Tulipany cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

I tego się obawiam Lałam tam płyny, które niby miały odstraszyć nornice ale nic z tego Zostaje chyba tylko z widłami stać cały dzień nad dziurą i czekać :lol:
Paulina
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: Tulipany cz.4

Post »

skrajem_lata szkoda, że jest to wirus...piękny ;:131

Perła mojego ogrodu. Bardzo stara odmiana z ogródu mojej babci. Nadal nie jestem pewiena, co to za odmiana....Madras? Bronze King? Bronze Queen? Feu Ardent?....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
Awatar użytkownika
Niia
50p
50p
Posty: 58
Od: 13 maja 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie 7a

Re: Tulipany cz.4

Post »

Zazdroszczę, takie stare odmiany to skarby :). Rzeczywiście trudno określić odmianę. Oprócz tych, które wymieniłaś też znalazłam jeszcze inne podobne, ale to wciąż nie do końca to... Mam nadzieję, że komuś bardziej obeznanemu w temacie tulipanów uda się je zidentyfikować. Sama jestem bardzo ciekawa :).
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Cudne macie tulipany ;:167 te połacia robią wrażenie ;:333
Jesienią i ja zrobię nasadzenia na jednej dużej rabacie ale w innym miejscu niż zwykle

Ja jakoś wyjątkowo do tulipanów nie mam szczęścia :roll: te posadzone lata temu nadal kwitną , nowe dosadzane kwitną bądź nie albo po prostu , nie wyłażą z ziemi . Mam więc żółte, czerwone ,czarne i trochę botanicznych jednak moimi ulubionymi są pełne ;:167 które mam już w ogrodzie od dawna .
W tym roku miały wyjątkowo duże kwiaty aż się powykładały od ciężaru .
W przyszłym roku dam im podpórki w tym z braku czasu musiały sobie radzić same .
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tulipany cz.4

Post »

Tija, łączę się w bólu, ja też nie mogę dochować się tulipanów, jakaś choroba je atakuje.Mam w tym roku tylko stare żółte i jakimś cudem wyrosły czarne, posadzone w malutkich doniczkach wśród białych zawilców, ale wzrost mają niewyrównany.Po kwitnieniu je wyrzucę, bo i tak w przyszłym roku nie zakwitną.Obok posadzone różowe nie wyrosły, puściły tylko kiełki, które zgniły.Nawet zakupione wiosną białe już podkiełkowane, zakwitły, ale mają tylko 25 cm wysokości, a w sklepie te które się nie sprzedały widziałam wyrosły wysokie.Ja nie lubię u siebie połaci tulipanowych, sadzę w małych grupach, bo drażnią mnie po przekwitnieniu zasychające liście.
Podobają mi się tylko niektóre odmiany i tych trochę chciałabym mieć. Kwestia gustu, ale nie podobają mi się odmiany, które wiosną oferowane są w sklepach już podkiełkowane.
Awatar użytkownika
Niia
50p
50p
Posty: 58
Od: 13 maja 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie 7a

Re: Tulipany cz.4

Post »

Moja babcia posadziła tulipany wiele lat temu, nic szczególnego z nimi nie robiła i co roku są przepiękne. Posadziłam te same cebulki 50 metrów dalej (ta sama ziemia i ta sama strona) i nie rosną tak dobrze. Nie wiem od czego to zależy, może czują inną rękę :roll: .
Mimo wszystko w tym roku zwariowałam na punkcie tulipanów i codziennie znajduję mnóstwo pięknych odmian, które chcę posadzić. Jak nie wyrosną to się chyba zapłaczę :wink: o ile w ogóle zmieszczą się na działce :lol:
kordyla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2017, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jak ochronic tulipany

Post »

Powiedzcie mi jak ochronic tulipany przed myszami? Uwielbiam tulipany i sadze ich całe dywany, niestety w tym roku połowe zjadły myszy.. dosadzałam ale dalej to samo... jak moge ochroic przed gryzoniami cebulki?
Awatar użytkownika
Niia
50p
50p
Posty: 58
Od: 13 maja 2017, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie 7a

Re: Tulipany cz.4

Post »

kordyla spróbuj posadzić cebule w koszykach. Widziałam takie w sklepach ogrodniczych.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Tulipany cz.4

Post »

Pokazują się ostatnie odmiany:

Tej królowej pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać :wink: Queen of the Night

Obrazek

Obrazek

Virichic


Obrazek

Obrazek

Mondial

Obrazek

Obrazek

Black Parrot jakoś mi się nie spodobały ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I inne :wink: Szkoda, że w tych temperaturach już niedługo je pożegnamy ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tulipany cz.4

Post »

Agnieszko, u Ciebie jak w Holandii. Piękne tulipany. Będziesz je wszystkie wykopywać po przekwitnięciu?
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Tulipany cz.4

Post »

Dziękuję :wit W tym roku wykopię połowę, w kolejnym drugą połowę :wink: Na szczęście wszystkie są albo wykopane w zeszłym roku, albo nowe i głęboko nie zeszły ;:173
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
skrajem_lata
50p
50p
Posty: 81
Od: 25 lut 2015, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.4

Post »

Niia Dziękuję bardzo. Uwielbiam tulipany :D Anastazja 80 i Rennie no niestety wirus,ale efekt piękny. W ubiegłym roku nie miałam takiego tulipana. Aż szkoda go będzie wyrzucić. Może go drogo sprzedam, ale niestety to nie te czasy ;:306 ;:306 ;:306
Prawdopodobnie jest to zawirusowany Mickey mouse. Ma też bardzo delikatne objawy na liściach.
Obrazek
Obrazek
To już moje ostatnie tulipany w tym sezonie.
Carrousel
Obrazek
Wielokwiatowy Weisse Berliner
Obrazek
Elegant lady
Obrazek
Obrazek
Burgundy lace
Obrazek
Ponownie Synaeda orange
Obrazek
Na jesień posadzę Synaeda orange razem z Elegant lady, myślę, że stworzą ciekawy duet. Oba gatunki są liliokształtne, podobne kolorystycznie i kwitną w tym samym terminie. Kremowe Elegant lady będą ładnie kontrastować z soczystą pomarańczą Synaeda orange :D
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Tulipany cz.4

Post »

Kompozycja różowa z niezapominajkami (Purple Prince, Carola i miał być Pittsburg, ale nie jest :evil: )
Obrazek Obrazek Obrazek
Kompozycja pomarańczowo-łososiowa, nieplanowana, takie odmiany dostałam zamiast zakupionych fioletów i czerwieni na targach ogrodniczych. Niektóre już zdążyły przekwitnąć.
Obrazek Obrazek Obrazek
Niezapominajki przerosły tulipany ;:173
Obrazek Obrazek
Kompozycja fioletowo-czerwona z kocimiętką w tle (odmiany pełne Uncle Tom i Blue Diamond, pojedyncze Purple Flag i Jan Reuss)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Tulipany są posadzone grupami w donicach. Po wejściu w stan spoczynku zostaną wykopane. Rozrastająca się kocimiętka zasłoni puste miejsca. Niezapominajka zostanie usunięta, a jej miejsce zajmą letnie kwiaty jednoroczne wysiane na rozsadniku (karłowe astry, lwie paszcze) i wysiana na obrzeżu rabaty godecja. Jedyny problem polega na tym, że astry i lwie paszcze słabo powschodziły i będę musiała improwizować :?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”