Trawy w pytaniach i odpowiedziach

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Jedna z moich najbardziej ulubionych traw.

Obrazek

Owies wiecznie zielony, taka większa kostrzewa popielata. Może w tej chwili jeszcze nie widać jego uroku, bo go nie wyczesałam.

Obrazek

Miskant "Zebrinus", będę miała z nim kłopot bo nie posadziłam go w wiaderku, ale na razie zbyt mocno się nie rozrasta.

Zdjęcia kostrzewy popielatej w tej chwili nie mam, mogę jutro zrobić fotkę.

Tylko z wszystkimi trawami trzeba ostrożnie, jeśli chodzi o ilość. Trawy aby były ładne muszą mieć obcinane kwiatostany, przed zawiązaniem nasion, a potrafią mieć tych kwiatostanów dużo. Robota z obcinaniem jest bardzo czasochłonna.
Inne trawy rozrastają się w nadmiarze, są ekspansywne. Najlepiej wtedy posadzić je w dużym naczyniu bez dna, ogranicza to ich ekspansję.
Jeszcze inne, tak jak np. ostnica, strasznie się rozsiewa. Zlikwidowałam kępę ostnicy, pomimo, że bardzo mi się podobała, dwa lata temu, i do tej pory jeszcze plewię skalniak z jej siewek. :(
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ooooooooo!
Tu mnie jeszcze nie było :wink:
Kawałek moich trawek przedstawiam Wam. :D



Obrazek
1.Rosplenica japońska


Obrazek
2.Turzyca (Carex pendula)


Obrazek
3.Owsica wieczniezielona (Helictotrichon sempervirens)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Krysiu ten owies (czy jak napisałaś owsica) to duuuża kępa. Chyba trochę mało miejsca mu dałaś.
Czy Imperata cylindrica Red Baron posadziłaś w pojemniku, czy prosto w glebę?
Moja zaczęła tak się panoszyć, że wykopałam i teraz czeka w doniczce na swoje miejsce, ale teraz posadzę ją w wiaderku.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Lilu -owsica została przeniesiona :D ,ulubiona trawa mojego psa niszczy ja systematycznie tak jak przybłędy koty rosplenice japońską :D
Imperata siedzi bezpośrednio w ziemi - jest jeszcze nadal malutka jak zauważe jej ekspansywnośc też ją" uwiążę na smyczy"
Największy problem mam z Carex Pendula - nawet jej wykopać chyba się nie da!!łom i szpadel nie wiele pomaga wie coś już o tym Paweł.Nie wiem jak ja się jej pozbedę a rośnie w zastraszającym tempie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Iza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 mar 2006, o 16:25

Czy ktos uprawia trawę afrykańską?

Post »

Witam!
Czy uprawia ktoś z was trawę afrykańską? Podobno jest to roślina bardzo szybko rosnaca , tak że w ciągu jednego sezonu stanowi wysoki i gesty żywopłot.

pozdrawiam
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Słyszałam tylko o odmianie trawy afrykańskiej Pennisetum purpureum , o której ostatnio jest głośno . Roślina ta podobna jest do naszej trzciny i odznacza się intensywnym przyrostem biomasy, średnio do 20-25 ton z hektara w ciągu roku.
Z tego, co wiem na razie prowadzone są badania na temat możliwości uprawy odmiany Pennisetum purpureum Piórkówki, bo inne nie nadają się do naszej strefy klimatycznej.
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam,
Piórkówkę mozna uprawiać w naszej strefie klimatycznej. I jest obecnie sprzedawana w dobrych centrach ogrodniczych od paru lat. Najpierw była jej zielona odmiana a od trzech lat pokazala się purpurowa.
W Łodzi można w szkółce Państwa Szewczyków zobaczyć całe łany tej trawy.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Czy o takiej trawie rozmawiacie?

Obrazek

Rosplenica,piórkówka(Pennisetum americanum "Purple Majesty") - wcale tak szybko nie przyrosła u mnie w jednym roku.
:(
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witam,
Nie KaRo, Pennisetum purpureum ma wąskie liście. A swoją drogą moje gratulacje jeśli Twoje Pennisetum przezimowalo, jest bardzo wrażliwe na mrozy i naprawde nieco trudno utrzymać ją przy zyciu.

Do tego nie mam pojęcia czy trawa afrykańska to właśnie pennisetum, czytałam gdzieś że to Cannomis gigantea.
Pennisetum to Rozplenica japońska a jej odmiana czerwona to Rubrum.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ale jest to trawa pochodząca z Afryki i znana jako roślina uprawowa niemalże na wszystkich kontynentach aczkolwiek jednoroczna .O jakiej rozmawiacie,czy moge zobaczyc gdzieś jej fotkę- bardzo lubie trawy. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
cattleya
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1116
Od: 6 maja 2007, o 13:19
Lokalizacja: Łódź

Post »

Uff
Znalazłam odpowiedz na pierwszy post. A w drugim jest potwierdzenie że chodzilo o Cannomis gigantea a nie Pennisetum.
http://gadar.pl/sklep/catalog/nasiona/c ... d-431.html
Rozplenica o ktorej pisalam wygląda tak, ma tez odmianę o zielonych liściach i jasnorozoeych piorkach
http://www.fernlea.com/gorgeousgrasses/ ... ubrum.html
Urocza :D
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Dołączę parę swoich trawek

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Ja też mam kilka traw i niektóre rzeczywiście trudno opanować. Mozgi trzcinowej pozbyłam się traktując ja randapem. Nie rozłazi się miskant zebrinus, miskant chiński, miskant olbrzymi - wszystkie rozrastają się wokół głównej kępy, nie wypuszczają daleko rozłogów. Wszystkie też mocno sie korzenią i jeżeli rosną blisko innych roślin, z czasem mogą je zagłuszyć, podobnie jak rozplenica japońska. Myślę, że z tego względu trzeba je przynajmniej co dwa lata wykopywać i dzielić karpę, ale wtedy nie wiem czy będą kwitły.
Bezpieczna też jest Carex Buchanani i CareX Comasa, Kostrzewa Sina, Kostrzewa Niedźwiedzie Futro, Owsica Wiecznie żielona. Bardzo trzeba uważać ze Spartyną Grzebieniastą, wypuszcza głęboko i daleko rozłogi. Natomiast Ostnica mocna /Stipa Tenuissima/ jest piękna ale bardzo się rozsiewa, dlatego trzeba w porę obciąć jej kwiatostany. Wydmuchszycz Piaskowa i Imperata Red Baron rozrasta się jak perz. To wszystko poszę na podstawie swoich doświadczeń. O Trawie Pampasowej czytałam informację, że należy sadzić ją w mmiejscach przepuszczalnych i na usypanym kopczyku a na zimę oprócz ocieplenia zabezpieczyć przed opadami. Radzono by owinąć folią z dostępem powietrza a na górze zrobić daszek. Kiedyś, gdy jeszcze myślałam, że wszystkie trawy lubią dużo wilgoci, posadziłam Trawę Pampasową na stanowisku bardzo wilgotnym a nawet bagnistym. Mimo to przetrwała jedną zimę i na drugi rok zakwitła jednym pióropuszem.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”