Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marzuusia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 kwie 2015, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Kochani,
Podpowiedzcie co zrobić z liliami na zdjęciu, zimują w ciemnym garażu, ale coś się w tym roku pospieszyły ;:oj . Mam je wynieść już na dwór? Część z nich to orienty, reszta azjatki. I co z tą drobnicą? Spróbować wyciągnąć? Czy zostawić razem z dużymi?

Obrazek
Pozdrawiam
Marzena
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Marzenia z tej ilości wynika, że bardzo Ci się rozrosły. Chyba je podlewałaś?, a nie powinnaś
W żadnym wypadku jeszcze ich nie wynoś na zewnątrz nawet azjatek. Ja na Twoim miejscu naszykowałabym sobie dodatkowo kilka wiader albo donic i każdą lilię rozsadziła. Jeśli masz ogród to azjatki na rabaty, orientalnych ja nie sadzę na rabaty, trzymam w donicach.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Marzuusia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 kwie 2015, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Nie podlewałam! Może po prostu wilgoć garażowa je pobudziła.... Ogród mam, chyba rzeczywiście je wysadzę, tyle że zazwyczaj te, które wysadzam to niestety tracę ;:223 . A co z młodziutkimi? Oddzielna rabata-szkółka? Na jaką głębokość posadzić te maluchy?
Pozdrawiam
Marzena
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Nie umiem Ci powiedzieć na jaką głębokość, bo to zależy od wielkości cebuli. Może zostaw je tak jak są i przesadź jesienią. Będziesz wtedy wiedziała jak duże są cebule. W połowie maja zadołuj donice do gleby i już. Tym bardziej że mówisz o traceniu cebul. Ja wszystkie lilie mam w donicach, a te które rosną w glebie też posadzone są w wiadrach budowlanych, wiadra w dnie mają wywiercone dziury.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

U mnie w ogrodzie też część lilii już z ziemi wyszła, zresztą większość zawsze zimuje w ogrodzie :lol: azjatyckie i trąbkowe mam już jakieś 7 lat w gruncie, tyle że okrywam na zimę, ale też bez przesady :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Kasiek2016
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 sie 2016, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Marzuusia jak Ty to zrobiłaś, że masz taki "busz" w donicach? Świetnie to wygląda! a jak te maluchy dorosną i zakwitną - to dopiero będzie uczta dla oczu! Moje lilie w ogródku zimują, ale nie rozmnażają się jakoś szczególnie. W zasadzie tylko dwie dały mi mniejsze cebulki, które wypuszczają pęd i kwitną. Pozostałe lilie są niechętne do rozmnażania.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

W poniedziałek dotarły do mnie zamówione w Be..xie lilie i mieczyki, ładne cebulki, Triumphator i Mapiry z niewielkimi kiełkami.
Wszystkie wylądowały już w donicach bo w zeszłym roku pojawiła się w ogródku nornica, z tego co zauważyłam to chyba nadal tam pomieszkuje.
Czekam jeszcze na zamówienie z Lily..lu i finito więcej lili nie zmieszczę.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Marzuusia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 kwie 2015, o 15:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobiłam, "samo się zrobiło" . Cebulek przybyszowych, tych przy kątach liści nie było widać, więc skąd ta drobnica, nie wiem :D
Pozdrawiam
Marzena
Primavera
50p
50p
Posty: 73
Od: 21 mar 2014, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Kupiłam dziś pełne lilie tygrysie, na które polowałam kilka lat! W dyskoncie czekały na mnie! Tanie! Z wsadzeniem poczekam jeszcze do kwitnięcia forsycji. A tak na marginesie: nie okrywam lilii (wystarczy, że się nagimnastykuję przy różach). Nigdy żadna nie zmarzła. a mrozy u mnie, że ho ho!
Pozdrawiam różanie Primavera
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Dziś zauważyłam ,że u mnie w ogrodzie coraz więcej lilii wychodzi z ziemi :D były już kilka dni temu przymrozki dwudniowe po -3, lilie całe :tan
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Kasiek2016
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 sie 2016, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja również lilii nie okrywam. Zimują w gruncie okryte jedynie ziemią. Nornicę również mam w ogródku, takie korytarze zrobiła, ze jak chodzę po ziemi to dosłownie się zapadam. próbowałam wystraszyć ją petardami hukowymi, rozkładałam nawet trutkę, ale korytarze są cały czas budowane. Oby mi tylko lilii nie pożarła, bo się zdenerwuję.
Póki co w ogródku jedynie tulipany wychodzą z ziemi, lilie jeszcze są schowane.
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Czy to już czas, żeby sadzić lilie do gruntu? Kupiłam cebule lilii azjatyckich i orientalnych, na azjatyckich termin sadzenia jest podany od lutego ;:oj a na orientalnych od marca...
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Czy ktoś z Was uprawia lilię pełną Elodie? To chyba azjatka i zimuje w gruncie?
Pozdrawiam
Agneska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”