Koleus Blumego cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Aga 333
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2017, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Piękne ! i jakie duże ! Ile lat trzeba kolekcjonować żeby mieć takie odmiany ? Możesz puścić więcej zdjęć ? Pozdrawiam i gratuluję.
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russski: że się powtórzę- cudna ta Twoja kolekcja. Moje siewki w większości niestety padły, nie mam ręki do takich maleństw.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

asta6265, kiedy przeglądam zagraniczne grupy na facebooku z koleusami aż oczom nie wierzę, tyle kształtów i kolorów. Moje to takie zwykłe pospolite :uszy Chociaż oni to sami krzyżują i mnożą.

Aga 333 dzięki, wszystkie tegoroczne, wysiałem 3 różne paczki nasion. Z zeszłego roku przezimować udało mi się tylko 2 których na zdjęciu nie ma :roll:

Luisa, u mnie część też nie przetrwała, przy ziemi zrobiły się czarne i przewróciły. Część wystawiłem do szklarni bez ogrzewania i mimo że do teraz siedzą, to nie ruszają w ogóle :lol: a część z parapetu wyniosłem na południe podwórka i słońce podpaliło im liście haha. Nie ma co się poddawać, ja za wcześnie wystartowałem, już 1 lutego miałem siewki. Człowiek uczy się na błędach.

Zmoderowano(to nie jest wątek ofertowy).Iwona


Obrazek
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ja z tego powodu ,że w tym roku kot dokonał szkód, zakupiłam już w ogrodniczym za 1,5 szt :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

U mnie liczą 7-8 zł :shock:
Chociaż, często pojawiają się takie, że z ogólnodostępnych nasion takie nie wyrosną. Szkoda, że takie problemy z zimowaniem są, bo można by pokusić się o kolekcjonowanie 8-)

Zobaczcie filmy tego Rosjanina, on ma piękne :D
Nawet rozmawiałem z nim trochę, ale ciężko jest wysłać szczepki z Rosji a nasion nie zbiera.
https://www.youtube.com/watch?v=NIv5-8qhPLk
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Piękne ;:oj te pomarańczowe na pierwszym planie bardzo mi się spodobały :D
Ja na szczęście miałam spory wybór, bo bardzo mi zależało w tym roku na koleusach a z moich nic nie wyszło, nie dość że mało to na koniec kot zwalił z parapetu i wszystkie połamał :evil:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Koleusy Rosjanina- niesamowite. Może gdyby prześledzić aukcje to by się znalazlo nasiona unikatowych egzemplarzy? W sumie nie wiem, poszłam po najmniejszej linii oporu i kupiłam dwie torebki :) Jak się okazało słusznie, bo gdybym mi super unikaty padły to bym się załamała :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Ostatnie dni i temperatury wyraźnie sprzyjają wzrostowi koleusów. ;:108

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Aga 333
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2017, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Russski - Zdradź tajemnicę jak to zrobiłeś ,że one są wysiane w tym roku i takie duże ? Wydaje mi się ,że dla nich najważniejsza jest temperatura ale tez i odpowiednio przepuszczalna ziemia. W każdym razie moje takie duze być nie chcą chociaż bardzo o nie dbałam. Ciągle jeszcze się wybarwiają i niektóre zaskakują. Każda siewka ma jeszcze u mnie szansę.

Obejrzałam film z kolekcją Rosjanina. Piękna rzecz jasna ale z lekka mnie przybiła bo mam wrażenie ,że wszystkie barwy i ks
ztałty są już odkryte i wyhodowanie czegoś unikatowego jest niemożliwe, niestety. ;:145

Faworyt - Patrzę na Twoje zdjęcia i jakbym swoje widziała. Dokładnie ten sam zestaw kolorów.
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Aga, siewki w zbiorowej doniczce trzymałem pod 12 watami światła led. Praktycznie nie było słońca, więc to była jedyna możliwość doświetlenia. Kilka stron wcześniej opisywałem wszystko na bieżąco wraz ze zdjęciami ;) Ziemia rzeczywiście wymieszana była z jakimiś 30% piasku. Po rozsadzeniu do paletek nie miałem innej możliwości niż parapety południowe i tak już zostały do niedawna. Mniej więcej od tej strony opisywałem przebieg uprawy ;) http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8&start=70 Dużo dało mi to doświetlanie bo mogłem regulować sobie długość dnia, wyłącznik czasowy miałem ustawiony na 14 godzin.
Aga 333
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2017, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Dzięki za odpowiedź . To jeszcze mi powiedz czy nawozisz je jakoś specjalnie , a jeśli tak to jak często i czym.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Aga333
A żebyś wiedziała. ;:108 U mnie w sklepach nasiennych co roku te same zestawy.W przyszłym postaram się zdobyć inne kolorystycznie odmiany,co by była większa różnorodność.
Nie wiem jak kolega Russski,ale u mnie lekko nie mają.Cały czas jedynie o wodzie, ;:306 bez grama nawozu.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koleus Blumego cz.2

Post »

Aga, przy przesadzaniu do donic dałem trochę kurzaka, od posadzenia minęło 8-12 dni więc dopiero zaczynają czerpać azot do wzrostu. Wcześniej sama woda jak u Faworyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”