Mięta z nasion

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
stopi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 24 lis 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: mięta koreańska wschodzi na parapecie - co dalej

Post »

Hej! Posiałem tę miętę jeszcze raz, tuż po napisaniu poprzedniego posta właściwie. Radzi sobie bardzo dobrze :) Część mam w doniczce, część w gruncie. Jak na razie ok. Podlewam nawozem Substral dla pomidorów. Nie podlewam z tym nawozem za często jednak, żeby nie przesadzić.

Pytanie tylko czy nie za dużo tego mam w tej doniczce:

Obrazek
Only nature...
stopi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 24 lis 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: mięta koreańska wschodzi na parapecie - co dalej

Post »

Ładnie mi wyrosła ta mięta. Właśnie kwitnie. Jest mały problem - część liści, te dolne, jest wyblakłych. Miejsce jest takie, że do południa jest tam słońce, później już nie. Czy to po prostu wynika z tego, że te najniższe liście są najstarsze, czy może jakaś choroba? Te wyblakłe też w sumie pachną, ale trochę słabiej niż te z czubka.


Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/498 ... da668.html
Only nature...
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mięta pieprzowa

Post »

Witam. Pozwólcie, ze odświeżę wątek i temat mięt. Do niedawna mięta raczej mnie odstraszała, jako napój do picia, niezależnie czy na gorąco, czy na zimno, ale odkryłem ze zaparzona razem z herbatą o wiele lepiej smakuje. Taka mieszanka lepiej smakuje niż sama mięta i lepiej działa niż sama herbata. zauważyłem nawet ze mięta poprawia humor i tak polubiłem to ziółko, ze postanowiłem, gdy to tylko będzie możliwe zdobyć przynajmniej kilka ciekawych gatunków. I dlatego odświeżam wątek.

Jak się ma sprawa z dostępnością mięty rożnych ciekawych odmian? Jakie gatunki posiadacie w swoich ogródkach? Ja mam dwa gatunki. Miętę pieprzową, w na tyle duzej ilości, ze zbieram ją juz do suszenia, oraz miętę spearmint. O zapachu takim, jak łagodne gumy do żucia. Jeśli ktoś wie o co chodzi, to chciałbym poznać jej polską nazwę. Mógłbym się pewnie tez wymienić jakimiś ziołami w zamian za na przykład miętę czekoladową. Czy w ogóle jakąś fajną miętę, która będzie pasować jak ulał do yerby i herbaty :)
Jolene
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 27 cze 2012, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mięta pieprzowa

Post »

Szanowni forumowicze!

Mam takie pytanie... Posiadam bardzo ładnie rozrastającą się miętę pieprzową. Niestety, rośnie ona tylko w dół (ma bardzo długie łodygi), co zrobić, żeby się rozkrzewiła? Czy mam ją jakoś uszczykiwać? tylko jak, żeby jej nie zaszkodzić? Do spożycia zrywam po prostu dorodne listki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)
kakatarzyna
100p
100p
Posty: 109
Od: 1 mar 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: jura krakowsko-częstochowska

Re: Mięta pieprzowa

Post »

Ja urywam kilka centymetrów z wierzchołków i nic to roślince nie szkodzi. Rośnie pięknie. Ale jak ma dużo miejsca naokoło to mięta zaczyna "łazić na boki", czyli puszczać wiele odnóg podziemnych. Aż za wiele ;:155
Poskub kilka gałązek od góry i zobacz jak się zachowuje.
Ja urywam tak i miętę i melisę.
Kasia

tyle pomysłów, a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Mięta pieprzowa

Post »

Witam!
Oto efekt rozmnażania różnego rodzaju mięt za pomocą ucinania wierzchołków i ukorzeniania w wodzie (ok. 1,5 tygodnia) wraz z moją radosną twórczością :) Polecam ten sposób!
Obrazek
Słoneczko, wyjdź! :)
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mięta z nasion

Post »

Ja zakupiłem na aliexpress kilka opakowań Chińskiej mięty, odmiana Mentha haplocalyx .
Mam zamiar posiać ją do doniczki na początku marca a na wiosnę posadzić do ogrodu.
Ponieważ mam kilka dużych opakowań mięty i zbyt mało miejsca na doniczki do posiania nasion, mam pytanie czy część nasion można posiać bezpośrednio do ziemi ??
Zapewne nie można ale może ktoś siał bezpośrednio ?
Emielcia
50p
50p
Posty: 64
Od: 2 lut 2018, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mięta z nasion

Post »

Mimo że mam możliwość pozyskać miętę z gruntu, eksperymentalnie nabyłam nasiona mięty pieprzowej do wysiana w doniczce na parapecie/balkonie.
Na opakowaniu jest zalecenie aby przed wysiewem nasiona wychłodzić przez tydzień w lodówce.
Może to wskazówka dla tych co im słabo kiełkuje mięta :)

Obrazek
Emilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”