Zbyt wczesne kiełkowanie cebulek

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Kacha
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 29 sty 2008, o 11:12
Lokalizacja: Gdańsk

Zbyt wczesne kiełkowanie cebulek

Post »

Z powodu łagodnej zimy moje cebulki żonkili, hiacyntów i krokusów juz zaczęły kiełkować. Co mam zrobic żeby nie zmarzły i dotrwały do wiosny?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

W/w gatunki roślin pochodzą z naszej strefy klimatycznej i powinny dać sobie radę bez naszej pomocy. Jeżeli przyszłyby niskie temperatury i nie byłoby śniegu możesz nakryć kiełki stroiszem iglastym; często jednak dodatkowe okrywanie przynosi więcej szkody jak pożytku albowiem przyspiesza wzrost.
Proszę wpisz w swoim profilu lokalziację (chociaż region) będzie wtedy łatwiej Użytkownikom Forum doradzać Tobie w sprawach ogrodowych.

pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

Mi tez tulipany zaczely wychodzic z ziemi :( Czy moze im to zaszkodzic? prosze o rady co teraz.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

nikt nie pomoze ;(
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mariolko przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=48 i przestaniesz się martwić :)
Pozdrawiam, Jagoda
Grzesiek29
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 lis 2007, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieszyce

Post »

Witajcie :)
U mnie też już powychodziły wszystkie cebulkowe kwiaty wiosenne, ale to niepierwszy raz w zeszłym roku zima była podobna i było to samo. Mi się wydaje że rośliny wiedza co robią i one po prostu czują że już czas się pojawić bo zimy nie będzie. Może złapie mrozik ale to już nie będzie -30 stopni, a – 5,-10 to dla większości roślin wczesnowiosennych po prostu przymrozek. Dzisiaj rano byłem u siebie na działce i oglądałem rośliny które już wyszły a był w nocy przymrozek rośliny stuliły się a niektóre nawet schowały.
U mnie już kwitną przebiśniegi i ranniki to jest przedwiośnie i tak jak w zeszłym roku przyspieszone :)
Pozdrawiam. Grzesiek.
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Nie mam na razie aparatu, ale u mnie rośnie krzew który właśnie nie śmiało zaczął wypuszczać listki.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Ania B.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 cze 2007, o 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Post »

U mnie tez juz powyłaziły z ziemi tulipany i żonkile, ale jestem dobrej mysli - przeciez to wiosenne kwiaty i nawykłe do zimych nocy z przymrozkami.
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

U mnie też tulipany, hiacynty i narcyzy powychodziły, ale krokusy na trawniku ani drgnęły :cry:
mam nadzieję, że ich nie zeżarło...
Pozdrawiam, Małgosia
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

To nie jestem sama, kilka dni temu zauważyłam to: Obrazek
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Lilie, które powychodziły jeszcze jesienią gdzieś przepadły :cry: Czy jest szansa, że wyrosną (jeszcze raz?)
Pozdrawiam, Małgosia
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

A ja wsadziłam mnóstwo cebulek przebiśniegów i snieżników. Przebisniegi powinny już teoretycznie wyjść - i nic. Zeżarło je? Tak po prostu? A obok wychodzą tulipany - ich nie zeżarło? Ogólnie rzecz biorąc - nie przejmuję się tym, co wyłazi - co roku w lutym wyłazi, starożytni Celtowie uważali, że wiosna zaczyna się 2. lutego, w święto Yule - i wtedy siali pierwsze nasiona. W sumie może już czas pomyśleć, co by tu wysiać? :D
Becia34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 sty 2008, o 15:40
Lokalizacja: Maksymilianowo /k. Bydgoszczy

Post »

Mi już dawno wyszły przebiśniegi ale tylko liście, kwiatów na razie nie widać, tulipany i żonkile jeszcze siedzą w ziemi. Może za głęboko je zasadziłam. Pierwszy raz w życiu sadziłam rośliny cebulowe. Mam nadzieję, że chociaż parę sztuk zobaczę na wiosnę. Hiacynty też posadziłam i nie wychodzą w przeciwieństwie do krokusów i małych irysków. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”