Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Moje sadzonki też pięknie rosną, wszystkie się przyjęły! :D
Marta
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

No proszę 5 część jak miło no i Pan Staszek na zdjęciu wśród mateczników i na polu daliowym. Basiu cieszę się że jednak powychodziły twoje dalie bo miałaś piękne odmiany. U mnie tez ładnie wyrosły ale są też takie które jeszcze nie wylazły z ziemi albo dopiero puszczają kiełki. Pewnie przez te zawirownia pogodowe raz gorąco potem zimno w nocy tak jak dziś. Pozdrowienia dla wszystkich daliowiczów.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Przemku,
moje dalie trzymają się mocno - wychodzą kolejne, posadzone ok. 20 maja - chyba będą wszystkie, które posadziłam - nawet w tych miejscach, w których jeszcze nie wzeszły, widać, że ziemia jest pęknięta, a to oznacza, że prą do słonka. Cieszę się bardzo, bo niezbyt wiele straciłam - myślałam, że będzie gorzej. Jednak do kwitnienia jeszcze bardzo daleko - nie to, co u Lodzi... Ja, niestety, nie mam gdzie podpędzać - wszystkie idą do gruntu, więc efektem jest późniejsze kwitnienie. Teraz pozostaje ochrona przed ślimakami - ale odnoszę wrażenie, że w tym roku jest ich mniej - może im się nie spodobała trochę za zimna wiosna? Oby!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Basiu chociaż późno na pewno zakwitną. Teraz cieszmy się innymi roślinami kwitnącymi a jest tego sporo teraz. ;:333
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Jasne, przyjdzie czas, że będziemy cieszyć się daliami - przecież już rosną... Stanisław zaś nadal sadzi sadzonki - zasadził już pół pola i ma nadzieję zasadzić drugie pół do końca miesiąca. Jak zakwitną ucieszą i jego i nas - tyle, że nas dopiero w następnym sezonie - przecież i tak trafią do naszych ogrodów!
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Lodziu pamiętam ,że w ubiegłym sezonie też jako pierwsza miałaś kwitnienie swojej dali ;:215
Mnie udało sie zrobić dwie sadzonki dalii big star ,ale zrobiłam to od razu w gruncie i ładnie rosną .Myślę ,ze nawet zakwitną :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

A u mnie susza... deszczu jak na lekarstwo, chmury chodzą , ale co najwyżej lekko kropi. Dalie praktycznie stanęły w rozwoju. Postanowiłam podlać, a tu wyszła chmura i zaczęła mruczeć. pomyślałam - podleje... ale gzie tam! - pomruczało, pokropiło z pół godziny i po wszystkim. Na podlewanie było już za późno, więc może jutro, jeśli w nocy nie popada. Inne rośliny też cierpią. Tylko chwastom jakoś nic nie przeszkadza i mają się świetnie - nie nadążam z plewieniem. Jak nasze ulubienice miewają się u Was?
Z otrzymanych sadzonek od Stanisława trzy padły, pozostałe podlałam przedwczoraj i dzisiaj, ale jakoś nie mogą się zabrać. Kwitnienie będzie późne... żeby chociaż przymrozki nie przyszły zbyt wcześnie - może zdążymy nacieszyć się kwiatami...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Chwastom nigdy nic nie przeszkadza, ja już dwukrotnie plewiłam ogrody i dalej rosną. U mnie wczoraj padało od samego rana do nocy bez przerwy więc mi wszystko pięknie podlało. Dalie ciut podrosły i na niektórych widzę już małe pąki kwiatowe :D
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Widocznie Małopolska w tym roku w niełasce u Pani Aury... Włosi maja chociaż swoją Madonnę z Imprunety, która jest od pogody... W tym roku mogłaby spełnić nasze prośby i odegnać suszę, ale chyba jest trochę zbyt lokalną madonną, bo dba tylko o Toskanię. Tam tej wiosny deszczu było aż nadto - wiem od kuzynki...
Może jednak spełni moją prośbę - właśnie zaczęło padać... ;:180
Pozdrawiam
Barbara
Adam S.
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2347
Od: 18 mar 2009, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Muszę się wpisać , bo wątek mi ginie ....a niedługo będzie tu kolorowo i będę częstym gościem, aby podziwiać perełki .
A tak przy okazji zapytam , czy u Was też mszyce oblazły dalie ? u mnie w tym roku pierwszy raz się spotkałem aby czarne mszyce zaatakowały krzaki dalii,
dziś interweniowałem ;:oj
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3235
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Adamie,
u mnie też się pojawiły tu i tam, ale akurat mszyce są łatwe do likwidacji. Za to coraz więcej pojawia się mozaikowych liści - na razie tylko od dołu. A ta choroba jest nieuleczalna, niestety. Żeby tylko się nie przeniosła w górę i nie zdeformowała krzaczków i kwiatów - dolne liście można usunąć... Za to ślimaczków sporo mniej w tym roku - chyba z powodu niesprzyjających warunków wiosną znacznie umniejszyła się ich populacja.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Dobrze jest sprawdzić czy w pobliżu nie ma mrówek bo to one zakładają sobie hodowle mszyc i najpierw pozbyć się mrówek :D
Pozdrawiam Alicja
Milaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 kwie 2014, o 07:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Galeria.Dalie Stanisława cz.5

Post »

Mrówki! to jest właśnie mój aktualny problem. Ledwie moje dalie wyszły z ziemi nieopodal mrówki porobiły sobie korytarze (widać również na powierzchni) i urządzają wędrówki.
Ktoś może mi powiedzieć, czy one w jakikolwiek sposób zagrażają daliom i ewentualnie jak skutecznie z nimi walczyć?
Pozdrawiam - Mila
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”