Lilie-uprawa cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

U mnie w tym roku padło bardzo dużo lilii, szczególnie drzewiaste ;:145 Dziś wykopywałam koszyki żeby zobaczyć co się stało a tam wszystko zgniłe. Czyli długotrwałe opady w moim regionie i zimno zrobiły swoje. Jakoś przetrzymały Martagony i lilie Złotogłów i jakieś azjatki, Jednej drzewiastej która wyrosła na ok 30 zmarł czubek, Flore Pleno ma obwisłe listki. Tyle lat chuchania dmuchania i w jednym czasie ,,pora deszczowa" prawie wszytko załatwiła. Padły też wszystkie trójsklepki ;:145
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Po wczorajszych przymrozkach część liści na niektórych liliach jednak przemarzła pomimo okrycia. Na szczęście końcówki z kwiatostanem są ok. Czy takie lilie z podmarzniętymi listkami trzeba jakoś specjalnie pielęgnować?
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Podmarzniętym liściom poucinałam końcówki i opryskałam Amistarem.
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Całe szczęście, że moje lilie całe


Obrazek
Pozdrawiam Ela
kwiatoholiczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 lis 2012, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

chris26 pisze:Nic nie powinno się stać, niektórzy takie przechowują cebulki w lodówce. Też tak posadziłem jakieś trzy tygodnie temu cebulki z pędami. Tylko dlaczego taka głębokość ? Głębokość sadzenia to 3 x wysokość cebulki.
Dziękuję, posadziłam do ziemi. A z głębokością może faktycznie przesadziłam, bo cebulka z pędem już miała 10 cm a sama cebulka mniej więc posadziłam na głębokość około 15 cm. Teraz już powoli zaczynają wybijać się przez ziemię więc chyba wszystko ok:)
Kasiek2016
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 sie 2016, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

z mojej zeszłorocznej kolekcji "wypadło mi ok 4-6 lilii", które były posadzone w miejscu, gdzie przy obfitych deszczach stała woda, pewnie zgniły.
w tym roku posadziłam w dwóch partiach 8 (wzeszły tylko 2, bo cebulki okazały się kiepskiej jakości) i 13 nowych lilii (jędrne, zdrowe, kiełkujące, wsadzone dziś).
za kilka miesięcy będę cieszyć się obfitym kwitnieniem!
pozdrawiam liliomaniaków!
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Kasiu czyli sadzenie lilii jeszcze ma sens? Wczoraj jedna taka ślicznotka (La Reve :wink: ) w sklepie sprawiła, że rozum straciłam i zabrałam ją do domu... a ja pojęcia o liliach nie mam! Własnie douczam się w tempie błyskawicznym jak zrobić mojemu kwiatuszkowi miło ;:224 .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ja co roku o tym czasie jakieś dokupię, wszystkie co prawda trochę póżniej od innych ale mi kwitną. :heja Śmiało więc można sadzić. ;:128
Kasiek2016
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 sie 2016, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Oczywiście, że jest sens zasadzić teraz lilie! mogą nieco później zakwitnąć, ale zakwitną. Ja ilekroć widzę cebule lilii nie mogę się powstrzymać i choć dwie kupuję. Na targowiskach lilie nadal są w sprzedaży, więc... sadzę lilie w różnych terminach i zawsze kwitną.
Jestem od nich uzależniona, a jednocześnie bardzo na nie uczulona ;:306
Awatar użytkownika
Olago
200p
200p
Posty: 227
Od: 7 sty 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

W takim razie ja też zaryzykuję, dokupię jeszcze drzewiaste w moim ulubionym wysyłkowym sklepie i posadzę za tydzień, choć to już czerwiec będzie. Chyba że uważacie, że to już bez sensu będzie?
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

W tym roku wiosenne przymrozki uszkodziły mi kilka lilii, pomimo przykrycia... Czy tej najbardziej uszkodzonej mam oberwać czubek?
Wszystkie były pryskane Topsinem.
Pozdrawiam
Agneska
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Mnie też kilka lilii zmarzło, ale w tych dniach mroźnych nie było mnie w domu. Lilie nie były przykrywane. Poobrywałam czubki i zostawiłam żeby cebula urosła. Kilka lilii po prostu będzie bez kwiatów.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lilie-uprawa cz.7

Post »

Ela, dzięki. Też tak zrobię z tą lilią z brązowym czubkiem bo kwiatów i tak na pewno już nie wyda. Niech się cebula chociaż wzmocni na następny rok.
Pozdrawiam
Agneska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”