Dzielżan Helenium - BAZA

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Przyznaję, że przecudne te dzielżany! Trzeba mi chyba jakichś odmianowych jeszcze, może coś dorwę na najbliższych targach ;:224
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Teraz, gdy floksy przekwitły a astry jesienne i pluskwice jeszcze nie zakwitły, dzielżany ubarwiają mój ogród. Z pewnością znajdziesz Piotrze sporo odmian w Berlinie o tej porze roku :D
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Chciałabym mieć czerwone, ale i te mnie cieszą:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Witam.Wreszcie natrafiłem na dzielżan.Jest super.A te pszczółki na dzielżanie z pierwszej strony to moje marzenie.Próbowałem wysiać i wysiałem w tym roku sporo dzielżanu ,ale niestety ,ani jednej roślinki nie było.Dlaczego?Może jakieś specjalne zabiegi sa potrzebne przy wysiewie.I w sobotę zauważyłem ,jadąc do pszczółek ,rosnący dzielżan w paru miejscach.Więc zatrzymałem się i była właścicielka ,starsza miła Pani.Gdy zapytałem czy mi sprzeda kilka sadzonek ,powiedziała,proszę przyjechać i nakopać ile będzie trzeba .Więc bardzo mnie to uradowało.Teraz mam tylko pytanie.Kiedy pojechać po sadzonki?Czy czekać ,aż przekwitnie?Bo chyba Pani coś wspominała,że przycina dzielżan krótko na jesień.Proszę o wskazówki ,kiedy się wybrać i co z nim tzn jak postąpić przy wykopywaniu i sadzeniu.Pozdrowionka :wink:
Awatar użytkownika
okavango
100p
100p
Posty: 160
Od: 17 wrz 2011, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Marzę o takiej sytuacji i takiej miłej Pani jaka przytrafiła się Markowi.Jak na razie intensywnie śledzę oferty na naszym forum z wiarą, że nadejdzie ta pora kiedy ktoś zaoferuje sprzedaż dzielżanów.
Lilka
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Z pewnością się przydaży,bo marzenia się często spełniają ;:138 .Jak będę miał sadzonki ,to coś będę mógł podesłać.Ja na razie codziennie śledzę allegro. Może nie ceny takie duże ,ale koszty przesyłki.Gdyby ,to było u mnie w okolicy z pewnością już by rosły dzielżany.Zobaczymy co z tego wyniknie ,ale czekoladkę ,a nawet bombonierkę miłej Pani zawiozę ;:63
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Sprawdziłam przesadzanie dzielżanu w każdych warunkach, przetrwał! nawet gdy wykopałam dla znajomej w pełnym rozkwicie, najlepiej wysyłać wiosną, gdy roślinki są maleńkie, bo jesienią jest problem gabarytowy, korzenie z ciachniętymi badylami zajmują dużo miejsca.
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Marek Podlaskie pisze:Próbowałem wysiać i wysiałem w tym roku sporo dzielżanu ,ale niestety ,ani jednej roślinki nie było.
Też odnotowałam porażkę, ani jednej roślinki. Nawet jednego kiełka. Ale znowu zebrałam nasiona u kuzynki i spróbuję w następnym roku... :D
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Ja nie wiem, czy nie dobrze byłoby wysiać nasiona teraz do gruntu albo do zadołowanej kuwetki aby uległy zimą stratyfikacji. Nigdy celowo nie wysiewałam dzielżanów ale mam trochę samosiejek, które wykwitły mi w drugim roku po wykiełkowaniu i okazały się bardzo ciekawe. Ja w każdym razie tak zrobię bo zebrałam trochę nasion.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Andowan, dzięki za radę. Mam sporo nasionek, więc porcja pójdzie jutro do doniczki a ona do ziemi.
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

okavango pisze:Marzę o takiej sytuacji i takiej miłej Pani jaka przytrafiła się Markowi.Jak na razie intensywnie śledzę oferty na naszym forum z wiarą, że nadejdzie ta pora kiedy ktoś zaoferuje sprzedaż dzielżanów.
No i moje marzenie się spełniło i miła starsza Pani sprezentowała mi sadzonki dzielżana.A ja już po posadzeniu przypomniałem sobie ,że komuś obiecałem.Z tym ,że już je posadziłem.Więc teraz chyba nie bardzo je wykopywać i słać do Ciebie.Ale na jesień ,jak Bozia pozwoli ,daj znać ,a sadzonki ,jak dzielżan się utrzyma na moim poletku zostaną do Ciebie wysłane.Pozdrowionka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
P.s A mam jeszcze pytanie o tę roślinkę z bordowymi liśćmi i te żółte ,bardzo pachnące małe kwiatuszki.Bo Pani nie wiedziała co to jest.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Marek to jezyczka Ligularia https://www.google.pl/search?client=fir ... sgaU_IGgDA
A to drugie to moze smagliczka gorska Alyssum montanum https://www.google.pl/search?q=Alyssum% ... swaD3YGgDA
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dzielżan Helenium - BAZA

Post »

Monika wielkie dzięki ;:180 .Przeczytałem i widzę ,że jeżyczkę będę musiał wykopać i posadzić w innym miejscu.Bo teraz rośnie na słońcu ,a ziemia jest dość sucha.Więc może sobie nie poradzić .A smagliczka śmiało przy pszczółkach niech rośnie.Bo ma taki piękny zapach. ;:138 ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”