Jeżówka Echinacea cz. 1

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Marek Podlaskie pisze:Witam.Chyba już czas na wysiew jeżówki.Wiosna w pełni (;:223 :;230 ) .W ubiegłym roku wysiewałem nasionka na koniec marca.Ale mam pytanie właśnie o nasionka.W paczce z nasionkami ,są nasionka takie białe ,jak by w skorupce ,natomiast sporo jest takich ,nie wiem jak to nazwać hm??? Takie małe pręciki ,podejrzewam ,że wypadły z tych skorupek i to są nasionka .Ale ,kto pyta ,ten się może dowie.Bo w tej chwili mam to podzielone i nie wiem czy i co wysiewać.Pozdrowionka :)
Grube to nasionka jutro rano wstawię zdjęcie
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Marku nasionka jeżówek wyglądają tak :

Obrazek

A tak wyglądają młodziutkie roślinki które z nich wyrosły:

Obrazek
  • Pozdrawiam Jurek
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

No to super roślinki jeżóweczki.A to już tegoroczne :?: :?: Zgadza się ,takie mam nasionka ,ale to chyba moim zdaniem jest jak by skorupka ,a nasionko jest w środku.Może się mylę ,ale zaraz pójdę i rozdłubię ,wtedy będę wiedział co jest w środku.Bo moim zdaniem ,to tylko skorupka ,a nasionka jest w środku.Pozdrowionka.
Jurek ,a po ile nasionek wkładasz ,do jednego kubeczka?Czy jedno wystarczy i jak z kiełkowaniem.Jaki procent nasionek wschodzi. i czy jakiś specjalny rodzaj ziemi do wysiewu nasion?:?:
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Marku, gdy jeżówka wyjdzie z ziemi to na liścieniach będzie miała tę skorupkę, którą potem zrzuci gdy wyjdzie jeszcze wyżej.
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Marku te na zdjęciu to są siewki obecnie rosnące, nasionek nie rozłupujemy,na zdjęciu widać fragment 66-io polowej palety, bo do takiej wysiewałem nasiona kładąc po 2 do jednego kubeczka. Na 66 dziurek w 5 nic nie wzeszło a w 6 wzeszły pojedynczo. Co do podłoża to ja używam torfu odkwaszonego który mieszam z piaskiem, 2/3 torfu-1/3 piasku.
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Jurek rzadko masz posiane te jeżówki, z palety siewki będziesz od razu do ogrodu sadził, by ominąć pikowanie?
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Te co wykiełkowały pojedynczo zostaną a te podwójne będę rozsadzał i pikował do małych pojemniczków ( doniczek), po 20 maja pójdą do gruntu
  • Pozdrawiam Jurek
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Witam i dzięki za info.Muszę zrobić fotki ,a dziś z ciekawości rozdłubałem tę skorupkę i nasionko ,moim zdaniem jest w środku.(malutkie czarne)A moje pytanie poprzednie właśnie dotyczyły ,tych nasionek ,które wypadły :?: :?: :?: z tej skorupki.I myślę ,że to mogę śmiało wysiać.W sobotę po torf i do dzieła. :;230
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Marek Podlaskie pisze:Witam i dzięki za info.Muszę zrobić fotki ,a dziś z ciekawości rozdłubałem tę skorupkę i nasionko ,moim zdaniem jest w środku.(malutkie czarne)A moje pytanie poprzednie właśnie dotyczyły ,tych nasionek ,które wypadły

W ŻADNYM WYPADKU SKORUPEK NIE ROZDŁUBUJEMY SADZIMY W CAŁOŚCI.
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Wstawiam jeszcze raz zdjęcie nasion których się nie rozłupuje tylko sieje się w takim stanie jakim widać na zdjęciu.

Obrazek

I z tego nic nie może wypaść a to co masz i sądzisz ze to powypadało to są pozostałości z nasiennika i nie są to nasiona
  • Pozdrawiam Jurek
Marek Podlaskie
200p
200p
Posty: 213
Od: 26 sie 2012, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

;:136 Widzisz Jureczku ,jednak załapałeś o co mi chodzi ;:138 .Wszystko jasne ,czyli po prostu mam wywalić ,te pozostałości z nasiennika i wysiać ,tylko takie nasionka jak na zdjęciu :?: :?: :?:
Dobrze ,że już sprawa wyjasniona :;230 ;:215
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Tak Marku, tamto wyrzuć, a nasionka wysiewaj i chwal się postępami;:333 dobrze że się zrozumieliśmy.
  • Pozdrawiam Jurek
wesoly
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 20 sie 2008, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jeżówka Echinacea

Post »

Dla zainteresowanych wysiewem i zbieraniem nasion. Wbrew temu co się ogólnie pisze to jeżówki pełnokwiatowe nie wszystkie odmiany ale zawiązują nasiona. Nasion jest bardzo mało czasem dosłownie 3-5 szt lub wcale z kwiatu. Więc warto zostawiać przekwitnięte pełnokwiatowe i zbierać nasiona. Trzeba uważnie przeglądać i można coś wypatrzyć. Wysiew identyczny jak tradycyjnej odmiany.

jarek
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”