Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz. I (2013- 2017)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Gdzie sprzedaję :?: Mam trochę stałych klientów , stoisko przy cmentarzu , sporadycznie zdaża mi się je wywozić na giełdę , raczej nie mam problemów ze sprzedażą. Oprócz moich w tym tygodniu kolega przywiezie mi jeszcze 800 drobnokwiatowych i 500 wielkokwiatowych. Wszystkie moje chryzantemy to odmiany letnie.
W sprawie trawy , to rośnie sobie nikogo nie pytając o pozwolenie , nie zdążyliśmy wyplewić :oops:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Kupiłam chryzantemę drobnokwiatową i zdziwiłam się zaglądając w podłoże.Totalna glina :roll: Jak podlałam troszkę zrobiła się papka. Czy tak ma to zostać, nie zrobi się skała? A tak z ciekawości pytam.Zibi dlaczego taka glina? Myślałam, że takie podłoże jak do lepienia cegieł ogólnie nie jest dobre dla roślin :roll:
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Odpowiedź jest banalna i świadczy o niechlujstwie ogrodnika. Ta chryzantema rosła w gruncie , przesadzona do ziemi potrzebuje czasu na ukorzenienie by się nie przewracała , zaciśnięta gliną jest stabilna :wink:
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Pytanie.
Jeżeli np odmiana Moira Pink ma reakcję tygodniową 40, to znaczy że w 40 tygodniu jest już całkowicie wykwitnięta, czy dopiero zaczyna kwitnienie i pąki nabierają koloru?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nasza przygoda z kwiatami balkonowymi oraz rabatowymi.

Post »

Witam wszystkich. Nazywam się Łukasz i wraz z bratem prowadzimy działalność ogrodniczą pod osłonami, chciałbym w tym wątku pokazać Wam w jaki sposób zaczynaliśmy naszą przygodę, oraz jak rozwijamy się każdego roku, a także jakie rośliny produkujemy. Postaram się wrzucać systematycznie jak najwięcej zdjęc będę mógł i chętnie będę odpisywał panstwu na pytania. Pozdrawiam ;:138 ;:138


Niestety nie mam zdjęć z naszych początków ale chciałem się podzelić z wami z budowy naszego najnowszego tunelu, chciałem zaznaczyć, że wszystko wykonujemy sami.

Jest nasz 4 tunel o wymiar 6x3x30m


Obrazek

Całość jest wyłożona folią bąbelkową, a nad głowami zamontowana została folia ekranowa, której nie widac na zdjęciu.

-- 8 lut 2017, o 18:06 --

Oczywiście nic, nie urośnie bez wysokiej temperatury, którą uzyskujemy z pieca z podajnikiem na eko groszek lub miał


Obrazek


A tak wygląda nasz tunel w pierwszym roku po postawieniu, w tym momenci są już w nim stoły zalewowe, zrobię zdjęcia jak tylko będę mogl :)
Obrazek
agula7789
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 lut 2017, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Szanowny Panie Zibi_41 mam pytanie, mianowicie chodzi mi o odmiany chryzantem, których nie trzeba sterować?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Reakcja tygodniowa to nie rermin kwitnienia i dla żadnej odmiany nie wynosi 40 tygodni :wink: Reakcja tygodniowa to czas sterowania (zaciemniania) potrzebny do zakwitnięcia, do stanu handlowego. 40 tydzień to termin naturalnego kwitnienia (bez sterowania) lub ze sterowaniem jeśli w tabeli jest podany termin rozpoczęcia sterowania. Odmiany sterowane mogą zakwitnąć w warunkach naturalnych ale nie tak efektownie.

Z chryzantem drobnokwiatowych mogę polecić jako sprawdzone w uprawie bez sterowania odmiany oferowane w moim wątku sprzedażowym oraz wszystkie odmiany określane w zakładce letnie

http://www.chryzantemy.pl/

Myślę że inni też mogą tu dodać sprawdzone odmiany, np. Dawid :uszy

PS/ Nie jestem PAN, po prostu Zibi :wit
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Zibi, wczoraj wieczorem nasunęło mi się pytanie.

Niestety letnie odmiany wykwitają za wcześnie żebym mogła je sprzedać. Jeszcze nie wiem jak pójdzie sprzedaż, więc wejdę tylko w odmiany gotowe na 1 listopada.

Wybrałam odmiany, które wymagają zaciemniania, drobnokwiatowe.
Czy te chryzantemy mogę posadzić do gruntu ?? czy takie od razu do tunelu ?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Każdą odmianę drobnokwiatową można sadzić w gruncie, wymagające sterowania trzba niestety przesadzić później do doniczek i przenieść pod zaciemnianie. Jeśli mowa o terminie kwitnienia to stymuluje się je chemicznie , nawożenie saletrą amonową opóźnia kwitnienie. Druga sprawa to wczesne wejście na rynek. Jeśli nie przekonasz klientów wcześniej że warto u Ciebie kupować to na 1-go może być problem. ogrodnicy starają sie jak najwcześniej wejść na rynek i trzymać się na nim aż do żniw. Stoiska przy cmentarzach i kwiaciarnie w ich pobliżu handlują chryzantemami przez cały okres gdy pogoda na to pozwala.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Na jak długo saletra amonowa opóźnia kwitnienie?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

I jeszcze jedno pytanie ;:224

np. odmiana Moira Pink
40 tydz.- kwitnienie
7 tyg. - reakcja tygodniowa
20.08- początek zaciemniania

Czyli po 15 maja sadze do gruntu, nawożę, stosuje środki ochrony ( zapobiegawczo ). Jeżeli zacznę zaciemniać 20.08 to wykwitnie po 7 tygodniach (zaciemniania) na początku października? wytrzyma do listopada?

Letnie odmiany drobnokwiatowe przesadzamy z gruntu do donic, po czym wędrują do tunelu w połowie września, a co z takim przypadkiem?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

Na termin kwitnienia wpływ ma wiele czynników, w tym atmosferyczne. Są lata gdy odmiany się spóźniają, są takie gdy kwitną wcześniej niż powinny. Nawet doświadczonym ogrodnikom zdaża się nie trafić w punkt. Każde przycinanie opóźnia kwitnienie co najmniej o tydzień, nawożenie saletrami o dwa do trzech tygodni. Chryzantemy lubią budować tzw. pączki letnie i wdedy trzeba zintensyfikować azot by wróciły do wzrostu wegetatywnego. Na większość problemów trzeba reagować objawowo, ale spokojnie, zawsze ktoś tu doradzi dobre rozwiązanie :uszy

AD2/ Po prostu po 7 tygodniach zaciemniania nie potrzebują już sterowania, pąki powinny być wybarwione i można je zostawić samym sobie. W 41 tygodniu dzień jest już krótki, temperatury niższe i wzrost wolniejszy.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej

Post »

a jak z przenoszeniem "zaciemnianych' chryzantem do tunelu? kiedy zaczęć przesadzanie ? jeżeli np.zaciemnianie zaczynamy od 20.08 to tydzień wcześniej zacząć przesadzanie?
Zibi, czy w tym roku sprzedajesz jeszcze letnie odmiany?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”