Co zrobić żeby nie rosły chwasty?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Trawa po wapnie - ile odczekać?

Post »

Ogród przeorany i posypany wapnem. Ile muszę odczekać przed posianiem trawy?
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

A po co to wapno ? Siać i to już, oczywiście po bronowaniu i grabieniu ( w celu wyrównaniu ziemi i rozbiciu grud), albo czekać do wiosny ,bo przymrozki wrześniowe( o ile będą) mogą w czasie wschodów trawy ją zmrozić. Pozdrawiam. Tadeusz.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Optymalny okres na zakładanie trawnika siewem, moim subiektywnym zdaniem, to kwiecień-lipiec.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Jakie wapno zostało rozsypane i w jakiej ilosci? Jeśli wapno magnezowe ( dolomit) to można spokojnie siać trawkę . :D
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Gliniasta ziemia pod trawę

Post »

Ziemia w moim ogrodzie wygląda jak na fotce:

Obrazek

Te grudki to zbita ziemia z gliną, twarda jak kamień i jest tego mnóstwo. Urośnie na tym ładna trawa? Jaką najlepiej posadzić na gliniastym podłożu?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Miałem podobną, przez rok czasu przekopywałem ją ze skoszoną trawą. Wiosną kolejnego posiałem trawę (mieszanka dekoracyjna Diana) i wyszedł z tego rewelacyjny trawnik.

Możesz też rozluźnić ją dodatkiem grubego piasku (5cm), mielonej kory (8cm) i przekopać kilka razy; w nawiasie podałem ile trzeba nasypać.

Trawa z czasem sama rozluźni i użyżni podłoże poprzez obumieranie i rozkład korzeni.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Przenoszę do sekcji ogólnej.
Tam właśnie znajdziesz porady jak, czym i kiedy poprawić strukturę swojej ziemi.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witaj!

Te duże grudy gliny, pozornie bardzo twarde, jak są zupełnie suche to łatwo sie rozbijają na drobniutkie kawałeczki po uderzeniu odwrotna stroną motyki :D (tez miałam taka ziemie i zakładałam na niej trawnik) oczywiście dodanie piasku, drobnej kory czy trocin dobrze wpłynie na strukture takiej gleby. Trawnik da sobie na niej radę, gorzej bywa z rabatami, gdzie dłuższe deszcze wypłukują lżejsze składniki i na wierzchu znów pozostaje glina, taka ziemię warto zawsze czymś sciółkować, najlepiej drobna korą.

Pozdrawiam

Anu-La
Awatar użytkownika
mrjablo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam, Ja posiałem trawę 2 tygodnie temu i podlewalem ja codziennie wieczorem no chyba ze padal deszcz, na dzien dzisiejszy juz sie robi zielono :)
Nowicjusz
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jeśli posadziłaś / posadziłeś trawę ozdobną typu miskant, czy mozga, to podlewaj tak, jak większość młodych bylin. Jeśli posiałeś / posiałaś trawnik, to zraszaj codziennie, jeśli deszcz nie zrobi tego za ciebie :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Post »

mrjablo pisze:Witam, Ja posiałem trawę 2 tygodnie temu i podlewalem ja codziennie wieczorem no chyba ze padal deszcz, na dzien dzisiejszy już się robi zielono :)
w jakich ilościach lałeś wodę?
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Uważam że trawy mają duże zapotrzebowanie na wodę jest bardzo wysokie jednak szczególnie dotyczy to okresu wiosny kiedy trawy przechodzą intensywny wzrost. Trawnik powinien być nawadniamy, gdy ziemia wyschnie naokoło 5 cm (jednak jesienią przesuszenie trawy rzadko się zdarza). Dlatego też jesienią musisz wykazać się ostrożnością aby nie przelać trawnika bo jego korzenie zaczną ugniwać.
Myślę, że na początku trawnik może wymagać Twojej opieki jednak kiedy dobrze się ukorzeni, poradzi sobie w miarę sam :)
magangs
100p
100p
Posty: 115
Od: 20 sie 2008, o 12:45

Deptanie trawy - od kiedy można?

Post »

Trawa zasiana 2 tygodnie temu, od kilku dni na powierzchni widać już zielone dźbła. Po jakim czasie będzie można po niej bez szkody chodzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”