Incarvilla Delavayi

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Czy Inkarwille już powinny wyjść z ziemi?
U mnie też na razie ich nie widać. :roll:
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

U mnie zaczyna pokazywać się różowa, biała jeszcze śpi (mam nadzieję :roll: )
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dziś się w końcu dowiedziałam co miałam za bylinę :wink: stara rosła 3 lata i teraz jej nie ma :roll: ale pewnie to brak wiedzy na jej temat spowodował, że roślinka chyba nie wypuści nic w tym roku, ale dziś kupiłam nową i chyba jak Nela zostawię ja w donicy :D a to, że w Biedronce były takie tanie to jestem w szoku :shock:
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Jestem zawiedziona :cry:
Moja po zimie nie wyszła :cry:
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Obrazek

to moja tegoroczna, kupiona w jakimś markecie w kapersie. Posadziłam bez większej nadzieji że wyrośnie a już na pewno że zakwitnie tak pięknie jak na zdjeciu... ale cuda sie jednak zdarzają :-)
Awatar użytkownika
Spacja
500p
500p
Posty: 500
Od: 28 kwie 2009, o 15:14
Lokalizacja: Z południa..., z południa Warszawy

Post »

Witam miłośniczki inkarwillek !

Też je mam i też uważam, że są piękne. W zeszłym roku kupiłam zupełnie niechcący 3 bulwki w Biedronce. Zachwycona kwiatami utrzymującymi się do mrozów, zaczęłam interesować się roślinką. Było mi trochę smutno, jak dowiedziałam się, że nie przezimuje, więc postanowiłam jedną wyjąć i przechować z karpami dalii, jedną włożyć w doniczkę, a jedną zostawiłam w ziemi w celach badawczych ;)

Przezimowała !!! Wyszła piękna i nawet ma trzy przyrosty. Pozostałe dwie zmarniały :?

Oczywiście, nie wiedziałam, że ta w ziemi przezimuje, więc skoro w sklepie ogrodniczym zobaczyła bulwki inkarwilli po 1,50 zł natychmiast kupiłam kilka. To fantastyczna roślinka.

Ale mam pytanie odnośnie sadzenia.
Bo czytając Wasze posty, zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze posadziłam moje roślinki. Czy określenie głębokości - 10 cm - dotyczy odległości od powierzchni ziemi do górnej części bulwki? Czyli zakopać ją tak głęboko, by nad nią było 10 cm ziemi?
Bo ja swoje wkopałam tak, że te wystające z bulwek "czuprynki" były tylko lekko przysypane ziemią. Teraz roślinki już wyszły z ziemi i właśnie zaczynają kwitnienie.

Czy posadziłam je za płytko? :roll: :oops:
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Chciałam was poinformować, że moja stara incarvilla dziś wystawiła swoją "czuprynkę" spod ziemi :D pewnie i pozostałym wyjdą, tylko trzeba troszkę czasu :wink:
Awatar użytkownika
ducy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 cze 2009, o 09:28
Lokalizacja: Gryfino

Post »

Witam.Moje już się sprzedały,bo zakwitły jakieś 3 tygodnie temu :) Parę jeszcze zostało,bo powoli przekwitają...jadę dziś po nowe,dam fotę jak przywiozę :wink:
Awatar użytkownika
ducy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 cze 2009, o 09:28
Lokalizacja: Gryfino

Post »

Spacja pisze:Czy posadziłam je za płytko?
Nie, tak się sadzi:)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D W donicy rosną naprawdę super! I chyba są różne odmiany- bo jedne u mnie są niewysokie a inne siegały mi wyżej pasa! :shock: I kwiaty też były różnej wielkości- niektóre naprawdę spore... :D Również- u wysokich - wielkie liście...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Incarvilla Delavayi

Post »

kUPIŁAM przez przypadek tego kwiatka w ,,B,,i widzę ,że zakup trafny.Myślałam ,ze to bedzie malutka roślinka :roll: Jejku jakie one piękne ;:138 To będa moje następne chciejstwa jeśli chodzi o ilość i kolor.Naprawdę piękne.Moja już sie obudziła i wyszła nieśmiało z ziemi.Zobaczymy co bedzie dalej ,bo na razie to taki jakiś wiśniowy kikutek sie pokazał :heja
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Incarvilla Delavayi

Post »

Kiedy ja kupiłem incarvilla nie wiedziałem jak ją posadzić , bulwa długa , bez oznak gdzie góra , a gdzie dół.
więc posadziłem do pojemników zrobionych z butelek pet , moje zdziwienie było wielkie kiedy okazało się że posadziłem do góry nogami ;:223
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Incarvilla Delavayi

Post »

MARKONIXjak to mówią....ZIELONYM DO GÓRY :;230
Moje trzy kłącza miały widoczne ,,oczko,,były 3 ,ale tylko z jednego coś wyszło,wiec moze i ja posadziłam do góry nogami :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”