Zbyt wczesne kiełkowanie cebulek

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
nicktosia
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 sie 2014, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zbyt wczesne kiełkowanie cebulek

Post »

Moje lutowe obawy z tego wątku niestety nie okazały się bezpodstawne.. Hiacynt, który w ciepłym grudniu zabierał się do kwitnienia zmarzł do reszty po styczniowych mrozach :( A 80% tulipanów nie zakwitło normalnie (pergaminowatość pąków), czego przyczynę upatruję właśnie w anomaliach pogodowych. Tak więc niestety w tym roku u mnie cebulowa porażka na całej linii :(
W przyszłym roku, żeby się nieco uniezależnić od pogody, to chyba spróbuję przechować cebule do wiosny w lodówce i wsadzę je wtedy, kiedy powinny normalnie startować z ziemi, czyli na pewno nie w grudniu, jak to miało miejsce teraz..
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Zbyt wczesne kiełkowanie cebulek

Post »

Powrócę do tematu.U mnie też porażka z cebulowymi niestety i to wszystkie równo,tulipany,żonkile,narcyzy.Na wiosnę wsadziłem 120 cebulek irysów holenderskich i jak widzę niemal po miesiącu wschodzą nieliczne choć dałem prawidłową głębokość nasadzeń.
Co do tulipanów i reszty myślę że przyczyną mogło być suche ubiegłe lato i to że rzadko podlewałem je zwykle z braku czasu.
Liście wszędzie powychodziły ale tylko liście niestety...
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”