Trawy trudno zimujace

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Trawy trudno zimujace

Post »

Wątek uzupełniający w stosunku do większości już istniejących. Często zdarzają się pytania o trawy dobrze zimujące. Takich jest bardzo dużo. Mniej jest tych (dostępnych) o podwyższonym ryzyku. Te postaram się zaprezentować...
Na ten temat napisałem też opracowanie: http://trawyozdobne.com/poradnik-o-traw ... ujace.html


Lasecznica trzcinowata (Arundo donax)

Gatunek popularny bo o dużych rozmiarach (4-5m). Wyselekcjonowano także odmiany o barwnych liściach - paskowanych na biało i i zółto. Zielonolistny gatunek dobrze przykryty raczej przezimuje w gruncie, gorzej jest z odmianami kolorowymi ale i one nie są bez szans. Zastosowania szczególnego nie podaję bo roślina jest zawodna. Kolorowe, niższe (ok. 1,5 m) kultywary warto uprawiać w pojemnikach i chować na zimę. Mogę zdobić cały rok i powędrować zimą do mieszkań.

Obrazek
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Niki11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 wrz 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Trawy trudno zimujace

Post »

Witam mam 2 trawy chyba jedna z nich to turzyca włosista (przynajmniej tak wygląda) po zimie zrobiła się wysuszona czy ją się ścina czy zostawia takie źdźbła? drugą jest chyba Carex oshimensis 'Evergold' (żółto zielona) i na końcach się 'wysuszyła" czy te końcówki ściąć czy całą ściąć? w jednym źródle wyczytałam że ściąć na wiosnę!!
bardzo dziękuje z pomoc. Ewa
Pozdrawiam Ewa
gabi88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 kwie 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawy trudno zimujace

Post »

Niki11, ja zawsze ścinam i jeszcze nigdy nie miałam problemów z tego powodu
http://www.marathon-bus.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
busy, transport, wynajem
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Trawy trudno zimujace

Post »

Dostałam w prezencie trawy turzyca Praire Fire , turzyca Elata Aurea i uncinia Rubra - jak z zimowaniem? uncinia chyba nie ,a pozostałe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”