Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Chyba nie potrzebnie ociepliłam dom ,kiedy nie był ocieplony to nawet grzejnik nie przeszkadzał w przechowalni .
A teraz też się martwię o swoje dalie i canny



Obrazek


Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Ala a jesteś w stanie przez dzień wietrzyć piwniczkę? Teraz dodatnie temperatury w dzień to można przewietrzać. ja tak robię. Dużo to pomaga a tez mam ocieplona piwnicę. Owoce padają niestety ale reszta w miarę ok.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Przemku to nie piwniczka tylko pomieszczenie wewnątrz domu ,ale jest na tyle blisko wyjscia ,że często jest wietrzone .
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Magdo,
cieszę się, że się odnalazłaś...
Kiedyś też trzymałam dalie w blokowej piwnicy. Robiłam taką małą zagródkę z desek przy zewnętrznej ścianie, układałam dalie warstwami przesypując piaskiem zmieszanym z ziemią w proporcji pół na pół... Ale wtedy miałam mało dalii, a piwnica była od północnej strony, więc chłodniejsza... na wierzchu układałam, od czasu do czasu zwilżane, gazety. Ale i tak nie zawsze udawało mi się przetrzymać wszystkie karpy. Teraz jednak zimy są lekkie i blokowe piwnice są dla dalii za ciepłe... Ja mam, na szczęście, życzliwego sąsiada na działce, który posiada piwniczkę ziemną pod domkiem...
W blokach, gdzie są podziemne garaże, da się podobno przetrzymać dalie w takim garażu - ale ja nie próbowałam...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

A moje karpy dalii zmarzły... ;:145 siedziały sobie w piwnicy w nowo wybudowanym garażu ,zaglądam do nich a tam kostki .....
Awatar użytkownika
kaarol
200p
200p
Posty: 243
Od: 8 lut 2014, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nad Bugiem

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Przechowuje dalie w domu, w pokoju z wyłączonym kaloryferem, ale jest tam ciepło. Leżą przez ok 2 miesiące w kartonach. Kiedy całkowicie osuszą się, pakuje je do foliowych toreb, worków, reklamówek i do kartonu. Przestają wysychać a nie rosną bo są porządnie przesuszone.
Pozdrawiam

Karol
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

O i to jest chyba dobre rozwiązanie mojego problemu z daliami ;:333



Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Moje w tym roku w domowej piwniczce więc też w nieco cieplejszym miejscu ale skoro ziemniaki tam się trzymaja to i dalie powinny. Ze względu na to, że jest ich więcej nie chciało mi się nosić i zakopywać w piwnicy pod tzw. Letnia kuchnią bo tam zostało mniej miejsca w tym roku ze wzgledu na ilosc warzyw. Muszę wyciągnąć skrzynki i zrobic oględziny dalii ale chcę być dobrej myśli bo straty zawsze bolą.
Dawniej gdy nie miałam wielkiego pojęcia o daliach a miałam jakies 4 - 5 na krzyż najzwyczajniej w świecie wkładałam do reklamówki i wieszałam w kotłowni, i mimo takiego barbarzyńskiego traktowania kwitły ponownie i mam je do tej pory.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Kasiu ,jeżeli ziemniakom jest dobrze w tej piwnicy to i daliom na pewno
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Piękne te Wasze dalie :) Też chciałbym mieć kilka w swoim ogrodzie, ale przeraża mnie to wykopywanie na zimę :roll:
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Mariusz dwie trzy karpy dali to nie tragedia. Warto się poświęcić. Niektórzy mają ponad 100 i jednak zdołają wszystko wykopać na czas. Plusem jest że jesteś facetem to i siły masz zapewne sporo. Spróbuj na pewno dasz radę. Niektórzy bardzo chcą ale to nie mają warunków do przechowania zimowego. Jeśli masz miejsce w piwniczce miejsce na rabacie to tylko działać. Powodzenia ;:333
Elżunia 1187
200p
200p
Posty: 372
Od: 29 cze 2009, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Ale to wykopywanie to nie jest znowu taki problem.Ja mam około70 dalii i wykopuje w ciagu 2 dni.Gorzej z przechowywaniem jak sie nie ma miejsca.Ale warto dla pieknych kwiatów
Miłośniczka wszystkich kwiatów
Magda 55
50p
50p
Posty: 84
Od: 9 sty 2012, o 00:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Basiu, wróciłam z gór i pora myśleć o wiośnie :D Natychmiast poszłam sprawdzić stan zdrowotności moich dalii (od Pana Stanisława). Mam nadzieję, że większość moich dalijek będzie radować me serce i oczy pięknym kwitnieniem :lol: Zawsze pociesza mnie fakt, że jest Pan Stanisław, który poratuje w potrzebie ;:108
Nie wyobrażam sobie mojego ogrodu bez tych kwiatów!!
Pozdrawiam daliowo :wit
Magda
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”