Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Czosnek główkowaty sadzony jesienią. Gleba raczej sucha, piaskowa.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

cyma2704, super to wygląda :) A ten białawy krzaczor za czosnkami to co to jest? U mnie też rośnie takie cudeńko.
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

W tym roku ścięłam kwiatostany czosnku alfatuneńskiego, mam w domu i zaczynają się otwierać, pokazywać nasionka - będę próbowała coś z tego uciągnąć w przyszłym roku ;:65

Obrazek

Obficie kwitną czosnki główkowate, zresztą im nie straszne zimy i bardzo szybko wypuszczają zielone.

Obrazek

Ten niestety pokazał się tylko raz, piękny był.. :?

Obrazek

Mam też czosnki: czarne a w tym roku pierwszy raz błękitne i purpurowe.

Obrazek Obrazek Obrazek
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Stoplamek - afluateński (Twój chyba taki jak mój - Purple Sensation?) rozsiewają się same niemiłosiernie jak tylko zostawi się na długo przekwitłe kwiatostany aby mogły osypać nasiona.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Patrick białe drobne kwiatki to gipsówka, wyrosły takie potwory z B. kapersów. Dwie już w kompostowniku, a jednej wycięłam połowę pędów. Miała być towarzystwem do róż, ale je zagłuszyła. Ma około 1 m wysokości i taką szerokość.
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Agneska dokładnie tak jak piszesz - Purple Sensation :) 'niemiłosiernie' to coś dla mnie! bo moje z cebulek jakoś nie chcą ruszyć i co roku pokazują się cztery, to im pomogę :twisted:
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

To przedostatni gatunek z czosnków jaki mi zaczął właśnie kwitnąć.
W sumie to go nawet nie zauważyłam, zresztą wyszło ich aż... 3 :roll:
Czosnek grzebieniasty Allium carinatum >

Obrazek
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Piękne te Wasze czosnki. Moje też by były, gdyby nie zeżarły ich myszy, nornice czy co tam grasuje pod nimi. W niektórych miejscach z ziemi wystaje tylko kwiatostan, bez łodygi, cebuli to nawet nie mam co szukać. :(
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Mam problem z niektórymi czosnkami, mianowicie kupiłam jesienią ubiegłego roku 10 szt czosnku Szuberta, ukorzenił się pięknie, wiosną puścił listki, końce zaczęły lekko przysychać, nie przejęłam się tym za bardzo, jednak gdy całe rozety liściowe zżółkły i zaschły wykopałam towarzystwo i o zgrozo cebule zgniły. Podłoże było przepuszczalne więc to nie wina nadmiaru wilgoci obstawiam raczej że to jakaś choroba grzybowa pewnie cebule były zainfekowane. Czy zaprawiacie jakoś Wasze cebule przed sadzeniem? Ktoś miał podobne złe doświadczenia? Jakieś pomysły co się mogło stać?
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
stoplamek
100p
100p
Posty: 101
Od: 14 mar 2015, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

garden11 no właśnie też tak miałam jak Ty, że mi najpierw się ukorzeniło a potem powoli uschło i nici były z Szuberta. Z tym, że ja jeszcze nie patrzyłam do ziemi co się tam porobiło ;:224 widzę, że będę musiała..
A czosnków nigdy nie zaprawiam. Ten jest pierwszy, który nie zakwitnął :roll: .
A wise old owl sat on an oak, the more he saw the less he spoke, the less he spoke the more he heard, why aren't we like that wise old bird?
???
pozdrawiam, Ewa
Tomekwie
50p
50p
Posty: 86
Od: 23 sty 2015, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Witam
Schubert tak ma . Nie przetrzymuje takich zim jak są ostatnio . To raczej nie wina choroby . Jeżeli był sadzony dość wcześnie we wrześniu to dobrze się ukorzenia , przy ciepłych zimach wychodzi z ziemi już w styczniu albo nawet w grudniu . Ponieważ ma lejkowaty układ liści do do środka dostaje się woda i przy mrozach zamarza co powoduje zniszczenie cebuli . Jedyna rada to opóźniać sadzenie nawet do początku listopada i dobrze zabezpieczyć na zimę , po pierwszych mrozach .
Pozdrawiam Tomek
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Naprawdę pięknie wyglądają kwiaty czosnków ozdobnych, chciałabym też mieć je w swoim ogródku ale zniechęcają mnie ich liście. Piękna główka a niżej widać paskudne żółknące albo zasychające liście. Czy jest jakaś odmiana która długo ładnie wygląda że tak powiem ''po całości'' ?
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czosnek ozdobny(Allium)Termin sadzenia,wymagania Cz.1

Post »

Anastazja, jak posadzisz je między innymi bylinami lub z tyłu rabaty to nie będzie widać zasychających liści. Ja moje Purple Sensation właśnie w taki sposób mam skomponowane na rabacie.
Czosnki super wyglądają np z piwoniami, pędy piwonii skutecznie zasłaniają mniej atrakcyjny dół czosnków.
Pozdrawiam
Agneska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”