218 ???
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Estragon świeży ma inny zapach niż suszony.Ten kupowany w sklepie na dodatek nie pochodzi z Polski,więc rósł w innych warunkach klimatycznych,a więc i aromat ma inny
Awatar użytkownika
qwak
50p
50p
Posty: 55
Od: 18 lut 2012, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Estragon prosto z krzaka dla mnie prawie zupełnie nie ma zapachu. Niemniej to bardzo wdzięczne ziółko, bo u mnie pojawia się jako pierwsze, a wczesną wiosną świeża zielenina to rarytas. Ale uwaga! Pozwoliłam swojemu rosnąć przez 4 lata na jednym miejscu, a potem nie byłam w stanie go wykarczować. Wyrosły krzaki wysokości człowieka, a te korzenie... ciężko było wbić widły.
Biofizyk z wykształcenia, ogrodnik z zamiłowania: latem na działce, zimą w domu - w wersji HiTech -regulamin
zzoskaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 maja 2013, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Cześć! :)

Jestem nowa (na forum i w ogrodnictwie), trzy tygodnie temu kupiłam gotowe sadzonki ziół: lubczyku (rośnie w oddzielnej doniczce), bazylii czarnej, rukoli, oregano (rosną razem w skrzynce), mięty i kolendry (każda osobno). Zioła rosną super i zaczynają się rozrastać. Wiem, że powinnam je przyciąć, ale boję się, że zrobię to źle i mój balkonowy ogródek nie przetrwa. Chciałabym zasięgnąć porady u doświadczonych fachowców :)
Dodatkowo posadziłam nieduży krzaczek (w zasadzie dwa pędy) borówki - rośnie bardzo ładnie, podobnie krzaczek pomidorka koktajlowego i groszek (ten ostatni był siany z ziarenek, rośnie w skrzynce, niedługo przymocuję obok niego linki, żeby miał się po czym wspinać). Mam też szpinak w skrzynce, ale chyba trochę go przelałam na początku, bo zostało tylko kilka sztuk z kilkunastu (ale ciągle rosną!).

Dodam, że balkon jest po stronie zachodu i jest w miarę osłonięty od wiatru.

Z góry bardzo dziękuję za rady odnośnie przycinania, na bank będę tu często wpadać, bo do całego pomysłu zapaliłam się jak nie wiem - uwielbiam rośliny, jak utrzyma się wyższa temperatura, to wyniosę wszystkie rośliny na balkon, żeby zażyły przez lato prawdziwego słonka :)

Pozdrawiam,
Zośka
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Borówka na balkonie? Amerykańska? :shock:
Ona ma bardzo specyficzne wymagania, a przede wszystkim muszą być przynajmniej dwie, ponieważ wzajemnie się zapylają.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Borówka w pojemniku przy zachowaniu pewnych warunków jest możliwa, trochę można o tym poczytać tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=378
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
emma1966
500p
500p
Posty: 593
Od: 12 wrz 2012, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Ja uprawiam takie zioła:

Mięta okrągłolista variegata.

Obrazek

Macierzanka.

Obrazek

Melisa.

Obrazek

Melisa "Areum".

Obrazek

Oregano "Areum".

Obrazek

Marzanka wonna:

Obrazek

Obrazek
Yoannak
500p
500p
Posty: 607
Od: 2 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Zioła na działce - uprawiacie ?

Post »

Zośka,

ja swoje balkonowe ziółka "uszczykuję", czyli zaczynam zjadać od czubków pędów, tak aby rośliny mogły się rozkrzewiać, a nie iść w górę. Powinno to dać ten sam efekt co obcięcie czubków pędów. Może ta odpowiedź Tobie pomoże :wit.
Joasia
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”