Malwa (Alcea rosea)- dyskusje ogólne

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Malwy

Post »

Zakwitła czarna malwa :)

Z pierwszego lipca:
Obrazek

Z dziś:
Obrazek

Obrazek
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Malwy

Post »

Pierwsza zakwitła ta o pełniejszych liściach:
Obrazek
Anna R
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 kwie 2014, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Malwy

Post »

Pierwszy raz zasadziłam malwy, jestem ciekawa jak one rosną, jedna zaczęła startować do góry,
a reszta tylko puszcza dużo liści przy ziemi, czy reszta też ruszy w górę czy co? czy to wina tego że są za blisko siebie?
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Malwy

Post »

W pierwszym roku uprawy malwy zasadniczo puszczają rozetę liści. Pęd z kwiatami idzie w górę dopiero w drugim roku uprawy, aczkolwiek bywają wyjątki od reguły.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Pawrzes
200p
200p
Posty: 232
Od: 21 kwie 2013, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Malwy

Post »

U mnie w drugim roku nie zakwitły i miałem kępę ogromnych liści ale w tym trzecim roku wyrosło po kilka roślin, z jednej krzak z aż 6 pędami.
Pozdrawiam
Paweł
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1046
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Malwy

Post »

Czy jakiś zwierzak może przenosić nasiona malw? Na osiedlu malw pełno, ale wszystkie mniej lub bardziej czerwone. A tu mi jedna pod oknem zakwitła na biało. ;:oj Nie lubię tak zwanych malw pełnych. Przypominają przerośnięte goździki. Gdzieś kiedyś natknąłem się na zagrodę, a w kącie rosły malwy; cały łan. Widok był oszałamiający; wszystkie możliwe kolory. Szczególnie nie mogę zapomnieć takich ciemno-bordowych, niemal czarnych. Niestety w sklepach tylko nasiona malw pełnych. A! jeszcze jedno! Czy możliwe są malwy fioletowe?? Bo mam wrażenie że coś takiego widziałem. Ale może to nie były malwy, tylko coś podobnego?
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Malwy

Post »

dziad_Jag, zerknij stronę wcześniej, są tam zdjęcia mojej prawie czarnej malwy. Coś jakby ciemny fiolet.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Malwy

Post »

Druga malwa zakwitła ta o bardzo postrzępionych liściach jest taka sama co ta o pełniejszym kształcie liści

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12016
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Malwy

Post »

dziad_Jag pisze:Czy jakiś zwierzak może przenosić nasiona malw? Na osiedlu malw pełno, ale wszystkie mniej lub bardziej czerwone. A tu mi jedna pod oknem zakwitła na biało. ;:oj
Wątpię w zwierzaka, natomiast całkiem prawdopodobne jest, że są to skutki rozmaitych krzyżówek pomiędzy malwami. :-D
dziad_Jag pisze: Nie lubię tak zwanych malw pełnych. Przypominają przerośnięte goździki. Gdzieś kiedyś natknąłem się na zagrodę, a w kącie rosły malwy; cały łan. Widok był oszałamiający; wszystkie możliwe kolory. Szczególnie nie mogę zapomnieć takich ciemno-bordowych, niemal czarnych. Niestety w sklepach tylko nasiona malw pełnych.
Rzeczywiście dostać w Polsce nasiona malw o kwiatach pojedynczych graniczy z cudem... Jedynie czarna jest sprzedawana w wersji pojedynczej... Ja tam się cieszę, że u mnie we Francji to kwiaty pojedyncze dominują w sprzedaży...
dziad_Jag pisze: A! jeszcze jedno! Czy możliwe są malwy fioletowe?? Bo mam wrażenie że coś takiego widziałem. Ale może to nie były malwy, tylko coś podobnego?
Może pomyliłeś, ze ślazem (Malva sp.)?

Poniżej kilka fotek z mojego ogródka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Zdenerwowana
ZBANOWANY
Posty: 251
Od: 22 kwie 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malwy

Post »

U mnie zakwitła dopiero jedna (mam je pierwszy rok), reszta śpi jeszcze:

Obrazek
mallwin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lip 2015, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Malwy

Post »

Witam pięknie. Prześledziłem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem z malwami. Otóż w zeszłym roku posiałem nasiona malwy jednorocznej z torebki ze sklepu ogrodniczego. Wprost do gruntu w czerwcu. Wyrosły szybko i kwitły obficie. We wrześniu ubiegłego roku zebrałem nasiona i posiałem także gruntu w to sami miejsce w obecnym roku pod koniec maja. Dziś mam rachityczne sadzonki od 2 do 10 cm w dodatku jakoś dziwnie rozkrzewione na boki zamiast w górę... Ktoś ma pomysł o co tu chodzi? Dodam ze to pierwsze w zyciu moje malwy i nie odpuszczę bi to moje ulubione kwiaty.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malwy

Post »

Mam pytanie-jest takiś ekologiczny środek na te żółte liście?
Chemią 4x były pryskane a i tak się po chwili pojawiają...
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malwy

Post »

A to moje z nasion. Nie sądziłam, że będą pełne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”