Pielęgnowanie traw ozdobnych

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Europejka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 12 maja 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Proszę o podpowiedź, w jaki sposób wyczesać kostrzewy? Próbowałam je wytargać palcami, ale niewiele to dało, jeśli nawet nie nic. Są bardzo gęste i mało podatne na moją szarpaninę. Konkretnie chodzi o Elijah Blue oraz Koeleria Glauca. Dodam, że mam ok. 80 sztuk do ogarnięcia.
MisiaP
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 mar 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Witam, jestem tu nowa i prosze o pewna poradę w sadzeniu traw ozdobnych. Planuję posadzić parę odmian traw na mojej skarpie na piwniczce ( np. rozplenicę) i słyszałam że należy sadzić je w doniczkach. Podobno niektóre odmiany bardzo "rozchodzą" się po ogrodzie. Czy to prawda? Prosze poradźcie jak je sadzić! Pliss ;)
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Misiu, tu jest tyle wątków o trawach! wystarczy wejśc do wyszukiwarki. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wiem, wiem - najgorzej jest zacząć :)
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Europejka pisze:Proszę o podpowiedź, w jaki sposób wyczesać kostrzewy? Próbowałam je wytargać palcami, ale niewiele to dało, jeśli nawet nie nic. Są bardzo gęste i mało podatne na moją szarpaninę. Konkretnie chodzi o Elijah Blue oraz Koeleria Glauca. Dodam, że mam ok. 80 sztuk do ogarnięcia.
Jak nic nie wychodzi a prezentują się nędznie to po prostu je zetnij.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

MisiaP pisze:Witam, jestem tu nowa i prosze o pewna poradę w sadzeniu traw ozdobnych. Planuję posadzić parę odmian traw na mojej skarpie na piwniczce ( np. rozplenicę) i słyszałam że należy sadzić je w doniczkach. Podobno niektóre odmiany bardzo "rozchodzą" się po ogrodzie. Czy to prawda? Prosze poradźcie jak je sadzić! Pliss ;)
Traw jest bardzo dużo, niektóre są "rozłogowe". Jak nie napiszesz co masz to pomóc Ci nie da rady...
Na forum jest wątek o trawach "łażących"...
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Europejka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 12 maja 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Mariusz_Surowinski pisze:
Europejka pisze:Proszę o podpowiedź, w jaki sposób wyczesać kostrzewy? Próbowałam je wytargać palcami, ale niewiele to dało, jeśli nawet nie nic. Są bardzo gęste i mało podatne na moją szarpaninę. Konkretnie chodzi o Elijah Blue oraz Koeleria Glauca. Dodam, że mam ok. 80 sztuk do ogarnięcia.
Jak nic nie wychodzi a prezentują się nędznie to po prostu je zetnij.
Dziękuję za odpowiedź. Nędznie to one nie wyglądają (nie mogą, bo są przecież z jedynej właściwej szkółki :D ), ino gęste i częściowo suche. Zrobię jeszcze jedno podejście do czesania, potem ew. pójdą w ruch nożyce.
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Myślę, że po tej zimie przy wszystkich trawach zimozielonych trzeba uruchomić nożyczki, noże, nożyce ect. :). Lepiej może będzie na wschodzie bo tam był śnieg.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
mika73
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 lut 2011, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

A ja jeszcze wrócę do trawy pampasowej. Czy ktoś próbował ścinać ją jesienią? Mam dylemat, większość z Was pisze, że ciąć powinno sie wiosną, ale w jednym z odcinków "Rok w ogrodzie" gość mówił, że pampasowa jest wyjątkiem i powinno się ją ciąć jesienią na wysokość 30 cm, no i oczywiście okryć. Przy okazji pokazywał swoje przepiękne okazy :D I teraz nie wiem co robić. Moja pampasowa jest wprawdzie z tego roku, ale tak pięknie wyrosła, że szkoda by mi jej było, gdyby nie przetrwała zimy :cry: :cry:
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Mika, trawy przemarzają jak się je ścina, bo w ścięte źdźbła dostaje się woda i zamarza. ale co do trawy pampasowej, to zimuje tylko w najcieplejszych miejscach naszego kraju, jeżeli mieszkasz w Głogowie, lub Wrocławiu to masz szanse, w innych rejonach kraju raczej nie.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Jest cały wątek o trawie pampasowej.
Niektórym się udaje, innym nie, poczytaj.
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

mika73 pisze:A ja jeszcze wrócę do trawy pampasowej. Czy ktoś próbował ścinać ją jesienią? Mam dylemat, większość z Was pisze, że ciąć powinno sie wiosną, ale w jednym z odcinków "Rok w ogrodzie" gość mówił, że pampasowa jest wyjątkiem i powinno się ją ciąć jesienią na wysokość 30 cm, no i oczywiście okryć. Przy okazji pokazywał swoje przepiękne okazy :D I teraz nie wiem co robić. Moja pampasowa jest wprawdzie z tego roku, ale tak pięknie wyrosła, że szkoda by mi jej było, gdyby nie przetrwała zimy :cry: :cry:
Każda trawę, na która nasypie się pół metra kory lub czegoś podobnego mozna ściąć na zimę. To żaden wyjątek. Byleby jeszcze nie teraz bo ciągle plusy.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
mika73
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 lut 2011, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Dziękuję za Wasze odpowiedzi, właśnie natrafiłam na wątek o pampasowej ;:138 . Jak widać jestem tu nowa i jeszcze się nie orientuję co i gdzie ;:14
Wracając do tematu mieszkam w Bieszczadach, w dodatku blisko Sanu, więc warunki w sam raz dla pampasowej ;:223, mimo to nie zrażam się i będę próbować. Szanse z tego co czytam mizerne, równe prawie zero, ale uparta jestem....
Mam jeszcze jedną wątpliwość. Prognoza pogody na najbliższe dni jest taka, że jeszcze przez tydzień ma być ciepło ale od niedzieli ma padać deszcz. Natomiast później zaczynają się temperatury od -5 w dół. Czy lepiej teraz, póki jeszcze nie pada, zabezpieczyć ją przed zimą, bo jest sucha czy czekać do przymrozków i przykryć ją mokrą? I tak źle i tak niedobrze, ale które zło mniejsze?
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pielęgnowanie traw ozdobnych

Post »

Poczekaj kilka dni na dalsze rokowania. Ja w zimę grudniową nie wierzę. Kilka dni - możliwe...
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”