Białe byliny

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
mateola
200p
200p
Posty: 226
Od: 20 kwie 2008, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bąków (opolskie)

Białe byliny

Post »

Bardzo lubię wprowadzić między wyraziste kolory coś białego.
W tej chwili są to białe naparstnice,
Obrazek
które wysiałam rok temu. Urzekły mnie do tego stopnia, że bezlitośnie usuwam wszystkie inne kolory, żeby nie zdominowały i nie wyparły tej recesywnej bieli.
Inny kwiatek, który powoli zaczyna kwitnienie to echinacea:
Obrazek

Mam też nadzieję na biały ostrogowiec (obiecane nasiona) :D
Obrazek

Marzę jeszcze o kwiatku, który nazywa się Lysimachia clethroides
Obrazek
Może ktoś wie, jak to rośnie, gdzie można kupić itd.
A może ktoś ma???
I zechce się wymienić :roll:
Pozdrawiam - Małgosia
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Post »

Miałam ją kiedyś ale wyrzuciłam bo wysoka i pokładała się przy lada deszczu a poza tym bardzo ekspansywna, tak jak wszystkie tojeście. Mam niższą białą, kwitnącą latem o kwiatostanach prostych ( u L.clethroides przewieszają się)ale nie znam jej nazwy ani gatunkowej ani odmianowej ( kupiona w OBI więc wiadomo, że bez nazwy)Jeśli chcesz, to proszę.Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Z białych bylin śliczna jest odętka wirgninijska. Ale ekspansywna niesamowicie, bardziej niż tojeść :-) W zeszłym roku ją chciałam przesadzić, to ja nie tylko przesadziłam, ale i rozmnożyłam ;-)

A tojeść orszelinowatą kupiłam sobie niedawno w jednej szkółce u nas, ale rzeczywiście niełatwo ją dostać. Widziałam ją na allegro.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
milva
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 21 kwie 2009, o 17:29
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

A mnie się bardzo podoba biała piwonia! :D Niedość, że ma wielkie, ładnie wyglądające kwiatostany to ma cudowny zapach!
pozdrawiam
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Tę tojeść kupiłam na www.kwietnik.com.pl
ale mogę się wymienić, bo się rozrasta jak głupia.

Z białych podoba mi się ostatnio gilenia - takie delikatne kwiatuszki w dużej masie.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Tę tojeść mam i uważam, ze to bardzo ładna bylina. Dość ekspansywna ale można ją utrzymać w ryzach. U mnie nie pokłada się specjalnie, chyba że po bardzo silnym deszczu.

Na punkcie białych roślin mam hyzia totalnego, oszalałam już jakiś czas temu. Z moich ulubionych bieli polecam irysa 'Slahacka' i rózę Iceberg

Obrazek

Obrazek

I zobaczyłam w ogrodach Hyde Hall różę, która wprowadziła mnie w osłupienie, nazywa się Wedding Day:

Obrazek

Obrazek

Za tego krzaczora oddałabym pół ogrodu:(

Żeby się dobić byłam dwa tygodnie temu w Sissinghurst Garden i z białego ogrodu wyjść nie mogłam...
Z zielska które u nas można uprawiać kwitły tam teraz oprócz róż ostróżki, chabry górskie, dyptam, trzykrotka, irysy bródkowe, irysy syberyjskie, łubiny, rutewki orlikolistne, jakiś mikołajek zbierał się do kwitnienia, gaura, rutewka delavayi, z dwuletnich bratki, naparstnice, jednoroczne czarnuszki, widziałam też kosmos i ślazówkę, cleome. Aha, pelargonia o delikatnie obrzeżonych liściach i oczywiście białych kwiatach:(
Jeszcze krzewy - budleje, pięciorniki, hortensje bukietowe a to wszystko otulone żywopłocikami z bukszpanu. Wszystko białe oczywiście... Załamać się można:(
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Coś dla miłośników bieli w ogrodzie :D
Mam nadzieję, że Wy pomożecie mi je usystematyzować :D Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

I jeszcze mała porcja:
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Aaaaa, ubiorek wiecznie zielony, o ile dobrze widzę u Ciebie Gosiu (nie mogę powiększyć zdjęć) - zjawiskowy wprost, coś, co trzeba koniecznie mieć.
I kokoryczka, piękna w czasie kwitnienia i po, ma ślicznie zarysowane liście.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Mam na swojej działce "białe pole", tzn. dwie rabatki z białymi roślinami. Rosną tam lilie białe, irysy syberyjskie, galtonie, liatra, rozwar, eukomis, a przy płocie - jaśminowiec, kalina, bez, tawuła i śnieguliczka. Z jednorocznych to tylko porcelanka i białe cynie.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Białe cynie muszą być ładne...

U mnie jeszcze lilak i żylistek, z bylin rozchodnik okazały, pysznogłówka, piwonie, astry różne jesienne. Mam jeszcze firletkę i bodziszki, trochę białej dziewanny. No i wiosną sporo cebulowych.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Ech...

Tak patrzę na te Wasze zdjęcia i chyba muszę dodać białego w dalszej perspektywie, bo co z tego, że mam róże i liliowce, jak ich z daleka nie widać...

Naparstnice, to jest to, tylko, że jak tu wyselekcjonować białe ;-)

A jaśminowiec mam przy wejściu.

Z bylinowych białasków jeszcze goździk pierzasty, dzwonki brzoskwiniolistny i skupiony, no i lelije św. Antoniego, parzydło (przesadzić koniecznie!), tawułki, serduszka Alba, która kwitnie właśnie teraz (późno posadzona)

Obrazek

no i świecznica, na kwiaty chyba będę trochę czekać.

Aha, i wysiałam nasiona czegoś, co sie nazywa wiekuistka, to roślina jednoroczna, ciekawa jestem, jak wygląda ;-)

A z krzewów oczywiście kaliny - Roseum i Compactum :-) żylistka posadziłam w tym roku, zobaczymy co z niego będzie.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Obrazek

ślazówka turyngska
Pozdrawiam, Halina
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”