Titonia

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pola65
50p
50p
Posty: 78
Od: 13 lut 2009, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Titonia

Post »

Mam nasiona titoni. Nigdy nie siałam tej roślinki. Jest to roślina jednoroczna. Nie wiem jak postępować z nasionami, kiedy można wysiać, jak postępować z siewkami. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi dotyczące tego kwiatka.
Montana
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 7 mar 2009, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków/Nieszków
Kontakt:

Post »

Wysiew nasion marzec - kwiecień do inspektu. Do gruntu wysadzać w maju. Kwitnie VII-X. Wysokość 90-120 cm. Stanowisko słoneczne. nasionka mozna namoczyc
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Titonia

Post »

Też zakupiłam nasionka... ciekawe. Czy tak mało osób uprawia tę roślinę
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Titonia

Post »

Wiecie co, ja ją posiałam w marcu do skrzynki, mam teraz tak duże rośliny, że nie bardzo wiem, co z nimi robić...a przecież do ziemi, to jeszcze półtorej miesiąca...
Coś mi się zdaje, że za rok, jeśli mi się spodobają, wysieję prosto do gruntu :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Titonia

Post »

Stokrociu, jak Ci się udała titonia? Ja ją dziś pierwszy raz obejrzałam na fotkach... cudo!!!
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Titonia

Post »

Taka Pani z mojej wsi uprawiała w tym roku titonię na nasiona (podpisuje kontrakty itp.).
Miała ich całe pole! Wyglądało to przepięknie.

Powiedziała mi, żebym przyszedł, to da mi nasiona :)

Mówiła, że ta roślina lepiej wygląda gdy jest posadzona pojedynczo, a nie w "kupie".
Podobno jest wtedy wyższa i ładniejsza.

Pochwalcie się swoimi titoniami, bo w necie jest mało fotek..
sirrah
100p
100p
Posty: 119
Od: 5 lut 2011, o 23:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Titonia

Post »

Moja babcia w zeszłym roku miała titonie. Posiane były kwiecień/maj do gruntu, było kilka roślin. Urosły wysokie, 150cm i więcej (ale miały dobrą ziemię), trochę takie krzaczki ale niezbyt gęste. Ładnie wyglądały, takie pomarańczowe słoneczka z ciemnozielonymi liśćmi, niestety nie mam zdjęć :cry:
Ulpen11
200p
200p
Posty: 238
Od: 24 sty 2011, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Bielska-Białej

Re: Titonia

Post »

Nie będę sadzić więcej titonii. Zajmuje dużo miejsca, jest wysoka, ma dużo pąków, ale rozkwitają pojedynczo i dopiero w drugiej połowie lipca. Tak było u mnie. Może ktoś ma lepsze doświadczenia.

Obrazek
Pozdrawia Urszula.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Titonia

Post »

Witam!
Wysiałam Titonię pierwszy raz w 2008 roku. Po bojach i przebojach zostały mi tylko dwie marne sadzonki, jakie było moje zdziwienie po powrocie z wakacji, gdy z małych 50 cm (góra) roślinek w ciągu dwóch tygodni wyrosły mi giganty! Przypadkowo posadziłam je na bardzo wyeksponowanym miejscu i efekt był super. ;:3
One osiągaja naprawdę ponad 1,5 m (ziemia z komposownika, słoneczne miejsce i sporo wody). :heja
W tym roku ponownie wysiałam i mam osiem sadzoneczek (marne, bo marne, ale są) tylko mam jedno pytanie:
Gdzie ja je posadzę? ;:oj
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Titonia

Post »

Zamierzam uprawiać titonię na kwiat cięty. Wyczytałam, że należy ją posiać w marcu, więc posieję dzisiaj. Ktoś jeszcze będzie uprawiał te kwiaty?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Titonia

Post »

renzal pisze:Gdzie ja je posadzę? ;:oj
Renato najlepiej w ziemi. :;230 :;230 :;230 :D
Awatar użytkownika
karminka
200p
200p
Posty: 222
Od: 18 sie 2012, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Titonia

Post »

Od kilku lat nie mogę kupić nasion titonii. Kiedyś siałam ją co roku, bo jej kwiaty dla mnie mają niepowtarzalny urok.
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Titonia

Post »

Mariola54 pisze:
renzal pisze:Gdzie ja je posadzę? ;:oj
Renato najlepiej w ziemi. :;230 :;230 :;230 :D
Ta... ja mam co prawda sporą działeczkę, ale do tego jestem dość ,,kochliwa" jeśli chodzi o kwiatki ;:167 i czasem miejsca brak na moje fanaberie. ;:223
Titonia w tym roku też posiana jednak została, coś wymyślę... w zeszłym kwitła do mrozów, choć przeżyła tylko jedna, ale była śliczna!
:wit :wit
Kwiatki miałam pomarańczowe powyżej 5 cm średnicy
Obrazek

To może nie najpiękniejsze zdjęcie, ale z lekka pokazuje jak ,,maleńki" to krzaczek (u dołu aksamitki). Już wtedy chorowałam, a tzeba poobrywać przekwitłe kwiaty itp. Zadbany wygląda zjawiskowo, choć jesienna wilgoć przebarwia mu liście.
Obrazek
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”