TRAWY jednoroczne

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
basa gabriela

TRAWY jednoroczne

Post »

Kupiłam sobie Pennisetum,,Jester,,chyba już miesiąc trzymam ja na balkonie bo nie wiem co dalej z nią zrobić ,zakwitła ma jeden kłos ale bardzo ładny,liście też ładne chciałabym ją przesadzić do ogrodu,wiem że rozplenica japonska przezimuje w ogrodzie ale czy ta też mogła by przezimować?
Szukałam w goglach jest ale po angielsku i to co udało mi się przetłumaczyć to to że tam coś pisza o temperaturach 10-15 stopni w plusie czy to możliwe?Jak tak to co z nia zrobić nie chcę sie jej pozbyć bo lubię trawy a poza tym ona taka ładna.
Czy ktoś wie co zrobic żeby nie jej nie zniszczyć ?Za pomoc z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

JUż bym nie ryzykowala i nie wysadzała do ogrodu.
Jeśli masz gdzie przechowaj ja w piwnicy czy garażu od czasu do czasu podlej delikatnie,aby nie wyschły korzenie,a wczesną wiosną ogród.Tylko nie przeraź się.Rozplenica japońska dość późno na tle innych traw podejmuje wegetację wiosną.
jeśli jednak zdecydujesz,że teraz ogród,to po prostu zwiąż źdźbła przed zimą,nie podlewaj za dlugo,żeby wokół było sucho/tu właśnie tkwi problem z przyjeciem się rosliny/ i potem zasyp suchymi liśćmi wokół dość grubo i jakieś gałązki iglaków i przeetrzyma.Zresztą tej zimy ma nie być zimy!!!!!
W następnych latach będzie ok.,należy tylko pamietać,żeby zbyt długo jej nie podlewać,żeby była "podsuszona"zanim nadejdą mrozy,i wtedy nie trzeba będzie jej okrywać na zimę.
Pozdrawiam
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
basa gabriela

Post »

Dziękuje KaRo za odpowiedz ale mnie bardziej chodzi o tą Rozplenicę ,,Jester,,ja nawet nie wiem czy ona jaest japońska czy to jakaś odmiana rozplenicy,ta zwykła to zimuje u mnie w ogrodzie bardzo dobrze,owijam włókniną zwykłą kilka razy i robie kopczyk poza tym rośnie w osłoniętym miejscu ,ładnie w tym roku kwitnie.Ale posłucham twojej rady i Pennisetum ,,Jester,, przetrzymam przez zimę w piwnicy.Jeszcze raz dziękuję.
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Jeśli ci się uda zbierz nasiona.
W naszym klimacie traktujemy ją jak jednoroczną. Ponieważ wytwarza bardzo dużo nasion, które dobrze kiełkują więc nie zadajemy sobie trudu z przetrzymywaniem roślin, ale można.
Zysk z tego będzie taki, że piękną kępę będziesz miała już w czerwcu. A z siewu dopiero pod koniec lipca.
basa gabriela

trawa

Post »

Dziękuję ci ślicznie Basiu za odpowiedż zbiorę nasiona a trawę postaram sie przechować do przyszłego roku może sie uda :D będę miała ją przynajmniej kwitnącą w 2 terminach :D
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Czarna trawka

Post »

Nie wiem jak to się nazywa , ale widziałam coś w rodzaju kępki wąskich liści i koloru czarnego , całkiem czarnego, spotkałam ta roślinę w pokazowym ogrodzie rosła obok skałek i podsypana była korą,fajny efekt:) Widział ktoś może takie dziwadło?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Nawet mam Agnieszko ,mimo,że nie mam ogrodu pokazowego . :D
To konwalnik (Ophiopogon planiscapus) 'Nigraescens' :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Ja widziałam, ale tylko na allegro kiedyś. Nie wiem czy mówimy tym samym, ale mi to bardziej przypominało kukurydzę, mogło dorosnąć nawet do 2 m. Takie długie liście, jakby ciemnoczerwone, z daleka prawie jak czarne :wink: O tym mówisz? Czy serio o trawie? :lol:
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Po opisie wnosze, że widziałaś konwalnik w odm. "Nigrescens" To roślina należąca do rodziny liliowatych, o drobnych, jasnych kwiatach i purpurowo-czarnych jagodach późną jesienią. Rozrasta się przez podziemne rozłogi. Niektórzy użytkownicy Forum twierdzą, że roślina jest łatwa w uprawie ,inni z koleii, że problematyczna ... osobiście znam ją zbyt krótko żeby się wypowiadać.
Pozdrawiam - Emil
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

KaRo pisze:Nawet mam Agnieszko ,mimo,że nie mam ogrodu pokazowego . :D
To konwalnik (Ophiopogon planiscapus) 'Nigraescens' :D :D
Wielkie dzięki nawet znalazłam ja u Ewy Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A ta? Pennisetum americanum 'Black Knight'?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Jednoroczna, powtarza cechy z siewu.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Nalewka pisze:A ta? Pennisetum americanum 'Black Knight'?
Sam nie rozmnażam, ca w lipcu w łódzkim obi za ca 30 zł. kupuję sporą sadzonkę. Tylko, że zwykle jest to odmiana 'Purple Majesty'.
W taki sam sposób co roku mam nowe Pennisetum setaceum 'Rubrum'.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”