Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Z dziwaczkami NIGDY nie można być pewnym, w końcu to... dziwaczki. Nasiona mogą być różne w jednej torebce, ja osobiście nie trafiam niestety na różne kolory w jednym kwiatku... pech.
Natomiast co do kapersów - oby były te korzenie chociaż żywe... Co do kolorów - loteria, co pakującemu w rękę wpadnie, gwarancji ze każdy będzie inny niestety nie ma.
Mnie się wydaje, że lepiej kupić paczkę nasion niż kapersy - skoro nie ma gwaracji koloru, to z nasion (a kiełkują chyba wszystkie, bo to dość bezproblemowa roślina) przynajmniej uzyskuje się więcej możliwości.
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Czyli loteria :D ale jak dziwaczek to dziwaczek masz rację - posieje nasionka i zobaczymy co się trafiło - jak wyjdą dwukolorowe kwiatki to chętnie oddam w dobre ręce bo mnie te jednokolorowe i o zdecydowanych kolorach zdecydowanie bardziej się podobają . Oby w ogóle cos wylazło i zakwitło :wink:
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

adamanna pisze:Kupiłam nasionka patrząc na opakowanie to kolorki takie niekoniecznie moje - powiedzcie prosze czy kolory jakie wyrosły z nasion pokrywały się z tymi na opakowaniu czy niekoniecznie ??
A jak z biedronkowymi kapersami były 3 sadzonki w jednym kolorze czy każda inna??
W zeszłym roku kupiłam w Biedr. 5 kapersów (po 3szt.)-miałam w sumie 15 roślin - kupowałam te, które dawały oznaki życia, czyli kiełkujące. Przyjęły się wszystkie (wcześniej wsadziłam do butelek po 2 litrowych napojach-bo kupowałam je w marcu), a kolory...głównie białe i żółte, tylko 1 ciemny róż i 1 jasny róż (tzw.majtkowy)-a na róże, zwłaszcza te ciemne, najbardziej liczyłam. Jeszcze zastanawiam się, czy kupię w kapersach w tym roku, bo karp nie przechowywałam (dwa lata temu próbowałam przechować, ale na 8szt. przetrwały 2 - i na dodatek biały i żółty - a te miałam jak wyżej pisałam z nowych kapersów ;:222 ). Może w tym roku posieję nasiona, bo zbierałam w zeszłym roku różowe we Włoszech-rosły tylko różowe-więc mam nadzieję, że będę miała tylko różowe-chociaż w zeszłym roku coś mi z nasion kiepsko kiełkowały, ale...może teraz się uda.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Może w tym roku trafią się inne ?? Jak spotkam to chyba się skuszę , choć nasionka też planuję posiać. :)
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Dziwaczek w kolorach wysiałem.Czas pokaże czy pięcioletnie nasiona wykiełkują i ile sadzonek uzyskam. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
babcia 102
100p
100p
Posty: 129
Od: 23 sty 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Po raz pierwszy przechowywałam korzenie dziwaczka -z 3 sztuk 2 mają pączki i zaczynają rozwijać się.Na działce wschodzą samosiewy .
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Wysiałam 6-cio letnie nasiona, niestety ani jedno nie wzeszło. :cry:
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Ja wysiałam zbierane w ubiegłym roku (15 szt.) i też nic - zbierałam czarne więc chyba były dojrzałe, lekko odchodziły od roślinki. Ale z tego co pamiętam w ubiegłym roku siałam z kupnych nasion i też mi wzeszło chyba tylko z 5 szt. (a nasion było sporo w paczuszce) - później kupowałam w Biedronce kłącza. Teraz też kupiłam i mam 6 szt. (nie będę szalała jak w roku ubiegłym, bo na 15 szt. zakupionych żadna nie była ciemno różowa - a na takiej mi zależało najbardziej)
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Ja już kolejny rok sieję ze zbieranych nasion. Najpierw od sąsiada, potem ze swoich. I wydawało mi się, ze dawno nie widziałam tak bezproblemowej rośliny...
A co do kłączy to absolutnie nie bawi mnie ich przechowywanie, skoro tak łatwo kiełkują. Jeśłi chodzi o kolory to faktycznie loteria :D
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Tak Agnieszka , jak ma się dużo nasion to szkoda miejsca na kłącza , z nasion i tak dziwaczek potrafi spory wyrosnąć :D
Bożena
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Pewnie że z nasion wyrośnie okazały, tylko nie mam świezych nasion.
Co roku kupuje w Biedronce korzenie a w tym roku ich nie widziałam. Może jakieś samosiejki się znajdą?
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Jaka rozbieżność cenowa!
W Biedronce kupiłam opakowanie ( a w nim 3 sztuki) za 2,99 zł, natomiast to samo opakowanie w LeClerc - 13,99.
Cenę sprawdzałam dwukrotnie na czytniku.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dziwaczek - Mirabilis jalapa cz.2

Post »

Szósty dzień od kiedy siałem pięcioletnie nasiona.Nadchodzi czas próby dniach.Pierwszy jest a dwa następne podnoszą ziemię.Nawet 10% wschodów by mnie zadowolił. ;:108

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”