Jednokolorowa rabatka

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Witaj kluska,
Faktem jest, że jestem początkującym ogrodnikiem :), jednak moje róże w podanych przeze mnie miesiącach kwitły, z tym, że musiałam obrywać suche kwiaty, żeby zakwitły następne. Mamy, to znaczy ja i moi rodzice, ogród już kilka lat,ale dopiero teraz zaczęłam się interesować roślinami rosnącymi w nim. Wykorzystam Twoją radę i spróbuję poszukać różnych roślin kwitnących w różnych miesiącach, żeby było pięknie przez cały czas, aż do późnej jesieni.
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Patrycjo, czy interesuje Ciebie jeden kolor roślin? Jeżeli tak to podaj jaki, podpowiem listę roślin z miesiącami kwitnienia. :lol:
Awatar użytkownika
Patrycja91
50p
50p
Posty: 83
Od: 6 lut 2012, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Interesują mnie wszystkie kolory, także byłabym wdzięczna za kilka propozycji w różnych kolorach. :)
Pozdrawiam.
Patrycja - storczykomaniaczka :)
=>Moja storczykolandia<=
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Patrycjo,to co kwitnie......
Maj, prymulki, sasanki, żagwiny, miodunki, floksy, astry, sklanice
czerwiec to czas orlików, rutewki, tiarelli, prymulek, irysów, liliowców, piwonii, bodziszków, ostróżki, gozdziki, serduszka, przegorzan
lipiec, języczki, żurawki, hosty, liliowce, tawułki, akant, dzwonki, goździcznik, pysznogłówka, parzydło, świcznica, jeżówka, sadziec,słonecznik szorstki
sierpień, żurawki, hosty,chryzantemy, zawilce, trojeść, nachyłki, rudbekia, floksy wiechowate
wrzesień, astry krzaczaste, chryzantemy, nachyłki, dzielżany, złocienie. języczki, rozchodniki
fogrod
200p
200p
Posty: 257
Od: 16 cze 2011, o 02:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Gdyby kogoś interesował kolor niebieski, właśnie czytam artykuł wymieniający użyteczne rośliny z podziałem na pory roku (niestety po angielsku ale są nazwy łacińskie)
Awatar użytkownika
psinka
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 mar 2012, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

W moim ogrodzie zauważyłam, że po deszczach białe kwiaty tracą na swoim wyglądzie. Z tego powodu unikam białego koloru na moich rabatkach, mimo swojego uroku. Stąd nasuwa mi się pytanie: jak to się ma do "białej" rabaty? Czy też zauważyliście taki problem u siebie?
"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób." Hipokrates
Pozdrawiam Wiktoria
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

A jednak słaby ma charakter... :oops: obiecałam sobie, że już więcej żadnych zakupów w tym sezonie i nie wytrzymałam...przeglądałam, klikałam i nie wiadomo kiedy koszyk się zapełnił, niechcący kliknęłam na opcję Realizuj zamówienie i czerwono-purpurowa rabata gotowa ;:224


Od górnego lewego rogu: rozchodnik okazały, orlik, krwawnik pospolity, posłonek ogrodowy, liliowiec, nachyłek okręgowy, kuklik chilijski i berberys. Do tego dojdą rośliny, które już mam - trawa Red Baron i firletka chalcedońska, zamówione mam już też czerwonolistne miskanty, maki, z nasion liczę, że wzjedzie mi czerwony ipomopsis. Zamówiłam też trzy czerwone dalie u pana Stanisława, ale zamówienie wysłałam dopiero w styczniu i nie wiem, czy załapię się na te odmiany ;:174


W tle chciałabym też posadzić przebarwiające się na czerwono drzewa lub krzewy. Myślę o kwaśnodrzewie i azalii pontyjskiej. Pewnie dojdą też cebulkowe: tulipany i mieczyki oraz wysokie jesienne astry. Idea jest taka, by z nadejściem późnego lata rabata przechodzila w fiolety i purpurę (trawy i astry przejmą główną rolę). Jak to wyjdzie w praktyce, zobaczymy.


Na forum umieszczamy zdjęcia wyłącznie własnego autorstwa.
Regulamin § 2.1 pkt.k /Adm.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

W ubiegłym roku podjęłam próbę stworzenia białej rabaty. Mam nadzieję, że byliny się już rozrosną, a zaplanowane wiosenne nasadzenia będą konsekwentne i cały rok będzie na niej biało.

Lipiec
Obrazek

Sierpień
Obrazek

Wrzesień
Obrazek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Piękna rabatka taka ognista:) Juz nie moge doczekac sie efektów :D
Koloman
200p
200p
Posty: 436
Od: 15 kwie 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jednokolorowa rabatka

Post »

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale jeśli chodzi o jednokolorową rabatę to polecam Skalnicę Arendsa "PURPURTEPPICH".
Bardzo piekny kolor, zgodnie z nazwą purpurowy. Roślina bardzo wytrzymała, mało wymagająca.
Z kilku podobnych w formie roślin jakie mamy na rabatach; kilka odmian gęsiowki, płomyka szydlastego, piaskowca
to własnie ta skalnica jest moją faworytką.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”