Ostróżki - jakie macie - lub jakie są FOTO

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Ostróżki - jakie macie - lub jakie są FOTO

Post »

Witam , znalazłam fotki kilku moich ukochanych ostróżek , wszystkie wyhodowałam z nasion . Jeśli macie jakieś inne okazy to pokazujcie - miło będzie obejrzeć :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przepiękne te ostróżki :shock: Też się przymierzam do ostróżek, na sianie chyba za późno, będę musiała kupić sadzonki, mam nadzieję, że w tym roku zakwitną, to zamieszczę też zdjęcia. Te są chyba bardzo wysokie, ja chciałabym posadzic je piętrowo, tak ze 3 różne wysokości, może Gosiu poleciłabys jakieś odmiany?
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

śliczne są te Twoje ostróżki, szczególnie biała, którą usiłuję nabyć od kilku lat i zawsze ta nowo kupiona okazuje się być niebieską. Mam juz ich kilka, ale nawet nie fotografuję, bo jestem na nie zła. W końcu chyba tez sama sobie posieję nasiona i zobaczę, co z nich wyrośnie.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Strasznie wam zazdroszczę tych ostróżek. ;:223

Miałem sadzonki kupione w doniczkach - wymarzły, wyginęły
Posiałem jednoroczne - porażka. Zakwitły może ze dwie.

A ja tak je uwielbiam!
:?
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Ja też uwielbiam ostróżki, kiedy kupiliśmy pierwszą działkę próbowałam je zdobyć, ale bezskutecznie, dopiero przy kupnie drugiej sąsiedniej działki okazało się, że rosną na niej ostróżki. Było chyba tylko trzy sadzonki, ale czekałam cierpliwie aż wytworzą nasiona, które potem dobrze wzeszły i w związku z tym mam teraz wymarzone rabaty ostróżkowe (szkoda, że tylko w tonacji niebiesko-granatowej, też szukam innych kolorów, ale są trudno dostępne :( ):

Obrazek

Obrazek

A tu nie straszny im nawet listopadowy atak zimy :D
Obrazek
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Post »

Szok coś pięknego. Ja kupiłam na targu 2 już sie przyjęły, ale facet nie wiedział jakiego koloru. Myślę,że to wieloletnie. Czy można jakoś rozpoznać wieloletnie od rocznych. Sąsiadka mówi,że rocznych nie ma jeszcze takich dużych. Szalenie mi się podobają wasze ostrózki -cudo.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

W ostróżkach można się zakochać :P

Ja przeszłam już chorobę kilka lat temu, ustąpiło.Teraz znów poszukuję :D reaktywacja!!.
Ale tak jak Śnieżka pisała - nie kwitnącą kupować ,to można nie trafić z kolorem.
I nie tylko z kolorem ,ale i wielkością.

Udało mi sie trafić na imprezie targowej na upatrzoną piękność /już 2 sezony temu/.Były doniczkowane i kwitły.
Nie ryzykowałam wiele,widziałam- obawy miałam do wysokości .Chciałam max.1 metr
i ...tak się okazały.Z trzech pozostały dwie.Pilnuję jak oka ,niestety zwierzynki moje są nie
do upilnowania.Tratują.

Urokliwe sa to kwiaty - dla mnie.Czarują.
Tak więc polecam takie zakupy gdzie się widzi to i owo.Nie ma rozczarowań.
Teraz pewnie rozglądać się będę za innym kolorem.

Gdy w koncu pokażę swój ogród to pewnie ostróżka będzie pierwszą gwiazdą .

Obrazek


pozdrawiam JOVANKA
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

Ja dwa lata temu wysiałam jednoroczne i teraz cały czas się rozsiewają same, tylko trzeba zostawić kilka badyli do wynasiennienia. Wzrost ich jest różny, mam wrażenie że zależy od nawożenia. A jednoroczne od wieloletnich, które też mam różnią się kwiatem (jednoroczne mają pojedyncze, podwójne to hiacyntowe - będę je siać pierwszy raz w tym roku podpatrzywszy u eMZeta; liśćmi - jednoroczne mają taki "koperek" a wieloletnie chyba pięciopalczaste no i u jednorocznych z jednej roślinki jeden kwiat a u wieloletnich chyba może być więcej). Niestety zmieniłam komputer i nie mogę na razie pokazać zdjęć.
klu
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Moje urodziły sie z mieszanki PNOS "Pacyfik" - [ są oczywiście wieloletnie ]w niej były najładniejsze kolory , mam jeszcze oprócz tych pokazanych lazurowoniebieską , ciemnofioletową [ prawie czarna] i granatową z białym brzegiem . Zdjęcia zamieszczę jak tylko zakwitną . :lol:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Miałam kiedyś jednoroczne ostróżki w kolorze niebieskim, polecam do suchych bukietów. w ogóle nie tracą koloru. W tym roku też wysiałam, ale zachorowałam teraz na wieloletnie i muszę sobie kupić :lol:
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 521
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Mnie nie lubią , jakoś nie chcą się ze mną zaprzyjaźnić....
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Marysia II
200p
200p
Posty: 318
Od: 8 mar 2008, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

A ja mam tylko jedną ciemnoniebieską ostróżkę. Miałam kilka kolorów ale po 2-3 latach wypadają, chyba trafiam na jakieś krótkowieczne. A Wasze ostróżki - piękne. Jakie odmiany polecacie? Marysia II
Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści
ameliaxl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 mar 2008, o 19:04
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

DYNKA, nie martw się, bo mnie tez chyba nie lubią :cry: Z nasion w tamtym roku nic nie wyrosło. W tym roku kupiłam kłącze, pielęgnowałam, dbałam, pilnowałam - wyrosło i.....padło. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Może ktoś to wie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”