Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
szuani
 Tytuł: Hodowla frezji
PostNapisane: 16 paź 2006, o 09:44 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam na forum.
Szukam odpwiedzi na pytanie dotyczace hodowli frezji. Kupilismy w prezencie dla Mamy cebulki frezji. Posadzila je w kwietniu, ale nic nie zeszlo Ale ku jej i naszemu zdziwieniu zaczely schodzic koncem wrzesnia... Troche to dziwne, nie wiem, moze to tlumaczyc fakt, ze kupilismy sadzonki w Holandii, ale zdaje sie, ze byly przeznaczone do hodowli "ogolnej" a nie szklarniowej. (???)
To jest eksperyment, wiec nie wiemy zbyt duzo o hodowli tych kwiatow. Dodam, ze byly posadzone w doniczce na balkonie ia czesc w ogrodzie. Czy tez z ogrodu nalezy jak najszybciej wykopac? Przymrozki juz sie zaczynaja i obawiamy sie, ze nie przetrwaja zimy - w koncu to delikatne kwiaty.
Kolejne pytanie to czy jeśli one teraz zeszly to beda dalej rosly?? Jeli tak, to bedzie milo miec w listopadzie kwitnacy parapet

Pozdrawiam

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, o 21:00 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Witaj Szuani w Twoim pierwszym poście!

Frezje możesz uprawiać w dwojaki sposób;

Roślina doniczkowa: sadzimy bulwy póżnym latem do doniczek i wystawiamy na dwór. W październiku przenosimy do pokoju o temp. ok 15 stopni. powinny kwitnąc w okresie luty -maj.

Roślina gruntowa: sadzimy w maju ,kwiaty uazują sie lipiec - wrzesień. Jesienią bulwy wykopuje sie i przechowuje w piwnicy.

Z tego wniosek ,że te w doniczce musisz wnieść do domu - zakwitną!
Z ogrodu - wykopać.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

KaRo
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, o 21:09 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
Witaj Aniu!Wreszcie wróciłaś?Strasznie długi urlop sobie zafundowałaś!Pozdrawiam serdecznie :D :)

Yaro32
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, o 21:12 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Frezja to w moim odczuciu trudny w uprawie kwiat. Kupiłem wiosną 10 cebul fresji i ku memu rozczarowaniu jedynie 5 cebul wyrosło. Zakwitły w sumie dość ładnie no i ten cudowny zapach. Niestety szybko zmarniały, stały się wątłe i.... po fresjach. Chyba takim obrotem sprawy już się rozczarowałem do uprawy tej rośliny. Ogólnie jeśli mógłbym komuś radzić uprawę cebulowych to zdecydowanie wolę cebulowe sadzone jesienią. Podobne doświadczenie mam z mieczykami. Zakwitły ale sporo z nimi problemów Podwiązywanie itp. Tulipanu, żonkile, narcyzy, krokusy i szafirki są dużo łatwiejsze w uprawie.

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, o 21:14 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
KaRo napisał(a):
Witaj Aniu!Wreszcie wróciłaś?Strasznie długi urlop sobie zafundowałaś!Pozdrawiam serdecznie :D :)

Dziękuję Ci za miłe powitanie... Chyba muszę Wam się pochwalić.... Zapraszam do działu personalnego.

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, o 21:25 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Yaro32 napisał(a):
Frezja to w moim odczuciu trudny w uprawie kwiat. Kupiłem wiosną 10 cebul fresji i ku memu rozczarowaniu jedynie 5 cebul wyrosło. Zakwitły w sumie dość ładnie no i ten cudowny zapach. Niestety szybko zmarniały, stały się wątłe i.... po fresjach. Chyba takim obrotem sprawy już się rozczarowałem do uprawy tej rośliny. Ogólnie jeśli mógłbym komuś radzić uprawę cebulowych to zdecydowanie wolę cebulowe sadzone jesienią. Podobne doświadczenie mam z mieczykami. Zakwitły ale sporo z nimi problemów Podwiązywanie itp. Tulipanu, żonkile, narcyzy, krokusy i szafirki są dużo łatwiejsze w uprawie.

To prawda - jest trudna w uprawie ,bo nie jest to roślina naszej strefy klimatycznej. Może jedna rada- w okresie kwitnienia frezja nie lubi mocnego podlewania.

Józef
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2006, o 19:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
a już na pewno najlepiej posadzić ją w szklarni...wiosną kupiłem kilkanaście cebulek i część posadziłem w gruncie na działce a część w szklarni..różnica była ogromna..oczywiście na korzyść tych w szklarni..

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agrokasia, kluska, lojka 63, Sonkas, wasyl_13 i 36 gości