Petunia z nasion cz.5

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Chuchałam, dmuchałam na siewki, potem pikowałam, nie za ciepło, nie za mokro, itd, a one się wysiały na żwirowej ścieżce pod schodami i kwitły do przymrozków w najlepsze. Ot i tyle było z moich zachodów. Piękne kwiaty, ślicznie pachną. Będę siała na początku kwietnia, mam nasiona petunii o podwójnych kwiatach.
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Witajcie PetunioHolicy :D

W tym roku planuję wysiew własnych zbiorów ( dla eksperymentu) oraz wysiew zakupionych nasionek w celach sprzedażowych.
Niestety jestem zielona, gdyż dopiero co zaczynam swoją przygodę z większymi nakładami roślin.

Przejrzałam wszystkie części tematu i jestem pod ogromnym wrażeniem waszej determinacji.

Niestety pojawiło się kilka pytań, na które już nie chciałabym męczyć Zibiego i zapytać się Was.
Otóż, wyczytałam o zastosowaniu Nano-Gro i chciałam się zapytać, kiedy dokłądnie, w jakiej fazie wzrostu rośliny powinno się go zastosować ( czy to po 2 pikowaniu siewek?)
Do momentu kiedy siewki posiadają tylko liścienie nie nawozimy ich, później florovit , a kiedy pojawiają się 2-3 pary liści właściwych przepikowujemy i po ok. 5 dniach nawozimy nawozem o NPK : 16-8-22 ( koleżanka nawoziła Plantonem S)

Jeżeli jestem w błędzie proszę wyprowadźcie mnie z niego.

Pozdrawiam Was i nie mogę doczekać się zdjęć waszych rozsad :) :wit
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Moje petunie już wykiełkowały, w tym roku wysiałam kilka odmian. Czekam jeszcze na kolejne nasionka :)

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Widzę że tak Cię rączęta swędziały że nie czekałaś do lutego, ;:306 ale swoją drogą przyjemnie popatrzeć na takie zgrabne maluszki. ;:333 Zapewne masz widną,ciepłą szklarenkę Violu do ich dalszej uprawy. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Witam. Kurczę kusicie tymi petuniami ale ja ostatnio mówiłam sobie "nigdy więcej petunii" i co ja mam teraz zrobić ?? Może powinnam wysiać ale te zwykłe a nie kaskadowe?? Te kaskadowe siałam dwa sezony i sadzonki były okropne , nawet zwisać nie chciały ;:222 . W rezultacie w lipcu wymieniałam je na pelargonie. Zraziłam się tym sposobem ale może powinnam spróbować jeszcze z tymi zwykłymi ;:224 .
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Ja właśnie obserwuje pierwsze kiełkowanie petunii kaskadowej. ;)
Zobaczymy co z tego wyjdzie jak już urośnie.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

U mnie też już są pierwsze kiełki, pierwsze posiałam białe petunie "koronkowy welon". Jest tak słonecznie, że dalej stoją na parapecie, ale w pierwszy pochmurny dzień zabiorę całe towarzystwo pod lampy.

Odmiany pełne i pozostałe pojedyncze wysieję dopiero w pierwszym tygodniu lutego, zostaną już na parapetach.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Czekając na nasiona petuni odmianowych, wysiałam dziś takie zakupione w ogrodniczym:

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam, Marta.
Papi
100p
100p
Posty: 131
Od: 17 mar 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Miałam te białe "kaskadowe" z tej firmy i nie były kaskadowe, rosły pionowo w górę. Ostrzegała mnie koleżanka z forum, że rok wcześniej te same też nie były kaskadowe. Ale na pocieszenie dołączam zdjęcie jak wyglądały. W sumie byłam zadowolona, tylko tak do końca lipca, potem były wysokie, mniej gęste i sterczące we wszystkie strony.
Obrazek
Papi
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Kurczę, właśnie też je wysiałam, odmianę żółtą i łososiową.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Ja w tym roku dam sobie na wstrzymanie z wysiewem petunii i zrobię to tak jak rok temu czyli początkiem marca.Może i trochę późno,ale mi taki termin odpowiada.
1 kwiecień - busz. ;:306Tuż przed pikowaniem.
Obrazek
Kwitły bardzo długo i obficie. ;:108
Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Papi
100p
100p
Posty: 131
Od: 17 mar 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Znalazłam jeszcze zdjęcie z 4 lipca, pod koniec lipca były 2 razy wyższe. O ile stojąc na balkonie wyglądały w miarę, to z dołu już niezbyt.


Obrazek
Papi
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.5

Post »

Papi pisze:Znalazłam jeszcze zdjęcie z 4 lipca, pod koniec lipca były 2 razy wyższe. O ile stojąc na balkonie wyglądały w miarę, to z dołu już niezbyt.


Obrazek
Aby coś zwisało od tej strony możesz przed petuniami dosadzić lobelię zwisającą i skrzynki będą zakryte. Ja w tym roku tak zrobię - w ubiegłym roku miałam petunię zwisającą i też rosła w górę (nawet na pół metra-i nie pomagało ciągłe jej skracanie-nowe pędy i tak szły ku górze) i pomyślałam, że teraz dosadzę lobelię (która w ubiegłym roku rosła u mnie w gruncie i się pokładała a pędy miała ok. 30cm - wystarczy by zakryć skrzynkę).
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”