Gilia tricolor

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Gilia tricolor

Post »

Jednoroczna niska roślinka na obrzeża rabat. Wymaga słonecznego stanowiska. W półcieniu słabiej kwitnie. Kwiaty białe z liliowo-niebieską obwódką na obrzeżach płatków. U mnie rośnie razem z czerwoną eszolcją.

Obrazek Obrazek
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Gilia tricolor

Post »

Ładnie Ci kwitnie. Mam ją drugi rok, w donicy z Zaluzianskya capensis i powojnikiem tanguckim (tymczasowo). Dziwaczna kompozycja ;:224 . W każdym razie chyba w przyszłym roku sobie już ją odpuszczę, jakoś do mnie nie przemawia..
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Gilia tricolor

Post »

Do mnie też nie. Liczyłam na morze kwiatów. Może ma za mało słońca. Zaluzianskya mi nie wykiełkowała w tym roku. Moja wina niestety. Przez pomyłkę wysiałam w mieszance torfowej zamiast w ziemi ogrodniczej. Czy ona faktycznie tak intensywnie i przyjemnie pachnie?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Gilia tricolor

Post »

No właśnie, morze kwiatów a tu jakoś tak te drobne kwiaty gubią się w tej zieleni.

Zaluzianskya.. ech.. moje odkrycie roku/lat! W sumie to siałam głównie dla kwiatów nie wiedząc nic o zapachu, chciałam zobaczyć jak wyglądają w rzeczywistości i porobić fotki. Ale jak kwiaty zakwitły i się otwarły wieczorem.. pościągałam sąsiadów, żeby wąchali :lol:.
Pewnie nie wszystkim się zapach może podobać, jak to bywa z gustami ale ja uważam, że to najpiękniej pachnąca roślina jaką miałam okazję wąchać. Do tej pory uważałam, że nic nie jest w stanie przebić róż pachnących i budlei.
W każdym razie w przyszłym roku mam w planach posadzić ją koło miejsc gdzie siedzimy i w o wiele większej ilości.
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”