Dalie wymagania,problemy - cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Nie zrezygnuję dalii bo miałam je od zawsze :wink: . A to co się dzieje ze ślimakami w tym roku to okropieństwo. Nie da się tego wytruć. Są ich setki. Codziennie ubijam po kilkadziesiąt..
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Żeby można było tak wybiórczo je wytruć... Tylko te hiszpańskie bezskorupowce. Bo nasze winniczki i nawet austriackie pasiaki mi nie przeszkadzają - z tymi bym się podzieliła sałatą.
Faktem jest, ze jak zabrały się do ogórków mojej mamy i eM rozsypał niebieskie granulki, to nagle wyrosły dwie dalie, które już spisałam na straty. Znaczy się, że karpy tam gdzieś w ziemi są, tylko te paskudy im ciągle kiełki obżerały :evil:
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Czy ktoś z was kojarzy jaka to odmiana dalii? Niska, płatki w odcieniu żółtego przechodzącego w ciemny pomarańcz. Została zakupiona jako Black Diamond. Nie podoba mi się kolor i jest za niska na moją rabatę, ginie wśród wysokich jeżówek i werbeny patagońskiej, więc pójdzie na wymianę, ale fajnie byłoby wiedzieć, co się oferuje.

Obrazek
Obrazek
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

To jest moczniak prawdziwy,prawda?Jakoś nie mogę sobie dać z nim rade a przecież pryskam trzeci tydzień już skyrzypem,a choróbsko nie myśli się wyprowadzić z mojej dalii:(
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Skrzypem to raczej zapobiegawczo. Jak sie juz choroba rozwinęła, to trzeba ją czymś mocniejszym potraktować. I najlepiej obcinać zakażone liście i łodygi, żeby sie nie przenosiło.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Czy to możliwe, że pąki dalii czernieją zanim się rozwiną przez deszczową pogodę właściwie non stop od czerwca? Porosły wielkie, liście są zdrowe, wypuszczają dużo pąków, ale rozwija się najwyżej jeden.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

U mnie czernieją pąki na jednej tylko odmianie- dalii dekoracyjnej X-factor, pozostałe odmiany rosnące obok normalnie kwitną , więc myślę, że po prostu niektóre odmiany mogą być bardziej wrażliwe na deszcz i przez to psują się pąki. Przy ładnej pogodzie moja dalia szybko zakwitała, nawet niektóre z tych lekko przyczerniałych pąków ładnie kwitły.
Pozdrawiam, Małgorzata
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Moje dalie czarnieją (liście), poza tym są połamane przez wiatr, atakuje je też mączniak, czy zaszkodzę im bardzo jeśli obetnę część naziemną, a kłącza zostawię jeszcze w ziemi? Wyglądają źle i szpecą ogródek.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Ja bym obcięła, tym bardziej że trochę chorują. Przecież już za tydzień, dwa może być przymrozek i wszystkie dalie będą do ścięcia.
Pozdrawiam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Ten rok jest niezwykły. Moje dalie nadal są obsypane kwiatami. Kilka lat temu już w połowie sierpnia musiałam je likwidować, tym razem biją wszelkie rekordy!
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

Dalie wykopujemy po pierwszych przymrozkach, ale zaleca się zostawić je jeszcze kilka dni w gruncie. Fakt, to szpeci ogród więc ze względów estetycznych je często wykopujemy. Ja mam 2-3 sztuki, które straciły liście i już nie mam szans, żeby coś z nich było więc wydłubię je w weekend.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

U mnie parę sztuk które mam są jeszcze w pełni kwitnienia. Nie zdążą zakwitnąć siewki tegoroczne. Nabrały masy ale o kwiatkach zapomniały :wink: Ja swoje w sierpniu opryskałam przeciw szarej czy mączniakowi (nie rozróżniam) i ładnie się trzymają. Przekwitłe od razu usuwam aby coś na nich się nie rozwinęło , za bardzo mokro aby ten zabieg lekceważyć.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dalie wymagania,problemy - cz.4

Post »

A kiedy dokładnie siałaś dalie? - w jakim miesiącu?. Pytam, bo wiosną mam zamiar posiać - kupiłam nasiona kołnierzykowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”