Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
Patryk14
 Tytuł: Re: Przygotowanie trawnika na zimę
PostNapisane: 11 paź 2014, o 12:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam ;)
Mam pewien problem z kretem
mianowicie chodzi o to że strasznie zaczął ryć mi trawnik jest miejsce gdzie jest blisko 20 kretowisk w obok siebie
Czy ktoś ma może jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego nie proszonego gościa ?
Z góry dzięki i pozdrawiam :D
Patryk :wit

Zobacz profil Wyślij e-mail      

pgoral
PostNapisane: 23 lis 2014, o 15:20 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Mam pytanie co do trawnika. Jest już 3/4 listopada. A moja nowo posiana trawa rośnie i rośnie. Stary trawnik już tak szybko nie rośnie i wydaje się być bardziej przygotowany do zimowej wegetacji.

Widzę, że zaleca się by ciąć najpóźniej w październiku. Ale czy w takim przypadku lepiej ciąć ją jeszcze raz, czy już nie ciąć przed zimą?

Co do kretów to wszystkie możliwe czary stosowałem, a wykurzony z jednego miejsca robił sobie dziuplę obok. I pewnego dnia po prostu nie pojawiły się z powrotem. Może miały już dość nieprzychylnych hałasów, zapachu acetylenu z rzuconych kostek karbidu, etc.

Polecam koty - zawsze rozkopywały jak tylko jakikolwiek kret się pojawił i więcej go już nie było. Pojawienie się nory przy samym ogrodzeniu było w zeszłych latach nie lada wydarzeniem. Ale c zrobić, kot się zestarzał i zastrajkował. A młody chyba nie złapał bakcyla do wykopków.

EWA06
PostNapisane: 27 lis 2014, o 23:38 
100p
100p

1 szt.
Nie rozumiem jednej rzeczy jak miłośnicy ogrodó i przyrody mogą tępić takie malutkie zwierzątka.Jaką wielką szkodę nam wyrządzają - kopce, przecież to można rozgrabić po co od razu likwidować życie malutkie.a jak trawnik ma być taki idealny to najlepsz sztuczny.Dbamy o nasze roślinki a zwierzątka niszczymy.FEE.

bkroy
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 17:56 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam,
Co zrobić aby przygotować trawnik na jesień/zimę?
Trawnik jest świeży (zakładany 04/2017). Kupiłem nawóz jesienny fructus 25 kg (trawy mam ok 650 m2).
Trawnik nie ukrywam, że jest zachwaszczony - głównie rdest + babka.
Co należy zrobić aby najlepiej zabezpieczyć trawnik? Kwestię zwalczania chwastów zostawiam na sezon wiosenny 2018 (opryski).

maron18
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 20:13 
100p
100p

1 szt.
EWA06 napisał(a):
Nie rozumiem jednej rzeczy jak miłośnicy ogrodó i przyrody mogą tępić takie malutkie zwierzątka.Jaką wielką szkodę nam wyrządzają - kopce, przecież to można rozgrabić po co od razu likwidować życie malutkie.a jak trawnik ma być taki idealny to najlepsz sztuczny.Dbamy o nasze roślinki a zwierzątka niszczymy.FEE.

Teoretycznie masz rację, ale krety oprócz kopania korytarzy i tworzenia kretowisk mają inne wady. Niszczą rośliny oraz zjadają pożyteczne dżdżownice, chociaż tyle jest sposób na walkę z kretami, to żadna nie jest w 100% skuteczna.
Poza tym w ogrodzie niszczymy przecież gąsienice, chrząszcze i inne szkodniki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 19 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości