Mięta w doniczce

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

Izabellka
Mięta to bylina, więc w zimie jej część nadziemna zamiera. Jak ruszy wegetacja na wiosnę, to możesz przesadzić ją do plastikowej doniczki z wyciętym dnem (jeśli nie chcesz mieć mięty w całym ogrodzie, bo jest niezwykle ekspansywna) i wsadzić do gruntu.
szkapina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 12 lip 2007, o 00:47
Lokalizacja: Kraków

Post »

No i mięta zaczyna usychać :( może jednak wystawię ją w sobotę na balkon?ma być cieplej ... Tak wygląda moja miętka listki ma jakby przypalone i te nowe rosną strasznie drobne.

Obrazek
Pozdrawiam
Paulina
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Obetnij ją gałązka po gałązce i zużyj do herbaty czy przyprawiania czegoś, a potem cierpliwie czekaj na wiosnę, jak się ociepli wystaw na balkon i nadal podlewaj, na pewno odrośnie.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Hej
Moja mięta rosła bardzo powolutku, po ponad miesiącu wciąż udawała że rośnie i w afekcie wystawiłam ją na balkon. Podziałało ! Zaczyna przypominać poważną roślinę !
Kasia
nrrntr
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 20 mar 2009, o 20:56

Zioła w doniczce - ile wytrzymują

Post »

Zastanawiam się nad kupnem mięty w doniczce. Cena czegoś takiego to 5 zł. Na pewno jest różnica w mięcie suszonej a w mięcie świeżej, ale przed zakupem powstrzymuje mnie to, że nie wiem, ile czasu taka roślina wytrzymuje. Kiedyś kupiłem doniczkową pietruszkę i po dwóch tygodniach uschnęła. Czy była to sprawka tego, że ja o tę pietruszkę w ogóle nie dbałem, czy tego że świeże zioła w doniczce po dwóćh tygodniach z natury usychają? Bo jeśli mięta za 5 zł miałaby wytrzymać maks. 2 tgodnie, to tak się średnio opłaca to kupować :roll:
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Na pewno takie zioła należy przesadzić od razu po zakupie. Niestety nie ma gwarancji że roślinka przeżyje. Co do mięty, może masz kogoś, kto w ogrodzie hoduje miętę i mógłby się z tobą nią podzielić? Ja właśnie w ten sposób zdobyłam swoją.
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

A propos mięty....... Mam te cholerę na działce i wiem, jak potrafi się rozrosnąć - zatem do skrzynki na balkonie wkopałam ja wraz z doniczką, żeby rosła ujarzmiona od samego początku. I co? Ano rozłazi się wszędzie, pomimo tego, że rośnie w donicy (nie wycięłam nawet dna a góra lekko nawet wystaje ponad ziemię).
Roślina - potwór :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

To tnij i susz, na zimę będzie jak znalazł :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Tarlama
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 12 cze 2008, o 22:06
Lokalizacja: na PN od Warszawy :)

Post »

Sluchajcie, mam kilka rodzaji miet, na pieprzowej i wodnej zadomowil sie maczlik szklarniowy :(
Jakie znacie NIE chemiczne metody zwalczania tego cholerstwa.
Nie dam rady "recznie" usunac tego badziewia, bo ziola wysadzilam do ogrodka.
Nie wiem, czy mi sie na melise tez nie przesniosl :roll:

Help ;:123
Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą.
Albert Schweitzer


Obrazek
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Podobno działa wywar z krwawnika (jeszcze nie próbowałam).
1 kg świeżego ziela lub 100g (?!) suszu - tak było w przepisie - zalać na 24 godziny 10 litrami wody.Następnie gotować 30 minut, nie rozcieńczać.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mięta i inne zioła w doniczce

Post »

Czy ktoś może pokazać zdjęcia swojej mięty? Słyszałam o ananasowej i innych, od tej tradydyjnej miety ...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Mięta i inne zioła w doniczce

Post »

Zerknij tutaj:
- Mięta - jaka to odmiana?
Są i zdjęcia i podpisy, i opisy :)

I jeszcze tu:
- ZIOŁA - domowa apteka

I jeszcze tu:
- Zioła na działce - uprawiacie ?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Decru
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 28 kwie 2011, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mięta w doniczce - jak sprawić aby odżyła po przeniesieniu ?

Post »

Natka pisze:Witam
Przez całe lato miałam na tarasie piekna miete w doniczce teraz do nie dawna stała jeszcze na dworze i zrobiła sie bardzo brzydka zółtawe liscie i nieciekawa. Teraz wniosłam ja do kuchni i jak sprawić żeby odżyła i była do użytku kuchennego? Poradzcie proszę
Pozdrawiam Natka
Może musisz dac jej jeść, obornika w granulkach albo coś podobnego. zalezy jeszcze jaką odmianę mięty masz u siebie. nie do zdarcia jest mięta pieprzowa, posadziłam ja w ogródku i rozłogi podziemne ma co najmniej jak perz. A zielonych listków nie miała tylko od połowy stycznia do połowy marca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”