Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany cz.4

Post »

U mnie też już posadzone. Najwcześniej - w 2 połowie sierpnia sadzę narcyzy. Tulipany we wrześniu. Czosnki nawet w październiku. Te tulipany, które lato spędziły w gruncie jeszcze nie zaczęły się ukorzeniać. Gryzonie na szczęście szkód w moim ogrodzie nie robią.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Tulipany cz.4

Post »

Skala pisze:Ja sadzę już od drugiej połowy sierpnia. Im wcześniej tym lepiej bo może się okazać, że październik i listopad będą zimne i cebulki się słabo ukorzenią do zimy co negatywnie wpływa na jakość kwitnienia na wiosnę.
Tulipanom wystarczy 14 dni k ukorzeni, 14 dni bez stałych zamronień. Jak pisze pelikano11, jest mniejsza aktywność myszowatych i mniej zagrożenia od chorób grzybowych.
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Rennni pokazuj nowości które pewnie zakupiłaś i chowasz przed nami :lol:
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Tulipany cz.4

Post »

pelikano11, niczego nie ukrywam ;:131 Napisałam już na str. 43.
4 odmiany, które widziałam na wystawie - CHRISTMAS SWEET, RED PRINCESS, SLAWA i Princess Margriet.
Nowości - RAVANA, LIGHT AND DREAMY, BUDLIGHT.
Co widziałam tutaj - pulchella alba
Niektóre stare, ale sprawdzone odmiany - BROWN SUGAR, ARABIAN MYSTERY.
Jeden kawałek dla porównania odmian HOTPANTS /MATA HARI / SHIRLEY DREAM / SHIRLEY
Nie mogę się doczekać najbardziej na tulipan SLAWA, na wystawę to była miłość na pierwszy rzut oka ;:167
Jestem skromna, potrzebuję jedynie 3 sztuky od odmiany ;:131
I w tym roku pożegnałam się s MIRANDA - bo jest zbyt ciężkia i wciąż walcowana na ziemi, i kupiony w zeszłym roku ROYAL GIFT - nie jest dla mnie interesujące.

Jakie masz nowości? I inni, napiszcie to, co za nowości... ;:108
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Proszę podpowiedzcie ile może kosztować przesyłka z tulipanami z Czech do Polski?
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
grzes993
200p
200p
Posty: 418
Od: 24 wrz 2015, o 20:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Tulipany cz.4

Post »

Zapytaj w Czechach... z Polski do Czech około 30 ZL
Awatar użytkownika
saanderstje
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2017, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Tulipany cz.4

Post »

Chciałabym Was zapytać, minimalnie jak blisko można posadzić cebulki tulipanów obok siebie? Nie chciałabym, aby mi nie zakwitły, bo posadzone zostały zbyt blisko, a niestety balkonowe warunki nie pozwalają na zbyt wielką plantację. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi :) ;:167
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

saanderstje niektórzy sadzą 2-3 centymetry od siebie. Jednak wtedy cebulka nie urośnie, bo nie będzie miała miejsca
Pozdrawiam Ela
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Witam :wit

Z powodu nornic muszę posadzić cebule w koszyczkach. Pierwszy raz będę korzystać z tych koszyczków, najszersze, jakie znalazłam mają średnicę 30cm, ile do jednego takiego koszyczka wsadzacie średnio cebul?

Myślałam też o sadzeniu w doniczkach zamiast tych koszyczków, ale z dwojga złego chyba te koszyczki lepsze?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dominiko sadzę około 15 sztuk tulipanów w takim koszyku, ale daję ziemię z kompostem, żeby miały dobry start. W doniczkach produkcyjnych mam trochę, ale w takich o średnicy 17 cm wsadzam 5 sztuk. Już odchodzę od doniczek, bo za małe i słabo w drugim roku kwitną. Trzeba by sadzić w wyjątkowo dużych, ale zakopywanie takich, to dla mnie za ciężka praca i zawsze zniszczy się coś już rosnącego obok kopanego dołka.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dzięki Soniu :)

Tak czytam teraz w internecie, że nornice potrafią przegryźć te koszyczki, to może lepsze jednak te doniczki? Ewentualnie (mąż mi tu podpowiada), mamy siatkę hodowlaną, oczko 16x16mm ocynk, może tym ochronić cebule i z góry i z dołu. Drutu nie przegryzą, a w takie oczko się chyba też nie zmieszczą? :D

Wczoraj przesadzałam rośliny i natknęłam się na dużą ilość tuneli, więc zaczęłam myśleć jakby tu ochronić tulipany ;:224
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Ja sadzę tulipany w doniczkach. O tyle jest to wygodne, że nie wpadają w doły po nornicach, a mam tych nornic zatrzęsienie. Do koszyczka nornica potrafi wejść, a jak sadzę w donicy to rant donicy wystaje ponad ziemię i nornica nie wejdzie. Jak tulipany przekwitną, to wyciągam donice i badyle tulipanów wysychają na tyłach ogrodu

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Też tak robię od 3 lat - sprawdzony sposób i chyba najlepszy.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”