Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Tulipany cz.4

Post »

Ja już dzisiaj w ramach przedsprzedaży zamówiłam 25 cebulek na nową rabatę w tonacji różowo-fioletowej. Mam nadzieję, że będą zgodne odmianowo. http://fotoforum.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/photo/2/re/q ... kbVI8X.jpg
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
LigiaM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 mar 2017, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Moje cebulki już trochę podsuszone, rozłożyłam je na gazecie w plastikowych skrzynkach (ażurowych) i zasypałam trocinami. Nie wiem tylko czy mogę je trzymać w piwnicy? Mam do wyboru albo piwnicę albo kanał w garażu :) Gdzie Wy swoje trzymacie??
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Na razie w ziemi :wink:
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Ani piwnica, ani tym bardziej kanał w garażu! Cebule tulipanów potrzebują ciepłego i przewiewnego miejsca. Trociny też raczej są zbędne. Przydają się do przechowywania czosnku oraz korony cesarskiej ze względu na słabą łupinę okrywającą. Tulipany (odpowiednio wykopane) wytwarzają na tyle twardą łuskę, że trociny mogą im tylko zaszkodzić.
LigiaM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 mar 2017, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

No to już zgłupiałam ;:14 W internecie wszędzie było podsypać trociny, torf albo piasek :( a temperatura 17-20?, temperatura ma być wyższa? Mogłabym je trzymać w altance, ale jak przyjdą upały to za gorąco...
To Wy gdzie swoje trzymacie? - oprócz ziemi, oczywiście :)
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Różne są teorie.. ja swoje przechowują na strychu, na którym temperatura w dzień potrafi dobić do 35 stopni i nigdy nie miałem problemu z kwitnieniem w kolejnym roku.
LigiaM
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 8 mar 2017, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

grzes993 Dzięki, strych mam, jutro więc lądują na strychu :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

W sumie to wszystko zależy od warunków atmosferycznych.Ważne aby były w przewiewnym miejscu. Ja bym nie ryzykowała ze strychem jeśli jest zbyt gorąco bo cebulki zbyt wysychają i łuska potrafi oddzielić się od cebulki. Ja swoje tulipany trzymam luźno w skrzynce pod zadaszeniem. Część wykopanych ze skrzynką też są w ziemi która wysycha pod zadaszeniem. Trzeba tylko uważać na myszy jeśli mamy tulipany luzem bo potrafią narobić szkód.Niektórych od lat nie wykopuję i kwitną corocznie. W tym roku będę sobie robić rabatkę mix kolorów w różnych terminach kwitnące razem z hiacyntami. Podobał mi się taki zestaw widziany w Rybniku.
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tulipany cz.4

Post »

Chciałbym by tulipany zakwitły mi na święta b.narodzenia.Jak długo muszą się chłodzić w lodówce?
Jest jakaś przepisowa liczba dni?
skrajem_lata
50p
50p
Posty: 81
Od: 25 lut 2015, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

U mnie w Biedrze były dzisiaj tulipany z serii Premium po 3,99 zł. Są 2 nowe odmiany oczywiście zakupione. Jutro wrzucę zdjęcia i nazwy odmian bo cebulki zostały w pracy :wink:
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany cz.4

Post »

javier pisze:Chciałbym by tulipany zakwitły mi na święta b.narodzenia.Jak długo muszą się chłodzić w lodówce?
Jest jakaś przepisowa liczba dni?

Chłodzenie należy rozpocząć najdalej w sierpniu. Im wcześniej rozpoczniesz chłodzenie, tym lepiej.

Jednak najważniejszą czynnością jest preparowanie cebul. Preparowanie polega na traktowaniu cebul temperaturą 34°C przez 7 dni i ma na celu wykształcenie słupka, który jest ostatnim stadium powstania kwiatostanu w cebuli. Bez preparowania cebule nie zakwitną w grudniu.

Konieczny jest jeszcze dobór wczesnej odmiany.






Obrazek
______________________________
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Tulipany cz.4

Post »

Wybrałam więc nowe odmiany tulipanów na następny sezon.....
CHRISTMAS SWEET
Obrazek

RED PRINCESS
Obrazek

SLAWA
Obrazek

Princess Margriet
Obrazek

BROWN SUGAR
BUDLIGHT
COPPER IMAGE
ARABIAN MYSTERI
SYNAEDA AMOR
LIGHT AND DREAMY
RAVANA
pulchella alba
i jeden kawałek dla porównania odmian HOTPANTS /MATA HARI / SHIRLEY DREAM
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tulipany cz.4

Post »

Pull:Mówimy o temperaturze -34 st.C?To takiej lodówki nie posiadam.Wczytałem ze w temp.-5 st.C przez 10 tygodni powinny się chłodzić.Swoje do lodówki wsadziłem 19 sierpnia.
Posiadam odmiany Hondat,Jan Bos,White Pearl.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”